Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Holnap kórházba vigyem, vagy...

Holnap kórházba vigyem, vagy orvoshoz?

Figyelt kérdés

3 éves.

3 napja küszködünk a lázzal, 39 feletti, eddig 38,5 alá nem tudtam lehúzni.

Már négy-öt féle lázcsillapító van.

A hasa megy, annyira, hogy a viz sem marad meg benne, szintiszta vizet pisil.

Kb hétfő este óta nem eszik...


Az orvos felírt lázcsillapitot, hasfogot(ami nem segit), javasolta a répás kubut.


Nem nyűgös, ügyesen jön hűtőfürdőzni, ügyesen bilizik, nem cserepes a szája, nincs nyugtalan alvás.


De mégis egy 3 éves, aki napok ota nem eszik..


Holnap du-ra vár kontrollra az orvos, de nem is tudom, reggel ne inkább a kórházba vigyem?

Habár nagyon fontos, hogy lelkileg az megviselné nagyon mert anno mikor egyszer voltunk, nem engednek engem a gyerekosztályon éjszakázni es ha bennt tartanák nélkülem, az csak rontana az ágynyugalmon és gyogyulási esélyeken szerintem ha pl egész éjszaka sirna...


Tanácstalan vagyok


2017. júl. 12. 18:07
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
88%

Az hogy hétfő este óta nem eszik, az azért nem akkora probléma.

Inni mindenképp kell neki, akkor is ha kijön belőle.

Mindig csak egy falatot egyen, és lehetőleg csak egy ropit vagy sós perecet.

Én azért a kórházat nem erőltetném annyira, azért annyira nincs rosszul az elmondásod szerint.

Hűtőfürdőt amilyen gyakran tudjátok alkalmazzátok.

Ha nem rosszabbodik az állapota, én megvárnám a holnap délutánt.

Ja, és a lázcsillapítót váltogassátok mondjuk nurofen és panadol szirup 3-4 óránként felváltva, persze a napi adagot nem túllépve

2017. júl. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Felhívtam az ügyeletet most!

Azt mondták nem kell bevinnem, itassam, keksszel etessem, szerinte a körzeti orvos sem engedett volna el minket, ha úgy látta volna es az már nagyon jó szerinte hogy 38,5-ig le tudom huzni. Elégnek találják holnap a körzetit.

2017. júl. 12. 21:23
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Ügyeletes gyógyszertárban vegyetek ORS rehidratációs granulátumot ionpótlásra:

[link]

2017. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertárban lehet kapni oldatot, amiben ásványi sók vannak, kifejezettem arra, hogy hányásos, hasmenéses betegség esetén pótolni lehessen. Én azt azért itatnék vele.
2017. júl. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Holnap ha mész a gyerekorvoshoz, vigyél vizeletmintát. Nekem ezt mondta a sajátom, hasonló esetben. Vittem, beletette azt a tesztcsíkot, amin az egyik kis pötty, nem tudom melyik de jól mutatja a kiszáradás mértékét ( meg azt is, ha nem áll fenn). Nálznk szerencsére hiába volt hányásm hasmenés, a sok ivás miatt rendben volt ez az érték, nem kellett menni kórházba, nem lett gond.
2017. júl. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
25%
unokahúgom ugyan ez, körzeti ugyan ez, aztán ment az ismerős védőnő (aki az anyja barátnője), ő vitte be őket azonnal a gyerekklinikára, még pár óra, és perforál a vakbele. Csak mondom.
2017. júl. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat.


Most lement 38 alá is, ivott egy kis vizet is


De hogy ásványi anyag pótlásról, vizeletmintáról, stb sem mondtak semmit, szép kis egészségügy


Mindenesetre mellette vagyok éjszaka, ahogy eddig is figyeltem éjszaka

2017. júl. 12. 22:44
 28/39 anonim ***** válasza:
56%

Diplomas apolokent , 10 ev gyerekapoloi tapasztalattal :


A fertozo osztalyokon a torveny szerint ejjelre NEM maradhat szulo. Hasmenessel oda utalnak, tehat jogosan jartak el a korhazban.

Intenziv, orzo es fertozo - itt nem maradhat szulo.


A hazi gyermekorvos beutalta volna, ha ugy latja.


Ha nem hany , es iszik eleget kiszaradas nem fenyegeti.


Ahogy olvasom az ugyeleten detto ezt mondtak.


Kerdezo, tanulsag, az itteni laikusok helyett az ugyeletet hivd legkozelebb.,

2017. júl. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
81%
28, mi az sbo-n voltunk hányás-hasmenéssel és nem mi voltunk egyedül ilyen tünetekkel az osztályon.
2017. júl. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
42%

Igen, de a kerdezo gyereke nem hany.

Nagyon nem mindegy.

Peldanak egy colitis ulcerozas beteg ( kronikus belgyulladas ) egesz eleteben ( !!) vizes hasmenessel eli le.

Amig iszik, es nem hany, nem szarad ki. Haziorvosnal voltak, az alap, hogy keresse a kiszaradas jeleit.

2017. júl. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!