Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Igazságosnak tartjátok a...

Igazságosnak tartjátok a rendszer, ami szerint besorolják, hogy melyik gyermek számít tartós betegnek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 13. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Igen.
2015. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Igen.
2015. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
szerintem az
2015. aug. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3-ból 3 igen.

Ezek szerint tényleg velem van a baj ....

2015. aug. 13. 14:45
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
ha konkrétabban leírod,többre mész a véleményekkel.
2015. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

attol függ melyik részét nem tartod igazágosnak és miért....


ha van egy halmozottan sérült gyermeked,akkor igazságtalannak érzed hogy sok apróság(pl egy ételallergia miatt) tartos betegnek nevezik azt a gyereket...


ha viszont laktóz intoleranciája van "csak" a gyerekednek akkor azért tartod igazságtalannak mert az pont kikerült ebből a körből.

2015. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Eredetileg pont konkrétumok nélkül szerettem volna véleményeket.

A héten az egyik ismerősöm örömmel újságolta, hogy megadták gyermekének a tartós beteg státuszt. Valamilyen ételallergiája van, nem tudom pontosan. Mondta, hogy ha betartják a diétát akkor a gyerek teljesen tünetmentes, gyógyszerre sem szorul. Tisztában vagyok vele, hogy ezek a speciális étrendhez való termékek drágák, és csak ezekből készült ételeket ehet.

Nekem van 2 kislányom. A nagyobbik asztmás és veleszületett hörgőszűkülete van. 3 állandó gyógyszerre van szüksége, de ezek mellett is többször előfordul fulladás, nagyon sokszor beteg. A kisebbik is asztmás, neki is 3 gyógyszere van erre, és egy csecsemőkori fertőzés miatt kell még 1 fajtát is szednie. Ősztől tavaszig nagyon sokszor befullad, ilyenkor sok-sok plusz gyógyszert kap.

Mélységesen felháborít, hogy Ők a rendszer szerint nem betegek!

2015. aug. 13. 15:08
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
a másik felet is ismerd meg én azt mondom. a tejallergiásoknak a violife sajt 5000ft a rizstej literje 750ft már csakl a tej mennyi pénz egy hónapra, a normális orvost is meg kell fizetni a gasztrós a legdrágább. emellett kókusz-zabtejszín, paleo cukrászda stb sajnos ezek tényleg drágák :-( de értem,hogy igazságtalannak látod hogy nem kaptátok meg főleg hogy az az anyuka így újságolta neked pedig a valóságban csikorgatjuk a fogunkat mikor rendeljük ezeket a speciális kajákat.
2015. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Egyáltalán nem! Én is laktózérzékeny vagyok+asztmás, sőt most már lehet, hogy a tejfehérjére is érzékeny vagyok. Nekem is van olyan ismerősöm, akinek kiskorában volt egy enyhe gerincferdülése, azóta már felnőtt, de mégis minden évben elintézik neki az emelt csp-t, utazási kedvezményt, stb. Kérdem én mire fel? Nem kell semmit megvenniük (mint pl egy táplálékallergiásnak, akinek az alapélelmiszerek is 4-5x drágábbak, mint annak, akinek semmi baja). Én asztmásként, és allergiásként ilyenkor 5 percre sem tudok kimenni sportolni (pl.biciklizni), mert azonnal befulladok, ha megfázok befulladok, ha por van befulladok, és jöhet a hörgőtágító+szteroid.

Mélységesen felháborít, hogy pár "okos" ember ott fent ezt kitalálta, hogy megszigorítják, mondván ilyen betegségekkel teljes életet lehet élni. Azt kívánom, hogy egyszer próbálják már ki, milyen ételallergiásnak lenni, aki minimális diátahiba miatt is olyan fájdalmakat él át, hogy majd belepusztul, vagy asztmásnak, aki éppen befullad, és alig várja, hogy megtalálja az inhalátorát, mert már nem kap levegőt, és fuldoklik.

2015. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mindig ugyanabba a gyógyszertárba járok a recepteket kiváltani és egyéb dolgokat megvenni. Már a gyógyszerész is megjegyezte, hogy kész vagyon amit a patikában elköltök. Hát tényleg az! A férjem is asztmás, szintén 3 állandó gyógyszerrel, + refluxos, amire szintén szedi.

Még jó, hogy nekem és a kisfiunknak nincs semmi nyomorunk!

2015. aug. 13. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!