Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vinnétek így holnap óvodába?

Vinnétek így holnap óvodába?

Figyelt kérdés

A lányom beteg lett. Csütörtökön úgy hoztam el az oviból, hogy hőemelkedése volt, és nem evett egész nap semmit. Itthon sem. Péntek reggel lementünk dokihoz, mert a hőemelkedése folyamatos volt, és fájlalta a torkát. A doki megnézte, mondta, hogy vírus. De mivel fáj a hasa is, ne lepődjek meg, ha hányás-hasmenés lesz belőle.

Péntek délután el is kezdett hányni. A hasa nem ment, na de akkor már 2 napja nem evett. Hányni is csak savat és vizet sikerült. Péntek este már kijött az ügyeletes doki, adott neki B6 injekciót, mert minden kijött belőle. Adott beutalót is a kórházba, hogy ha nem marad abba a hányás, akkor viygem be. Éjjel szerencsére jobban lett.

Tegnap már eszegetett 1-2 falatokat, meg ivott rendesen.

Ma még mindig fájlalja a pocakját, szédül (nem csoda, hiszen nem eszik napok óta rendesen), gyenge. Holnap elvigyem oviba? Én inkább itthon tartanám, de tesóm szerint nyugodtan vigyem. Ti mit tennétek?


2015. ápr. 26. 07:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

Off A sós víz amúgy hasmenés és hányás esetén pont jó -nyilván nem fél kilót kell egy poharnyiba bele tenni - ugyanis szomjas lesz tőle az ember. Minél szomjasabb, annál többet iszik, így nem szárad ki.


A bunkozok meg gyakorolhatnak az értő olvasást: a kérdező nem akarja vinni, a testvére szerint mehetne a gyerek.



On: Én nem vinnem. Orvossal megnezetnem meg hétfőn és h vn r lehetőség, or napig még otthon tartanám, míg fel nem erősödik egy kicsit

2015. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Én nem vinném, csak kíváncsi voltam, hogy mások hogy tennének. Azért voltam kíváncsi, mert tesómmal nem értettünk egyet. Szerintem attól, hogy meghallgatom mások véleményét, még nem vagyok szar anya.

A normális válaszolóknak köszönöm szépen.

2015. ápr. 26. 08:39
 13/17 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk ha beteg a gyerek, csak egészséges igazolással mehet közösségbe. Nektek van ilyen?


Amúgy semmi esetre sem vinném. Elsősorban a kislányod miatt, másodsorban a többit sem kéne összefertőzni.


A tesód meg a jelek szerint az az anyuka, akitől a falnak megyek (az ilyenek miatt voltak a gyerekeim az ovi 3 éve alatt állandóan betegek), hogy a full beteg gyereket beadja, és pont nem érdekli, hogy a fél óvodát szétfertőzi...

2015. ápr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Dehogy vinném! Egyértelmű, hogy nem.

És igen, a vírus valóban pár nap alatt átmegy az emberen, csak az a nem mindegy, hogy ilyenkor gyenge a gyomor, a normál étkezésre a diétából fokozatosan kell visszaszokni, a hányás nagyon megterheli a szervezetet, aminek meg kell egy kis idő, míg megerősödik. Pláne, ha írod, hogy még szédül, gyenge, tehát egyértelműen nincs jól.

Nyilván a tesód tipikusan olyan anyuka, aki úgy van vele, hogy kit érdekel, hogy ki mit mond, a gyerek inkább legyen oviba, mint otthon! Nyilván, amikor a gyereke orra folyik, mint az atom, de semmi más tünete nincs, ő akkor is viszi a gyereket az oviba, mondván, hogy nincs semmi baja, csak éppen az összes többit fertőzi meg a gyereke, ami miatt meg az egészséges gyerekek és szülei szívnak.

Soha ne legyél ilyen anyuka!

Ha gond van a gyerekkel, látod, hogy nincs jól, ha betegségre utaló tünetei vannak, ne óvodába vidd, hanem orvoshoz vagy tartsd otthon, mert mindenkinek jobb lesz! Az orvos meg majd megmondja, hogy mi baja van, hogy mehet-e közösségbe vagy sem.

Nem lenne ennyi járvány, betegség sem az ovikba, ha mindenki normálisan állna hozzá ehhez a témához.

2015. ápr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vinném. Ne hülyéskedj, szegény gyerek majdnem korházba került, te meg vinnéd oviba?
2015. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kedves off, hidd el, én tudom, hogy jó a sós víz hányás esetén. Hányás utáni napokra pedig inkább a ropi, amit tanácsoltam...
2015. ápr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem, neked van igazad es nem a testverednek es nem kellene masra hallgatni, magadra es az orvosra.

Egyertelmu szamomra, hogy egyreszt nem vinnem a legyengult gyerkocomet oviba, hogy pihenjen, gyogyuljon. Masreszt, mas gyerekekre is tekintettel lennek, hogy veletlenul sem kapjak el a virust, egyaltalan nem biztos, hogy 3 nap alatt kimegy a szervezetbol. Milyen rossz lehet mas gyerkocnek is lazasnak lenni, hanyni, stb. Masra is erdemes gondolni.

2015. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!