Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bevállaltunk egy második...

Rózsa Anita kérdése:

Bevállaltunk egy második gyereket akiről most azt feltételezik hogy Down-szindrómás. A kötelező vizsgálatokat végig csináltam a kombinált teszt negatív lett. A genetikai ultrahangon azt mondta a doki teljesen egészséges a baba. Járt már így valaki?

Figyelt kérdés
2017. máj. 24. 15:04
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%
Soha semmi sem 100% még a chorion boholy biopszia sem az, hiába mondják annak, a hoxán van egy edwards szindrómás fórum, ott valakinek negatív lett a biopszia eredménye (ráadásul az istenhegyin csinálták) erre edwardsos babája született és egy napot élt, egy másik párnál meg az amnio nem jött be, mert ikreknél véletlen kétszer is ugyanannak a babának a burkából vettek magzatvizet, és így nem tűnt fel, hogy a másik edwardsos... ez nem tudom melyik kórházban volt, mindenesetre elég durva, hogy ilyenek vannak. De azért azt nem lehet mondani, hogy egy vizsgálat egy kalap szar.
2017. máj. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
14%

Rólam is azt hitte a gyermekorvos, mikor először meglátott, hogy downos vagyok, mandulaszemem volt és mongolredőm is van a mai napig. Nem vagyok mégse down-szindrómás. Szóval először is nyugi :)


Másodszor, hogy kicsit megnyugodj, kezdj el a youtube-on videókat nézni családokról, akiknek downos gyermekük van vagy vannak blogok is, amiket downos gyermekek szülei írnak. Sok pozitívumot fogsz látni, hallani, olvasni, amik szerintem meg fognak nyugtatni egy kicsit, és nem csak az esetleges negatívumokra fogsz gondolni.

2017. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
De erre aztán nem voltam felkészülve.Ez szörnyű ez a tudat.Amikor egészséges gyereket vársz és egy Downos születik.Azt mondta a gyerek orvos szerinte egy enyhe formája.Persze majd a vérvétel dönti el.4 hét mire meglesz hétfőtől számítva.Addig meg fogok őrülni.Már most kevesebb tejem van.Nem tudok se enni se aludni.Nem kívánom senkinek :(
2017. máj. 24. 17:12
 14/44 anonim ***** válasza:
39%

Átérzem. Az enyémről azt mondták, hogy lehet, hogy vízfejű. Az egy picit nagyobb gond, mint a Down. Pokol volt az a három hónap, amíg el nem múlt a naplemente tünete. Szerencsére nem igazolódott a gyanú. Én akkor egy Down-os gyerekkel is simán kiegyeztem volna. Hátha nálatok is, csak 4 hét, és vége...

Ha nagyon nem tudsz aludni, szerintem keress meg egy pszichiátert.

Egyébként, ha Downos, azt is tök jól fel lehet dolgozni idővel. Gondolom nem happy tőle az ember, de elfogadja.

2017. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a down-os vonások nem rögtön tünnek fel szülés után, főleg, ha enyhe. Drukkolok, hogy rendben legyen. A fiam barátnőjének 2 éve született down-os öccse. 2 hónaposan láttam, nem látszott rajta, csak kicsit furi volt, most pedig egy nagyon kis pofás kis srác, anyuka szerencsére jól kezeli a helyzetet. Kitartás, ha baj lenne, elkérhetem a számát, tud segíteni sok mindenben.
2017. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Az a furcsa hogy nagyon ügyes.pont olyan mint egy 5 hónapos baba.oldalára fordul aztán hasra.Egész nap gagyarászik,mosolyog.Lábát a szájába veszi felé nyújtott tárgyakat megfog megtart.A beszélek hozzá válaszol maga nyelvén.Ha szomorúnak lát ő is szomorú.Sokan nem látják rajta szerintem.Még senkinek nem mondtuk el.
2017. máj. 24. 19:21
 17/44 anonim ***** válasza:

Barátnőméknél is ez volt, csak náluk rögtön a szülés után merült fel. Mandula vágású szeme és nagyobb nyelve volt a kisfiának, amit mindig kidugott. Volt genetikai vizsgálat, teljesen egészséges, nem sokára 10 éves lesz.

Szorítok, hogy nálatok is így legyen!

2017. máj. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Azt megköszönöm ha elkéred a számát.
2017. máj. 24. 19:43
 19/44 A kérdező kommentje:
Jaj de jó akkor még van remény.A nagyobbik gyereknek is mandula vágású szemei vannak de nem ennyire.Ők is a tűzoltó utcában voltak genetikai vizsgálaton?
2017. máj. 24. 19:51
 20/44 anonim ***** válasza:

Ismerős kislánya 3-4 éves lehetett, amikor ez először felmerült. Mandulavágású szeme van, de pontosan ugyanúgy néz ki, mint az anyukája nézett ki ennyi idősen. Csak aztán voltak apróbb elmaradások a szobatisztaság és a beszéd kialakulása során, ezért keztdék vizygálni. Kiderült, hogy mozaik-down-szindrómás. Jelenleg nem tudják, mire számíthatnak, de sem fizikailag, sem értelmileg nincs jelentősen elmaradva a kortársaitól, és ami nagyon számít (most 8 éves), hogy ez a szakadék nem nő!

Borzasztó lehet a tudtat, hogy beteg a gyerek, de próbáljatok úgy hozzáállni, mintha minden rendben lenne, főleg, ha tényleg minden rendben vele, és egyenlőre csak a külső jegyek árulkodnak. Minden akadályon ráélrtek akkor rágódni, akkor átugrani, ha odaértek. Ha nem így teszitek, rámegy a család, és ami még fontosabb: a másik gyerek is.

2017. máj. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!