Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha az ovonő odaveti nekem...

Ha az ovonő odaveti nekem csak ugy a valla fölött hogy a gyerek fújja az orrát akkor azt várja másnap ne vigyem?

Figyelt kérdés

Csak mert beteg volt 1.5 hetig aztan egy hetig jol volt, aztan penteken megint elkezdett folyni neki de mivel ez annyit tesz hogy orankent egyszer ki kell neki fujni, nekem meg se fordult a fejemben hogy otthon tartsam. Mivel kb szeptember 1tol marcius 31ig folyik az orruk, nem csak neki a tobbi gyereknek. Ha ilyen miatt otthon tartanam kb mindig otthon lenne....

Kistesosok vagyunk gondolom ez is benne van egy 30 fos csoportnal.....amugy meg jokedvu, ha barmi egyeb tunete lenne nyugos volna nem vittem volna..


2018. okt. 8. 15:36
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor három hétig marad otthon. Miért, miről marad le? Ez nem iskola, óvoda. Ráadásul otthon vagy.
2018. okt. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
szeret járni már írtam. de a választ megkaptam végül is a kérdésre. köszönöm.
2018. okt. 8. 21:56
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira tájokozott Nő vagy, akkor gondolom azt is olvastad, hogy valószínűleg fertőz, amikor valamilyen színű az orrváladék. A fehérvérsejt 'harcol' a fertőzés ellen, nem jókedvéből van ott, ahol.

Én is most olvastam utána.

Szerintem ez igenis célzás volt.


Úgy imádom, amikor "szegény" kismamák nem tudják otthontartani a gyerekét. Én mint írtam, dolgozok. Egyszer minden előjel nélkül lázas lett a fiam. Délben hívtak ês fél óra múlva ott voltam a gyerekért...pedig dolgoztam. Ha beteg, folyik az orra vagy köhög, akkor otthon a helye.

Megértem, hogy otthon vagy, leköt a gyerek, de akkor is otthon van ilyenkor a helye. Nekem is kettő kicsim volt (most már nagyobbak), de én is otthon tartottam a nagyot, ha beteg volt.


Akinek folyik az orra (és színe van), az igenis beteh, ha tetszik, ha nem...

2018. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
na, az ilyenek mint te tartanak sz.ranyának erre céloztam rögtön az elején, hogy ez az ami nem kellene zavarjon, de mégis zavar mert én már csak ilyen vagyok ;) ezért megköszönöm a véleményed. viszem holnap, mivel egész délután nagyon jó kedvű volt a játszón is, az orrát kb kétszer fújtuk ki mióta hazajött az oviból, és már nem volt zöldes (reggel még igen). A többség válasza alapján úgy érzem, más is vitte volna hasonló esetben
2018. okt. 8. 22:11
 25/34 A kérdező kommentje:

te mint dolgozó nő megérthetnéd, hogy szegény kismamák is voltak dolgozó nők, ők is fizettek adót, amiből az állami óvodák fent tartják magukat, ezért nekem legalább annyi "jogom van" óvodába vinni ha akarom mint másnak - más kérdésnél is leírtam ma már egyszer, és most is leírom, azért van óvodában a gyermekem, hogy megtudjam csinálni a házimunkát, ami most a MUNKÁM, amivel PÉNZT spórolok a családnak, mert nem kell takarító, nem kell ebédet rendelni, így tehát én kvázi pénzt "keresek" míg a gyermekem óvodában van, nem a lábamat lógatom!

Ha ő oviban van, akkor nekem +3 órám jut a háztartásra, mivel otthon nem alszik ott meg alszik!! így igen, nem bánom hogy óvodában van, ő is kiegyensúlyozottabb mivel itthon nem alszik délben, és délutánra már zizi, ott meg jót játszik pihen és a délutánjaink mindig közös játszózásról kirándulásról szólnak, nem pedig arról hogy anya kapkodva próbálja elvégezni a házimunkát, míg ő a kialvatlanságtól vergődik a szobában!


Te Legyél nyugodtan álszent, de én szeretem látni ahogy mosolyogva betrappol, ahogy meséli az ovis élményeit, szerencsére jó a csoport, a héten kompótot főztek, holnap kalácsot sütnek, csütörtökön torna van amit nagyon szeret. Ha nem beteg, én ettől nem fosztom meg, mindamellett, hogy igen, jól jön a háztartásnak az az 5000 ft, amit én NAPONTA megspórolok azzal, hogy otthon vagyok, és házimunkát végzek valamint házkörüli munkákat.


bocs ez elég off, de rendesen be tudok kattanni attól, amikor a dolgozó nő azt hiszi, az otthonlévő csak azért viszi oviba a gyereket hogy odamehessen a műkörmöshöz meg a fodrászhoz (hangsúlyoznám: az óvoda kötelező, nem én találtam ki!)

2018. okt. 8. 22:17
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szaranyaság... Szimplán máskép gondolkodunk, amivel semmi problém. Én úgy viselkedek, ahogy mástól elvárnám, hogy hasonló helyzetben viselkedjen... Te pedig úgy viselkedsz, ahogy te jónak látod. Mindenki más.

Kiírtál egy kérdést, én válaszoltam. Ettől én nem vagyok jobb, te pedig nem vagy kevesebb, mint én. Sőt...lehet én vagyok hülye. :)


Szaranya akkor leszel egyébként, ha nem törődsz a gyerekeddel. Mindenkinek más a helyes. :)

2018. okt. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam már a 3.oldalt,viszont azzal teljesen egyettértek,hogy "zöld trutyival" nem viszünk gyereket oviba!

Lefertőzi a többit is,ha szeret oviba járni ha nem. Nem ez a lényeg! Ha beteg,maradjon otthon.

2018. okt. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2018. okt. 8. 22:49
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgozom:) és mellette házimunkát is csinálok. Akkor a fizum mellé még plusz napi 5000et számoljak? Tökjó:))

Egyébként le fog valami keményen rakódni a gyerekben ha nem kezeled és nem hagyod h meggyógyuljon otthon.

2018. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Zöldes váladékkal soha nem vinném oviba! Szerintem célzás volt,hogy esetleg vedd észre magad! Nyílván a te döntésed,de ez a zöldes már fertőz.
2018. okt. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!