Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Igazságosnak tartjátok a...

Igazságosnak tartjátok a rendszer, ami szerint besorolják, hogy melyik gyermek számít tartós betegnek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 13. 13:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as. Én is elkezdhetném sorolni, hogy egy asztmásnak mi mennyibe kerül, de nem teszem. Mert igazából nem az a fontos, hanem az, hogy látnom kell a gyerekeimet szenvedni. Soha ne éld át, amikor a 4 éves sírva mondja, "anya, fáj, alig kapok levegőt, valami szorít itt (és mutatja a mellkasát)".
2015. aug. 13. 22:02
 12/14 anonim ***** válasza:

A felnőtteknél sem igazságos a megváltozott munkaképesség besorolás, ez egész életük végéig ilyen lesz. 4-5 évente változik hol jobbra, hol rosszabbra.

Ismerős gyerekét, aki kéz nélkül született évente hívják kontrollra,hogy megkaphassa a támogatásokat, nem tudom mit várnak hogy talán visszanő?

De a saját jogon járó családi pótlék megállapítása is megérne egy jó cikket.

Az egész rendszer elég igazságtalan, te most az elejébe csöppentél bele. De kérdés h mi lenne igazságos? Mindenki a saját maga baját ismeri részletesen ezért eltörpül a másiké.

Annyiban igazad van, hogy esetleg a kiadásokat lehet nézni. Akinek x ezer felett van havonta, az az adott összeg feletti pénzt kapja meg. Akkor mindenkinek egységes lenne a betegsége miatti kiadása. De szerintem nem lehet igazságot tenni h melyik rosszabb, ráadásul élethelyzet is befolyásolja.

2015. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

8as vagyok

igen 9-es a lányom 1x egyetlenegy! kanál sovány tejporos bébiételt evett és már majdnem kórház lett a vége annyira rosszul lett. a tejallergiás fb csopiban sorra írják,hogy anyósnál a diéta hiba miatt másfél hét kórház,véres hányás hasmenés :-( a kórházi tejterhelés egy tortúra :-( ráadásul nem csak az a baj ha tartalmaz tejszármazékot,hanem ha készítés közben szennyeződik vele pl. pékségek ezért kilőve szinte

2015. aug. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

kérdező,minden igazságtalan :-( a köptetőre meg az összes vacak sz*r gyógyszerre pl. van támogatás pár 100ft-ok receptre,nekem meg mikor hpv gyanúm volt (köv szűrés rendben volt) az oltás 30fölött van,és 3 db kell belőle,a gyógyszer igaz fél évit írt ki de 16 volt. erre nem volt támogatás,de a sok vacakra van. annyit tudok mondani,igazságot ne keress csak idegesíted vele magad

8as megint

2015. aug. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!