Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Extrem kora szulott babával...

Extrem kora szulott babával ki meddig volt korhazba?

Figyelt kérdés
A kicsike babam 26 hetesen 970 grammar született es mar lassan 5 hónapja a korhazba vagYunk és 5 hónapja lassan Gepi lelegeztetes segiti van e esetleg olyan anyuka aki át esett ilyen hosszú kórházi folyamaton? Volt e valami problema ami a lelegeztetes miatt lett és hogy ilyen extrém kora szulott babanal okozott e a kora szülés bármilyen maradando károsodást, problémát a picinel?

#Extrém koraszülött baba #Gepilelegeztetes #26 hetes kora szulott baba
2017. ápr. 2. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
85ben született volt sulitars. Addig volt kórházban amig a 2kgt el nem érte.probléma nincs,max a szemüveg,de az is minuszos.nem erős.3 4körüli.. Egyetemet végzett a srác,okmányirodaban dolgozik.
2017. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom. Már az, hogy 5 hóbapja gépen van nagy gondot jelent sajnos. Ismertem egy 26. hétre született picit, de ő ennyi idősen már javában otthon volt. 3 hósan engedték kb hazs. Egy 29. Hétre született is ismerek. Ő 2 hósan már otthon volt.
2017. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Szia! En nem jartam igy, de gondoltam leirom, hogy jo egeszseget kivanok Nektek! Biztos nagyon nehez, de tullesztek rajta!

Amikor kisfiam szuletett, visszakerultunk (hazahozatal napjan..) sargasaggal es kiszaradas szelen a koraszulott es beteg csecsemo osztalyra, ott volt egy anyuka aki 25 hetre szult. A babaja nagyon kis aranyos volt, elmeletileg egeszseges csak nyilvan ido kellett hogy elteljen, akkor ok mar ket honapja bent voltak.

2017. ápr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyik ismerosom babaja is sajnos 26. hetre szuletett, 14 hetet voltak a korhazban, ameddig be nem toltotte volna az anya a 40 hetes terhesseget. A baba nem fejlodott nagyon jol, ahogy az orvos fogalmazott "2 lepes elore, majd 1 hatra". Azota nem igazan tudom, hogy mi van veluk, kb most lesz egy eve, hogy megszult. Azt tudom, hogy otthon vannak, de ha jol tudom, akkor lassan fejlodik a baba, nem olyan utemben, mint egy nem korababa.
2017. ápr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Sajnos a napokban kiderült hogy műteni kell a kicsike szívet,mert 2 fő ér helyett neki 3 van és hogy a gépi lelegeztetes miatt lehetséges hogy kronikus tudobetegsege van plusz magas a vérnyomás a tudejeben

Úgy néz ki meg mindig hosszú időt itt kell toltenunk:((

2017. ápr. 2. 19:51
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Közeli ismerősöm, 27.hétre szült (600 g volt a baba ekkor).

Ő csak 4 napig kapott légzéstámogatást. Szülés előtt már kapott a baba tüdőérlelőt, így volt ideje hatni. A 7.nap végére már egyedül tudott lélegezni.


2 hónaposan mehettek haza, míg a súlya el nem kezdett normálisan gyarapodni. Az édesanyja tudta szoptatni. Nem kapott agyvérzést a kicsi, ami ilyenkor sajnos a leggyakoribb.


Mostmár fél éves, szépen fejlődik (ami a súlyát illeti), azt nem tudom pontosan, hogy maradt-e maradandó betegsége. Az arca nem pont úgy néz ki mint egy teljesen egészséges babának.


Jobbulást kívánok nektek!

2017. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia, 28 hetre szulettek az ikreim, 1000g koruli sullyal.

Mivel szamitottunk a koraszulesre 26 hetesen tudoerlelo szteroidot kaptam. Nem voltak gepel lelegeztetve, CPAP legzestamogatast kaptak kb 3 hetig. 52 napot voltunk PIC-en, 4 hetet inkubatorban, 3 hetet pedig posztintenziv reszen.


Melyik korhazban vagytok? Mit mondanak az orvosok?

Sajnos nagyon hosszu ideje van gepi lelegeztetesen, ami sok esetben tudo- es lataskarosodassal jarhat. Agyverzese volt, vagy azt megusztatok?

Kerdezz, kerdezz, kerdezz a kezeloorvosaitol, ne hagyd magad lerazni (tudom hogy sajnos a legtobb helyen igy megy, nekunk szerencsenk volt), JOGOD VAN TUDNI hogy van a babad es mik az eletkilatasai.

Minden jot nektek.

2017. ápr. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, azt biztatasul elfelejtettem hogy az egykiloval startolo fiaim hal'Istennek teljesen egeszsegesek, soha nem volt szukseguk meg egy deveny tornara sem, mindent a korrigalt koruknak megfeleloen csinaltak. Most 2,5 eves bolcsis nagyfiuk, aki nem tudja az eloeletuket nem mondja meg roluk hogy ELBW koraszulottek voltak.
2017. ápr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

koszonom a válaszod

Hála istennek nem volt agyverzese a légzés támogatáson kívül más probléma eddig nem volt

Több mint 4 hónapba telt az orvosoknak kideritenie hogy mi az oka hogy nem tudják meg mindig levenni a lelegeztetorol magas vérnyomás a tüdőben amit most szteroiddal próbálnak csökkenteni és ha sikerült a magas vérnyomást a tudejeben helyre hozni akkor tudják csak a kis szívet műteni mi Nagy Britanniában élünk kinn 120 napot voltunk egy kisebb korhazba ahol nem volt meg a megfelelő felszerelés és ez miatt lassan 3 hete át kellett jönnünk a fovarosi korhazba ami a mi lakhelyunktol majdnem 2 órás busz

De szerencsere a korhazba kaptam szobat és így minden nap a babammal tudok lenni

2017. ápr. 3. 00:31
 10/13 anonim ***** válasza:
Bár èn 32. hètre szültem leírom nálunk hogy volt. Zegen született,990 grammal,39 cm-el,császárral.12 napot volt kora intenzíven,összesen majdnem 1 hónapot inkubátorban,másfèl hónap után jöhettünk haza.Szívzörejjel született, plusz extra sistolèval (nèha egy-egy plusz ütès a szívben),de szerencsènk volt,ezen kívül semmi baj nem volt csak nagyon picike volt.Lègzèstámogatást kapott 3 napig,de lèlegeztetni nem kellett. Sok kora babának sajnos ROP szembetegsège lesz nekünk hála ègnek az se volt.Sokat kellett kora gondozásra járni,tornáztatni itthon,meg persze figyelik a szívèt. Most már hazaengedik a babákat 2 kg-nál,ha minden ok. Enyèm 11 hónapos lesz, ül,forog, mászik,egyedül feláll,már lassan 2 hónapja.Gagyog sokat,csak a foga nem akar kinőni, de egyáltalán nem látszik rajt hogy koraszülött,meg persze a korrigált korral kell számolni, ő mèg csak 9 hónapos lenne,neonatológus szerint ügyes.Csak annyit tudok mondani, hogy Kitartás! Tudom nehèz, èn is sokat sírtam ès imádkoztam,de a kora babák a legnagyobb harcosok,ès túlèlők,hihetetlen az èlni akarásuk.Próbálj nyugodt lenni, persze nehèz,de hidd el a baba megèrzi,ès az neki sem jó.Ha tudsz legyèl vele minèl többet, bőr-bőr kontaktusba,mert èrzi hogy te vagy az anyukája,ès ez erőt ad neki! Kívánom hogy minden rendben legyen veletek! Èlnèzèst hogy hosszúra sikeredett.
2017. ápr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!