Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy működik, ha nem tudom...

Hogy működik, ha nem tudom orvoshoz vinni?

Figyelt kérdés

Hétfő délutántol lázas. Aznap nem volt rendelés.

Ma egyfolytában lázas és hasmenéses és én is elkaptam, nekek migrénes fejfájásom van.


Igy nem tudom bevállalni, hogy tűző napban hurcibáljam dokihoz a 39 fok feletti gyereket és orákat várakozzunk a rendelőben, hogy aztán megint cűgöljem haza, míg össze nem esek én is.


Orvost nem tudom házhoz hivni, készpénz nincs nálam azt kifizetni, amugy sem szeretném az otthonomban fogadni.


Hétfőtől kéne elvileg táppenzen lennem, a főnök is mit fog ehhez szolni hogy igazolásom sincs es csak fogtam magam, hetfőn munkahelyről rohantam a gyerekért.


Legszivesebben ha holnap több erőnk lenne, járnám meg az orvosig az utat. De akkor lehet ki sem ír hétfőtől.


Ma szinte félájultak vagyunk.


Ismerősök nem segitenek mert félnek a virustol.


2017. júl. 11. 13:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Hát én felhívnám az éppen rendelő dokit (akkor is ha nem a saját dokinak van rendelése) és megkérdezném, hogy mit lehetne tenni?

Mindenképp magadhoz kellene hívnod a dokit, mert különben sokkal nagyobb baja lesz a gyerekednek ha lázasan hagyod. ne veszélyeztesd az életét.

Hívd fel a körzetis dokit, bárkit, asszisztenst, hogy ez van, jöjjenek ki, de a pénzt később tudod rendezni, mi a teendő ilyenkor?


Kérlek segíts rajta. Engedd el most a kellemetlenséged, hogy oda menjen bárki. Igenis menjen, különben lázgörcse lesz a gyerekednek!

2017. júl. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a dokit,hogy írjon ki,és majd elmentek,ha lábra bírsz állni. A mi gyerekorvosunknál ez működik.
2017. júl. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az orvost, beszéld meg vele! Egyszer voltam így, bár akkor még telefonálni se volt erőm... anyut kértem meg. Nem volt gond, hogy csak másnap tudtam menni. Lényeg hogy tudjon róla az orvos!
2017. júl. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a háziorvost, mást nem igen tudsz tenni, mert max egy nappal korábban írhat csak táppénzre.


Vagy:


Taxi? Mert náluk lehet kártyával is fizetni.

2017. júl. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a.dokit, beszélj vele. Az én haziorvosom kiír úgy, hogy nem megyek el, csak felhívom.
2017. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ők nem segítenek, akkor meg 104 tárcsázás. Kérdezd meg a diszpécsert, hogy van-e ilyen esetben lehetőség a segítség kérésre? Vagy kihez tartoznak az ilyen esetek? Amúgy biztosan körzetis dokihoz..

Én is hívtam már fel őket egy kérdés miatt. Szívesen válaszoltak.

2017. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek ha nagyon rossszul van bevitetheted mentővel,egyébként a lázát csillapítsd, folyadékot pótold, adhatsz neki probiotikumot,doki sem csinálna mást szerintem. A táppénzt meg vagy sikerül majd megoldanod, vagy nem... Én felhívnám a dokit és rákérdeznék azért, hogy hogyan látja nem késő-e a holnap a gyerek és a táppénz szempontjából is.
2017. júl. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

15 órátol rendel az orvos. Most akartam volna indulni, de hasmenés lett belőle és elaludt a gyermekem.

Majd felhivom.


Most visszaszolt egy ismerős, hogy elvisz 3-kor az orvoshoz. Csak éljük tul addig a várakozást is. Most egy kicsit lentebb van a láza, én szenvedek most a fejgörcstől.


Köszi a tanácsokat! Megoldjuk, kitartunk.

2017. júl. 11. 14:08
 9/15 A kérdező kommentje:
Szerintetek hogy fogalmazzam meg az orvosnak hogy vegyen előre, hogy ne azt higgye hogy csak tolakodni akarok a többi beteg elé?
2017. júl. 11. 14:17
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj, de így, hasmenésesen (fertőzőn), lázasan én nem vinném be, neki is nagyon rossz ott ülni, és végig fertőzi a többit is. Ilyen esetben simán kijön a gyerekorvos házhoz. Az ismerősöd aki levinne a rendelőbe, biztosan venne le pénzt a kártyádról ha nincs készpénzed, vagy levisz az automatáig.
2017. júl. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!