Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Holnap kórházba vigyem, vagy...

Holnap kórházba vigyem, vagy orvoshoz?

Figyelt kérdés

3 éves.

3 napja küszködünk a lázzal, 39 feletti, eddig 38,5 alá nem tudtam lehúzni.

Már négy-öt féle lázcsillapító van.

A hasa megy, annyira, hogy a viz sem marad meg benne, szintiszta vizet pisil.

Kb hétfő este óta nem eszik...


Az orvos felírt lázcsillapitot, hasfogot(ami nem segit), javasolta a répás kubut.


Nem nyűgös, ügyesen jön hűtőfürdőzni, ügyesen bilizik, nem cserepes a szája, nincs nyugtalan alvás.


De mégis egy 3 éves, aki napok ota nem eszik..


Holnap du-ra vár kontrollra az orvos, de nem is tudom, reggel ne inkább a kórházba vigyem?

Habár nagyon fontos, hogy lelkileg az megviselné nagyon mert anno mikor egyszer voltunk, nem engednek engem a gyerekosztályon éjszakázni es ha bennt tartanák nélkülem, az csak rontana az ágynyugalmon és gyogyulási esélyeken szerintem ha pl egész éjszaka sirna...


Tanácstalan vagyok


2017. júl. 12. 18:07
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
73%
Kevés hideg kólát adj neki kortyonként, nálam mindig bevált eddig ilyen vírusoknál, már gyerekkorunkban is kaptuk olyankor.
2017. júl. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
91%

Bármilyen hihetetlen, nálunk is a kóla és a jeges, gyümölcsjégkrém vált be, még a napi 10-15 hányásnál is! Egy nap után adtam neki, és azonnal javulást hozott.

Pedig nem iszunk soha kólát, és már nem sok volt hátra a kiszáradásig. Meg nagyon jó az a gyógyszertári folyadék is, amit már valaki linkelt. Én is azt mondom, amíg lehet, otthon kell kúrálni a gyereket, mert a mai egészségügy katasztrófa... :(


És még ami fontos, ha az orvos vírusfertőzést állapított meg, akkor én hagytam, hagy egyen bármit amit megkíván (orvosi javaslatra), mert igaz, hogy pár perc múlva kihányta, de így tud a leggyorsabban ürülni a kórokozó.


Ráadásul nekünk egy tüszős mandula gyulladással egyszerre lett a hányás-hasmenés, így minden nap vittem antibiotikumos injekcióra a háziorvoshoz, mert a szájon át szedhetőt kihányta, a kúpot meg kifosta (bocsánat). És a magas láz miatt is kellett.


A dokink is az utolsó pillanatig húzta a kórházba utalást, mert sajnos ismeri a körülményeket a gyermekosztályon. Sokkal hamarabb gyógyul otthon. Csak rengeteg odafigyelést, és ébrenlétet igényel, és készenlétet, a kiszáradás első jeleire mentőt hívni.


Kitartás!

2017. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
77%

32 válaszoló nagyon jól leírta:)

Én is lehűtött, szénsavat kikever kólát adtam a lányomnak és segített már az első nap.Ne sokat egyszerre csak kortyonként.

2017. júl. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

a diplomás nővértől kérdezném,hogy pontosan melyik törvényben van az leírva,hogy a fertőző osztályon nem lehetsz a gyerekkel éjszaka???

Itt a betegjogi törvény vonatkozó része,eszerint a gyereknek joga van ahhoz,hogy egy szülője mindig vele legyen,a részletekről a kórház házi rendje szabályoz,de az nem írhatja felül a törvényben biztosított jogokat.

De ha nem jól tudom,kérlek linkeld be a törvényt!



[link]

2017. júl. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van a kicsi?
2017. júl. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet?
2017. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Köszi, relatíve jól van.

Nincs láz, rohangál boldogan, de a hasmenés javult ugyan, de még mindig van és sokszor.

Itatom, inkább csak a kubu megy, igy azt vizezem pluszba, most körözi a férjem a gyógyszertárakban az oldatokat mert eddig nincs ami kéne

Szinte semmit nem eszik még ma


Amugy korházban anno nem fertőző osztályon voltunk, csak a biztonság kedvéért vittem be mert hirtelen úgy tűnt nem vesz levegőt, bepánikoltam, hívtam az ügyeletet, de aztán láttam semmi baj nincs, de a biztonság kedvéért bevittük, de azt a kálváriát ami utána jött, senkinek nem kívánom. Először az volt a baj, hogy a szokásos Espumisant nem akarták engedni behozni(azzal, hogy ne jöjjünk vissza, hagyjuk bent a gyereket), aztán sírt szinte hányásig, orrot nem szívnak és kezdték a mantrát hogy nem lehetek mellette éjszaka max kismamaszállo igy meg ugy. Hát senkinek nem kívánom.

2017. júl. 14. 09:07
 38/39 anonim ***** válasza:
Ez is jó, ha oldatot nem találtok és Rossmannban is lehet kapni, gyógyszertárban is: [link]
2017. júl. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
De a Humananak is van elektrolitja: [link]
2017. júl. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!