Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bevállaltunk egy második...

Rózsa Anita kérdése:

Bevállaltunk egy második gyereket akiről most azt feltételezik hogy Down-szindrómás. A kötelező vizsgálatokat végig csináltam a kombinált teszt negatív lett. A genetikai ultrahangon azt mondta a doki teljesen egészséges a baba. Járt már így valaki?

Figyelt kérdés
2017. máj. 24. 15:04
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
Genetikai vizsgálatot kell végezni. Létezik mozaik down szindróma is.
2017. máj. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
54%

Én kizártnak tartom, hogy down-os a gyereked.

Negativ lett a kombinalt tesz, profi szakemberek vizsgaltak uh-on, szuleteskor sem mondta senki.


Mozaik down szindromas 100ezer gyerekből 1 lesz.


Mindenkepp ird majd meg, hogy mi lett a vizsgalat eredmenye!

2017. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Tudom min mész keresztül,nekem downos a kisfiam.hát az első hónapok pokoliak voltak érzelmek terén.Szülés után derült ki,vagyis akkor gyanu volt mert más volt a szeme.100%ot csak a genetika ad,nekunk gyorsitottan megcsinaltak 1 hét alatt.Egyebkent nem mindegyik downosnak vastag logó nyelve van,ez hülyeség.Az én kisfiamnak tök normális,csak a szeme mandula.es nem mozaikos hanem triszomias.Sok szülöt ismerek már akik több vizsgalaton részt vettek,fizetősökön is es megis downos lett(sőt magánorvoshoz is jart)Sajnos nem 100% os semmi.A kisfiam normalis fejlodik a mai napig.1.5honaposan hasrol hatra fordult 4 honaposan hátról hasra.9honaposan felült.10honaposan mászott.most 1 éves felall.Büszke is vagyok rá!Ha tudok vmibe segiteni irj privatba.Egyebkent vannak normal emberek akik hordozzak a down tüneteit,egyenlőre probslj megnyugodni.
2017. máj. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
A lemaradásuk nem épp ilyen korai mozgásformáknál lesz feltűnő...
2017. máj. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
23as vok.kedves 24es van aki abszolut nem marad le mozgasban,csak ertelmileg,de vannak olyanok is akik ertelmileg is a normal tartomanyban vannak.Azert nincs lemaradva mert kellő időben elkezdtük a fejlesztését és ő is fogékony rá.
2017. máj. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, azóta van fejlemény?
2017. jún. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
Annyi fejlemény van hogy voltunk a tűzoltó utcában a gyermekklinikán ott megvizsgálta a genetikus orvos aki professzor és egyetemi tanár nem mellesleg.Ő azt mondta nem hiszi hogy Down- kór.Semmi tünetet nem talált mandula szemen kívül.Azt mondta szerinte a nyelve sem vastagabb.De hogy mindenki megnyugodjon menjünk el azért a vérvételre.Le is vették a vért.Az eredmény 4-6 hét.Ezek ellenére sem vagyok nyugodt.Sok olyan esetet olvastam ahol nem volt más tünet csak a mandula szem mégis Down kór lett az eredmény.
2017. jún. 15. 09:27
 28/44 A kérdező kommentje:
Ja és hogy még szarabb kedvem legyen és megint magamba forduljak egy kedves anyuka megkérdezte a játszótéren hogy minden rendben van a kisfiammal? Biztos hogy egészséges? Mert olyan furcsák a szemei meg az arca 😞
2017. jún. 15. 09:32
 29/44 anonim ***** válasza:
Na, reméljük a legjobbakat. Szurkolok, és majd vissza-vissza nézek, van-e fejlemény.
2017. jún. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Szia! Meglett at eredmeny? Minden rendben?
2017. jún. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!