Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha az ovonő odaveti nekem...

Ha az ovonő odaveti nekem csak ugy a valla fölött hogy a gyerek fújja az orrát akkor azt várja másnap ne vigyem?

Figyelt kérdés

Csak mert beteg volt 1.5 hetig aztan egy hetig jol volt, aztan penteken megint elkezdett folyni neki de mivel ez annyit tesz hogy orankent egyszer ki kell neki fujni, nekem meg se fordult a fejemben hogy otthon tartsam. Mivel kb szeptember 1tol marcius 31ig folyik az orruk, nem csak neki a tobbi gyereknek. Ha ilyen miatt otthon tartanam kb mindig otthon lenne....

Kistesosok vagyunk gondolom ez is benne van egy 30 fos csoportnal.....amugy meg jokedvu, ha barmi egyeb tunete lenne nyugos volna nem vittem volna..


2018. okt. 8. 15:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem, akkor azt mondaná, hogy beteg, vidd orvoshoz. Tájékoztatott, hogy taknyos. Ennyi, nem több.
2018. okt. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Csak ugye sokan inkabb celozgatnak minthogy elmondanak konkretan mit gondolnak. Nem szeretnek en lenni a sz.ranya aki miatt az ovonok szerint beteg a csoport. Tudom nem kellene torodnom azzal masok mot gondolnak rolam (foleg ha en tudom hogy nincs komoly betegsege ami miatt ne mehetne) de en mar sak ilyen ragodos tipus.vagyok
2018. okt. 8. 15:44
 3/34 anonim ***** válasza:
32%

Én odavetném neki, hogy " a fenekét is törli"...


Lehet leesne neki.


Nálunk ezt nem szokás közölni. Kb mintha azt mondaná, hogy volt ma pisilni...

Szerintem kérdezz vissza, hogy most mit kezdj ezzel az infóval? MErt ha szerinte beteg, és maradjon otthon, akkor mondja azt.

Ha meg nem, akkor minek mondja, hogy fújja az orrát.

2018. okt. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
77%

Ha tájékoztatni akarna, azt mondanà: a gyerkőc nap közben többször fújta az orràt, jókedvű/kedvetlen, vidám/nyűgös, evett/ nem evett, jàtszott/elvonult, jól aludt/folyt az orra, felébredt rá.

Valószínűleg azt akarta mondani, hogy úgyis otthon vagy a kicsivel, maradjon ő is otthon. Ha nincs komoly egészségügyi oka, ilyet nem mondhat, kell a normatìva. Annak nem fogja mondani, aki dolgozik, mert tàppénzre kell menni a gyerekkel, ami miatt nem tudják aznapra lejelenteni. A tiédet behúzzák akkor is, ha nincs ott.

Sajnos mindenütt ez van. Kevés az óvónő, dajka, ha pár gyerekkel kevesebb van, az is nagy segìtség.

A màsik véglet meg az a szülő, aki akkor is viszi full begyógyszerezve a gyereket, ha félholt, mert a munkahelye miatt nem teheti meg, hogy kéthetente tàppénzre menjen.

Attól, hogy folyik az orra, de más baja nincs, én vinném.

2018. okt. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Magamból kiindulva, ha sárga/zöld trutyit fúj a gyerek, vagy láthatóan rosszul van, lázas, bágyadt, stb, akkor szólok a szülőnek, hogy vigye el a gyermekorvoshoz, mert fertőzhet. Ha csak vizes cucc folyik az orrából, azt nem “vetem oda a vállam felett”. Óvónő vagyok. 😊
2018. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem csak szólt. De ha már úgyis otthon lennék kistesóval, magamtól nem vinném míg helyre nem jön.
2018. okt. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Zoldes a cucc de szeptembertol marciusig ilyen neki meg ahogy masoktol hallom mindig ilyen.....mas tunet meg nincs mert ha nyugos vagy lazas lenne vagy hanyna kohogne vagy taknya nyala egybefolyna nem vinném. Ő azt mondta kicsit hisztis de en meg most jarszon vagyok kutya baja.vihog rohog boldogan szaladgal. Csak altalanossagnan nincs most jóban az ovival mint ahogy szinte semmivel ami nem arrol szol hpgy a barataival jatszik :)
2018. okt. 8. 17:02
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Én, mint dolgozó anyuka válaszolok.


Gyűlölöm, hogy beviszik a bölcsibe a gyereket betegen.

Ha nem átlatszó, ami az orrából jön, akkor igenia maradjon otthon. Én sem viszem ilyen esetben oda a gyerekem, sőt, ha köhög, akkor is itthonfogom, ha megtehetem. Mondjuk az én fiam 3 éves, az utóbbi másfél-2 évben 3x volt kb beteg. Szerintem ez nem igaz, hogy folyamatossan folyik a gyerekek orra.

Voltatok orvosnál? Amíg ki nem tisztul én óránként sósvizes orrspray-t használnék, aztán orrszi-porszit neki. :) más gyógyszert nem adnék rá, felesleges, hacsak nem igazán beteg.


De nem rosszból írom, ez csak egy tanács.

Nem

2018. okt. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem szaranyaság ez, hogy te máskép gondolkodsz, sokan mások is így vannak ezzel.
2018. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Az orvosunk olyan hogy nem ir szknte sose antibiot csak tengervizes orrsprayt. Akkor is ha zoldes a trutyi. Erre tuti nem irná ki csak ha én kérem.
2018. okt. 8. 17:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!