Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha az ovonő odaveti nekem...

Ha az ovonő odaveti nekem csak ugy a valla fölött hogy a gyerek fújja az orrát akkor azt várja másnap ne vigyem?

Figyelt kérdés

Csak mert beteg volt 1.5 hetig aztan egy hetig jol volt, aztan penteken megint elkezdett folyni neki de mivel ez annyit tesz hogy orankent egyszer ki kell neki fujni, nekem meg se fordult a fejemben hogy otthon tartsam. Mivel kb szeptember 1tol marcius 31ig folyik az orruk, nem csak neki a tobbi gyereknek. Ha ilyen miatt otthon tartanam kb mindig otthon lenne....

Kistesosok vagyunk gondolom ez is benne van egy 30 fos csoportnal.....amugy meg jokedvu, ha barmi egyeb tunete lenne nyugos volna nem vittem volna..


2018. okt. 8. 15:36
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Amugy en mint otthinlevo kismama szinten utalom ha beteg gyerekeket bevisznek, az en gyerekem ugyanugy elkapja es.en ugyanigy nem szeretem ha beteg max nekem nem jovedelemkieses...viszont azt is megertem hogy egy gyereket nem lehet 4 hetig otthon tartani ha csak az orra folyok fuggetlen attol hpgy a szulo dolgozik e vagy sem
2018. okt. 8. 17:35
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igaziból mindegy, csak jóból írtam. És én sem azt írtam, hogy tömd gyógyszerrel.
2018. okt. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyógyszer a lényeg, hanem hogy ne fertőzze végig az egész csoportot. Zöld váladékkal nem viszünk gyereket közösségbe. Pont.
2018. okt. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
én úgy tudom, hogy a zöldes orrváladék azért zöld, mert a fehérvérsejt ürül az orrváladékkal, nem feltétlen jelenti azt hogy a beteg még fertőz..sőt általában az már a betegsége közepe-vége...de javítsatok ki ha tévedek.
2018. okt. 8. 18:29
 15/34 anonim ***** válasza:
86%
A zöld és a sárga közt az a különbség úgy tudom, hogy az egyiket vírus, a másik bakteriális fertőzés okozza.
2018. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is így tudom viszont a zöld színt a feherversejtek tavozasa okozza - ezt most igy irjak ha utanaolvastok. Most ezzel nem azt akarom mondani hogy jelen allapotaban a lanyom kizart hogy fertozne hiszen ezt nen tudhaton, marcsak azert sem mert kitudja mi lappang benne hiszen kozossegbe jar az ovodan kivul is....viszont van olyan gyerek akinek szinte vegig az oszi szezonban zoldes takony folyik az orrabol, ha az en gyerekem beteg, altalaban 3 napig tiszta natha, aztan belazasodik meg kohog, majd ugy 1 het utan mèg nathas kb egy hetig. Igy egy betegseg minimum 2 het. Majd mikor mar "csak" taknyos es az is csak orankenti max egy fujast jelent, bevisz3m az oviba. Ez helytelen?? 3 hetig kellene akkor otthon maradni?
2018. okt. 8. 21:06
 17/34 anonim ***** válasza:
84%
DE miért olyan nehéz neked otthon tartani? Jó, tudom könnyebb ha az óvónők foglalkoznak vele és nem neked kell, de akkor neked se lesz jogod háborogni ha majd a te lányod kapja el más, ugyan úgy betegen bevitt gyerektől a fertőzést.
2018. okt. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Nem erted a kerdest vagy csak nem akarod erteni nem tudom. Szereti az ovodat. Miert ne engednem ovodaba ha egeszsegesnek gondolom? Itt az a kerdes hogy az ovono ugy gondolta e vajon hogy ne vigyem???
2018. okt. 8. 21:18
 19/34 anonim ***** válasza:
91%
Nem egészséges. Zöld orrvaladeka van. Tartsd otthon. Hihetetlen, hogy nem jut eszedbe ez... Gusztustalan.
2018. okt. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Leirtam hogy miért.
2018. okt. 8. 21:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!