Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi vagy nem bölcsi?

Bölcsi vagy nem bölcsi?

Figyelt kérdés

Nekem már a szó hallatán is végigfut a hideg a hátamon. Anyukám egyedül maradt velem, a testvéremmel és az egészségügyi gondjaival, de vissza kellett mennie dolgozni, mikor alig múltam 1 éves. Én nagyon szorongásos lettem, folyton anyát kerestem, félelmeim, rémálmaim meg mindenféle bajom lett, nagyon nehezen gyógyultam ki ezekből a problémáimból(sőt, még most is vannak).

De sok helyen meg azt olvasom/hallom, hogy jót tesz a gyereknek a bölcsi, szocializálódik, fejlődik, tanul.

Félek bölcsibe vinni, úgy érzem ráér 3 évesen oviba menni.

De lehet, hogy jót tennék vele.

Én már kamaszkoromban megfogadtam, ha valaha lesz gyerekem, 1000%, hogy nem fog bölcsibe járni.

Most meg ellenkező véleményeket olvasok.

Nem tudom mit tegyek, teljesen megrekedtem a gondolataimban.



2021. jan. 17. 01:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

1 évesen még valóban korai lehet, de azért egy 2-3 éves gyerek már teljesen más igényekkel rendelkezik. Főleg ha évvesztes és már majdnem 4 évesen kezdené az ovit, akkor előtte 1 év bölcsi szerintem jót tesz.

Persze ha munka miatt kell beadni hamarabb, az teljesen más, azzal nem lehet mit tenni, alkalmazkodni kell, gyereknek, szülőnek is.

2021. jan. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

A fiam 2 évesen lett bölcsis, szerintem az már egy olyan idő, amikor már kinyílik nekik annyira a világ, hogy kalandnak is látják ezt. Gyerek függő, az én fiam nagyon szociális, szerette a közösséget és nem zavarta hogy máshol van napközben.

Sokan ezt a 2 éves kort határozzák el, mert ugye ott a vízválasztó GYED lejárása is.

2021. jan. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Kötelező visszamenned dolgozni? ha nem, akkor én csak majd oviba adnám be.
2021. jan. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Megkockáztatom, hogy a szorongásod stb nem a bölcsitől alakult ki, hanem anyukád szorongásától és problémáitól, amiket nyilván pontosan megéreztél babaként. Persze ez nem zárja ki, hogy korai volt a bölcsi, de én inkább az otthoni körülményekben keresném a szorongás okát.
2021. jan. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

A legtöbben a gyerek másfél-két éves korában visszamennek dolgozni, ekkor adják bölcsibe, szerintem ez teljesen rendben van. Illetve a környezetemben mindenki fokozatosan szoktatta be, nem 5x8 órával sokkolják azonnal az addig csak anyát ismerő babát.

Én is utáltam a bölcsit, de csak azért, mert bunkók voltak a dadusok. Volt olyan kaja, amit úgy tömtek a számba, mert nem akartam megenni, ezzel sikerült úgy traumatizálni, hogy 25+ év után sem vagyok hajlandó olyat enni.

De szerintem kell a gyereknek a közösség, és az anyának is a pihi. Ha más nem, heti 2-3-szor egy délelőttre add be.

2021. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
3 év alattinak semmi szüksége a közösségre, gyakorlatilag együtt nem is tudnak játszani, csak egymás mellett. Nem véletlen, hogy munkáltatoi igazolás kell a bölcsihez, ha anyuka dolgozik, mehet bölcsibe a gyerek. Az anya idegrendszerének amúgy jót tesz a bölcsi, a gyereknek viszont fárasztó. Előnye, hogy hamarabb lesz önálló, könnyebb beszoktatni az oviba. Ha nem akarod és megteheted, ne vidd, nem minden gyerek jár bölcsődébe.
2021. jan. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk jót tett. Nekem is meg a gyereknek is. Másfél éves volt, amikor bekerült. Már kikészültem teljesen az evészavarától és szociálisan is rettenetes volt. Senkit sem viselt el rajtuk kívül. Úgy gondoltam, hogyha már mindent kipróbáltunk,(voltunk vele fejlődésneurológián is),hogy jobb legyen,ennél rosszabb már nem lehet. Sírt az első nap. Aztán többet nem. Még nincs 2 éves és imádja. Mindig mondja, hogy menjünk bölcsi. Amikor megyek érte, akkor is mondja hogy jó volt. Azóta nincs evészavar,sokkal nyugodtabb kiegyensúlyozottabb,nem unja magát. Szereti nagyon. Persze haza is szívesen jön. Nekünk a kapcsolatunkat mentette meg, mert kezdtem úgy érezni, hogy szörnyű anya vagyok a gyereknek meg van valami baja. Azóta, amikor együtt vagyunk annyira jó minden és végre nem olyan dacos. Sokkal kedvesebb, önállóbb lett.
2021. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam egyértelműen nem kész a bölcsire. De nem tudok mit tenni, dolgoznom kell. Nem enegedhetünk meg maguknak egy teljes év gyest. Látom hogy megviseli a fiam, ezáltal engem is, pedig amúgy nekem is már elegem volt az egész napos dedózásból, de most nagyon sajnálom, hogy kénytelen vagyok bölcsibe adni. Minden reggel kész cirkusz, bent nem tud feloldódni, mondják a nevelők, hogy nagyon komoly kisfiú. Pedig ebben a gyerekben egy minimális komolyság sincs, mindenből viccet csinál. Anyaként ezt nagyon rossz hallanom

hogy bent nem önmaga. De pár naponta lebetegszik szoval megoldja hogy ne kelljen túl sokat bent lennie 😅


Ha nem szeretnéd és megtehetitek akkor csak egy régi elképzelés miatt ne add bölcsibe.

2021. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nyilván az is hozzátett a szorongásomhoz, hogy anyukámat elhagyta apukám, plusz anyukám beteg lett a szülés miatt, egyedül birkózott meg mindennel. Nem is sírtam szinte soha otthon, anyum azt mondta, mintha éreztem volna, hogy nagyon nehéz neki, ezért mindig nyugodt, csendes baba voltam. De amikor muszáj volt elválnunk bennem egy világ tört össze. Nem is csináltam soha semmit a bölcsiben, meg oviban is csak az utolsó évben adtam életjelet, úgy, hogy visszafogtak egy évet.

Nem biztos, hogy a korai elválástól lettem ilyen, de ha igen, nem tudom végig nézni a gyerekemnél úgy, hogy pontosan tudom mit érez, én is így éltem egész gyerekkoromban, félelemben, szorongásban, minden reggel sírva.

Csak attól félek, hogy így nem lesz soha önálló, meg ilyenek.

2021. jan. 17. 14:07
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Ezt a viselkedést anyádtól kaptad. És igen, a bölcsi sem segítette a helyzetedet.


A gyerek nagyjából úgy éli meg ahogy te éled meg. Ha úgy állsz hozzá, hogy a bölcsi szuper jó dolog, akkor simán fog menni minden.


Nekünk kellett, hogy bölcsibe adjuk. Tavaly tavasszal a leállás alatt volt is baj, mert nem mehetett. Később sírt amikor érte mentünk, mert nem akart jönni. Most már ovis, aminél az eleje volt nehéz mert nem mehettünk be vele az ovibusszal. Most már odáig meg vissza van az oviért.

2021. jan. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!