Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vinnétek így holnap óvodába?

Vinnétek így holnap óvodába?

Figyelt kérdés

A lányom beteg lett. Csütörtökön úgy hoztam el az oviból, hogy hőemelkedése volt, és nem evett egész nap semmit. Itthon sem. Péntek reggel lementünk dokihoz, mert a hőemelkedése folyamatos volt, és fájlalta a torkát. A doki megnézte, mondta, hogy vírus. De mivel fáj a hasa is, ne lepődjek meg, ha hányás-hasmenés lesz belőle.

Péntek délután el is kezdett hányni. A hasa nem ment, na de akkor már 2 napja nem evett. Hányni is csak savat és vizet sikerült. Péntek este már kijött az ügyeletes doki, adott neki B6 injekciót, mert minden kijött belőle. Adott beutalót is a kórházba, hogy ha nem marad abba a hányás, akkor viygem be. Éjjel szerencsére jobban lett.

Tegnap már eszegetett 1-2 falatokat, meg ivott rendesen.

Ma még mindig fájlalja a pocakját, szédül (nem csoda, hiszen nem eszik napok óta rendesen), gyenge. Holnap elvigyem oviba? Én inkább itthon tartanám, de tesóm szerint nyugodtan vigyem. Ti mit tennétek?


2015. ápr. 26. 07:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp sem vinném még oviba.
2015. ápr. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp nem vinném!
2015. ápr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Ha komolyan felmerül benned ez a kérdés, akkor nem vagy érett arra, hogy gyereked legyen.
2015. ápr. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Jaj, dehogy vidd! Egyrészt diétáznia kell, amit az oviban nem tud megtenni, és legyengült. Pihennie kell, sos folyadékot de még mindig inkább fokozatosan, nem egyszerre ledönteni egy bögrével, hanem FOLYAMATOSAN itatni. Szénsavmentes ásványvíz, gyenge tea, almalé. Kaja keksz, ropi, reszelt alma, banán, vízben gríz, főtt krumpli, főtt répa, rizs, gyenge húsleves, csirkemell. nagyjából ebben a sorrendben, fokozatosan, ahogy javul az állapota.
2015. ápr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó, látom az értő olvasás nem megy.

Első két válaszolónak köszönöm.

Én nem vinném, még pár napot itthon tartanám, elvégre le van nagyon gyengülve. De tegnap beszéltem tesómmal, szerinte a vírus 3 nap alatt kimegy a gyerekből, nyugodtan menjen oviba. És kicsit úgy éreztem a mondandójából, hogy túlféltő vagyok.

2015. ápr. 26. 07:56
 6/17 anonim ***** válasza:
9%
Előző vagyok!!! Nem sós, hanem SOK folyadék!!! Te még képes leszel sós vizet itatni vele, hú, mekkorát hibáztam egy elgépelés miatt :(
2015. ápr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Bocs, 3. válaszolónak szólt.
2015. ápr. 26. 07:56
 8/17 A kérdező kommentje:

"Te még képes leszel sós vizet itatni vele"

Ha hiszed, ha nem, nem vagyok gyengeelméjű. Gondoltam, hogy nem sós vízről van szó, de köszi a feltételezést...

Kapott Hipp ORS italt, teát, vizet. Enni tényleg csak pár falatot hajlandó, de nem is erőltetem. A folyadék a fontos.

2015. ápr. 26. 07:58
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

A 3. vagyok és MEGY az értö olvasás.


De ha te egy napok óta hányós, legyengült beteg gyereket vinnél óvodába CSAK azért, mert más valaki azt mondja, akkor nem vagy érett egy gyerek ellátására.

Minden értelmes, felnött ember tudja, hogy ilyen állapotú gyereknek sok odafigyelésre, kis adagokban történö folyamatos folyadékpótlásra, diétás étrendre van szüksége, ezt pedig óvodában nem lehet megoldani, csak otthon.

2015. ápr. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Ne vidd be, de ezt nem us értem miért nem egyértelmű. Igen, a vírus hamar átmegy az emberen, de a lányod hányt, ma még fáj a hasa és szédül. Te komolyan gondoltad, hogy beviszed? Az én kislányom is elkapta a hányós -hasmenésest vírust, nem volt durva, de akkor ment csak oviba, amikor evett már rendesen és majdnem 3 napja nem hányt és nem ment a hasa.
2015. ápr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!