Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A ti gyereketek hányszor...

A ti gyereketek hányszor szedett ebben az évben antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Tegnap megkérdeztem a húgomat, akinek hasonló korú gyerekei vannak (5 és 2 évesek). Ők is mindig megvannak fázva, mint az enyéim. Azt mondta nem emlékszik, talán egyszer. Az én fiam eddig hatszor, a lányom négyszer. Csak ebben az évben. Lázuk soha nincs, de mikor meghallja az orvos, hogy sárga az orrváladék akkor automatikusan antibiotikumot ír fel. Félre ne értsetek, beadom gondolkodás nélkül, nem bírálnám felül az orvos döntését, csak érdekel, hogy más gyereke hányszor kapott eddig. Köszönöm, ha válaszoltok!
2017. okt. 18. 13:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom, az egyik egyszer kapott volna, de elaludt, másnap reggelre meg jobban lett, így hosszas agyalás után nem adtam be neki (pedig már kiváltottuk). Úgyhogy idén végül még nem kaptak. Egyébként talán kétévente 1x/fő szokott a dokinénik felírni, de igazából nem is viszem el őket, csak 3 napnál tovább lázasak vagy valamijük fáj.
2017. okt. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Jézusom utolsó! De jó nektek. Elárulnád nekem a titkod? Vagy az orvosod nevét? :)
2017. okt. 18. 14:41
 13/25 A kérdező kommentje:
Bocs, közben érkezett még egy válasz, szóval a 10-es válaszolónak írtam. De látom a 11-es válaszoló is hasonlóan szerencses.
2017. okt. 18. 14:43
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Még akkor sem viszem feltétlenül a gyereket orvoshoz, ha lázas. Januárban influenzás volt az egész család, otthon kikúráltuk magunkat és kész. A gyerek 24 óra alatt túl volt a nehezén, kár lett volna a rendelőben fertőzni és összeszedni még valamit.


Természetesen ha olyan baja lenne a gyereknek, amit nem ismerek, akkor vinném azonnal.

2017. okt. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Azt kell mondjam, lehet, hogy én vagyok túl aggódós. Még egy pici orrfolyással nem viszem őket, de mikor köhögnek egy hete, és sárga váladék jön az orrukból, akkor igen. Legutóbb kérdeztem az orvost, hogy antibiotikum nélkül nem tudnának-e meggyógyulni. Erre azt mondta, hogy de, csak szeretné elkerülni a reumás lázat, ami a streptococco baktériumfertőzés egyik komoly szövödménye. Persze tesztet nem csinál, csak a sárga váladékból következtet. Szóval inkább antibiotikumot ír fel. Hát nem tudom...Azért az állandó antibiotikum szedés sem a legjobb..
2017. okt. 18. 15:04
 16/25 anonim ***** válasza:
14%

[link]


Hallgass csak persze a netes anyukákra, mindegy mit mond az orvos.

2017. okt. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%
1.5 éves egyszer kapott az idén és egyszer tavaly.
2017. okt. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves 16-os válaszoló! Már az is csoda, hogy nem előbb jött hasonló cinikus hozzászólás. Egyáltalán nem a netes anyukákra hallgatok, ezután is beadom neki természetesen, ha az orvos felírja. Ha a kérdésre nem tudsz, vagy nem akarsz válaszolni, kérlek ne írj! Köszönöm!
2017. okt. 18. 18:22
 19/25 anonim ***** válasza:
53%
20 hónapos eddig egyszer kapott, 2 hónapja jár közösségbe még csak, de ez az egy eset még elötte volt. Érdekes szerintem, hogy külföldön élünk, és eddig 1szer kellett pont otthon orvoshoz vinni és egyböl antibiotikum lett belöle.
2017. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Mi is külföldön élünk. Ti hol? :)
2017. okt. 18. 20:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!