Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A ti gyereketek hányszor...

A ti gyereketek hányszor szedett ebben az évben antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Tegnap megkérdeztem a húgomat, akinek hasonló korú gyerekei vannak (5 és 2 évesek). Ők is mindig megvannak fázva, mint az enyéim. Azt mondta nem emlékszik, talán egyszer. Az én fiam eddig hatszor, a lányom négyszer. Csak ebben az évben. Lázuk soha nincs, de mikor meghallja az orvos, hogy sárga az orrváladék akkor automatikusan antibiotikumot ír fel. Félre ne értsetek, beadom gondolkodás nélkül, nem bírálnám felül az orvos döntését, csak érdekel, hogy más gyereke hányszor kapott eddig. Köszönöm, ha válaszoltok!
2017. okt. 18. 13:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

szerintem másfél-két éve egyik sem kapott(6 és 4 évesek,a kicsi 11 hónapos,nála még fel se merült)

Én maximálisan bízom az orvosunkban,ő pedig az ítélőképességemben..Nálunk általában az a menetrend,ha betegek lesznek,hogy 1-2 nap láz/köhögés után leviszem őket megnézetni,akkor megvizsgálja,elmondja,hogy 4-5 napig is eltarthat a láz,ha rosszabbul lennének,vagy továbbra is kitart,kezdjem el adni az antibiot,addig meg sok folyadék,láztalan állapotban levegő és pihenés....

Általában helyrejönnek,az esetek 99%aban valamilyen felsőlégúti vírusos nyavalyájuk van.

2017. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Mi Belgiumban. Kérdezö, ti hol?
2017. okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Mi Olaszországban.
2017. okt. 19. 11:09
 24/25 anonim ***** válasza:
Szinten kulfold, Spanyolorszag. 7,5 eves lanyom eleteben ha 3-szor kapott, 2,5 eves kisfiam meg soha. A gyerekorvosok probaljak elkerulni az antibiotikumot halistennek. En is csak akkor viszem oket orvoshoz, ha nagyon muszaj.
2017. okt. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
5 és 7 évesek, úgy 3 éve kaptak utoljára. Évente 1-2x betegek (enyhe nátha/influenza v. vírusos hasmenés), dokihoz csak igazolásért megyünk.
2017. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!