Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi vagy nem bölcsi?

Bölcsi vagy nem bölcsi?

Figyelt kérdés

Nekem már a szó hallatán is végigfut a hideg a hátamon. Anyukám egyedül maradt velem, a testvéremmel és az egészségügyi gondjaival, de vissza kellett mennie dolgozni, mikor alig múltam 1 éves. Én nagyon szorongásos lettem, folyton anyát kerestem, félelmeim, rémálmaim meg mindenféle bajom lett, nagyon nehezen gyógyultam ki ezekből a problémáimból(sőt, még most is vannak).

De sok helyen meg azt olvasom/hallom, hogy jót tesz a gyereknek a bölcsi, szocializálódik, fejlődik, tanul.

Félek bölcsibe vinni, úgy érzem ráér 3 évesen oviba menni.

De lehet, hogy jót tennék vele.

Én már kamaszkoromban megfogadtam, ha valaha lesz gyerekem, 1000%, hogy nem fog bölcsibe járni.

Most meg ellenkező véleményeket olvasok.

Nem tudom mit tegyek, teljesen megrekedtem a gondolataimban.



2021. jan. 17. 01:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Akkor ilyen 1 órával kezdve egy olyan 3 hónap alatt beszoktatnám, azután a kezdeti 3 hónap után még fél-1 évet járna, aztán ovi.

Így ez talán egy kicsit kompromisszum, de mivel nem tudom mit tegyek, talán így jó lesz.

Még odébb van, de már most félek.

Igyekszem jó példát mutatni neki, remélem nem miattam lesz minden baja.

2021. jan. 17. 15:37
 12/14 anonim ***** válasza:
20%

Jaj hagyjuk már a sirámot. Állj a sarkadra és tudd hogy a fiadnak nagyon jó lesz a bölcsiben.


Ha ezt a sajnálkozást nyomod, akkor a gyerek is így fog hozzáállni. A bölcsiben gyönyörűen látszódik, hogy kinek a szülei tudják elengedni a gyereküket és ki nem. Ékes példa amikor a gyerek sír a csoportszobában, de ahogy anya eltűnik már nevet és megy játszani.


Ne félj előre meg gondold ki előre a beszoktatást... Hülyeség, majd lesz ahogy lesz. A bölcsisek tudják a dolgukat.


Hol a férjed aki rendbe tenné ezt a dolgot benned?


(A lányunk kb 2 nap alatt beszokott, mert mind a ketten tudtuk, hogy nagyon jó helyen lesz. Meg persze kellett az ő személyisége is.)

2021. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értelek. Semmi baj a bölcsivel, ha szükség van rá, de annyira nem létszükséglet, hogy a kiscsoportos ovis csoportban sokkal több gyerek volt, aki nem járt bölcsibe, mint aki igen. Ha nem akarod vinni, ne vidd. Nyilván nem ettől függ majd a személyisége, hogy jár-e bölcsibe vagy sem, emlékezni se fog erre az időszakra, ha nem történik vele valami traumatikus dolog, kb. teljesen mindegy, hogy a játszótéren anyával, vagy a bölcsiben rohangál.
2021. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem bölcsi :)


Ha jól érzi magát otthon és nem jelent gondot a felügyelete, a vele való foglalkozás, akkor hagyd meg neki a kisgyermekkorát. Sem én, sem a gyermekeim nem jártak bölcsibe, de oviba sem 3,5 éves korig.

2021. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!