Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsődében az üzenőfüzetet...

A bölcsődében az üzenőfüzetet nekem kell megvenni vagy majd a bölcsőde biztosítja?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy az üzenőfüzetet kinézetébe is lehet a szülőnek beleszólása, ezért nem teljesen világos, hogy kinek kell megvenni. Ha a bölcsőde állja akkor csak megkérdezik melyet szeretnék és ők megveszik vagy ez hogy működik? (Jövőre megy bölcsibe a kislányom)

2021. márc. 2. 19:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kellett megvenni. Kis alakú "sima" füzetet kértek, ami nem vonalas.
2021. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a lányom volt bölcsis, akkor a füzetbe kellett írnom róla, hogy mit szeret, mivel alszik el, stb. A beszoktatás után a gondozó is írtak bele.

Illetve, ha betegség miatt hazaküldték, akkor mindig adták a füzetet is és a doki oda írta be, hogy milyen betegség miatt hiányzott és mikor mehet közösségbe. A bölcsiben nem szerették, ha 'cetlin' jött az igazolás. Persze ilyen is előfordulása, ilyenkor beragasztottam a füzetbe.

Olyan is volt, hogy lefényképezték a gyereket és a képet beragasztották a füzetbe :)

Mi vettük a füzetet, semmi extra.

2021. márc. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%
Kedves 10es! Igen kérdeztem a gyerekem napjáról több alkalommal. Jeleztem többször, hogy az elmondottakat keveslem. Mégsem lett változás. Hát bocsánat az orrszívással továbbra sem értek egyet. Szeretnék visszakérdezni hány szülő van aki megteheti, hogy négy naponta kiveszi a gyereket bölcsődéből két hétre mert újra beteg? Szép és jó, hogy a bölcsődének le van a gondja a gyerekről, csak sajnos ez nekem mind táppénz már pedig hitelt fizetni kell és enni is. Ezért elmagyaráztam a bölcsőde vezetőnek, hogy a következő enyhe orrfolyásos tünettel nem vagyok hajlandó otthon tartani a gyereket. Nekem ez a megélhetésembe nem fér bele, hogy három hetet állományban vagyok egy hetet dolgozom. Képzeld el, ezért kirúghatnak! Nem tudod elképzelni ugye? És most mellőzzük azt a választ, hogy de a gyereknek vannak nagyszülei, mert nem érdekel. Nem a nagyszülőknek csináltam gyereket! És amúgyis dolgoznak
2021. márc. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

13!

ez sajnos az ottani kisgyermeknevelő(k) sara, én szeretem elmondani hogy mi volt a reggeli, ebéd, uzsi - megette e vagy csak megkóstolta, esetleg hozzá sem nyúlt, voltunk-e aznap az udvaron, ha nem, bent mit csináltunk (gyurma, festés, szinezés, rajzolás, stb.), volt-e kaki, pisilt-e a wc-be (főleg ha ez újdonság). én a helyedben minden nap megkérdezném hogy mi volt a reggeli/ebéd/uzsi (bár ennek elvileg ki kellene lennie helyezve olyan helyre ahol látja a szülő, pl öltöző, vagy ha nem mehettek be a bölcsibe akkor az ajtón), megette-e, voltak-e udvaron, stb.

az üzenő füzetre/családi füzetre visszatérve: nálunk ebbe szoktuk beírni ha zárás lesz, valamilyen esemény lesz (gyereknap pl). illetve a hátoldalába írunk beszoktatás után 1 hónappal, aztán 3 havonta fejlődési naplót. illetve bölcsi kezdésekor szoktuk kérni, hogy a szülő írjon bele pár szót a gyerekéről ha épp ráér, van kedve (mit szeret, mivel hogy nyugszik meg, evés, önállóság, stb.), a gyerek napirendjét és hogy kik vihetik haza a gyereket (+ telószám) mindenképp kérjük.


orrszívás:

ha folyik a gyerek orra, megtörlöm, de nem vagyok a bölcsiben se szülő, se egészségügyi szakember, hogy a gyerek orrát szívjam, cseppentsek az orrába, köhögéscsillapítót adjak be neki, stb. plusz ha 12-13 gyerek így járna bölcsibe, hogy szívjam az orrát, hát ne is haragudj, de ezzel telne el az egész napunk. nem arról van szó, hogy derogál, de nem az egészségügyi ápolás a bölcsi célja, hanem az egészséges gyermekek nevelése-gondozása, testi-lelki fejlődésüknek megfelelő elősegítése, amíg a szülő dolgozik.

ha orrszívásra van szüksége valószínűleg nincs helye a bölcsiben dolgot értsd úgy, hogy mielőtt elhoztad leszívod neki, de annyira gáz már a helyzet, hogy mire alvásra kerülne sor újra szívni kellene mert nem kap levegőt alvás alatt. akkor jön a köhögés, nem tud rendesen aludni, felébred rá, felébreszt másokat is a köhögéssel. én ilyenre mondom azt, hogy maradjon inkább otthon, de a szülőknek nem mondhatom, hogy figyelj, szerintem inkább ne hozd, mert a vezető kitekerné a nyakamat. és ilyenkor se azért mondanám, hogy az én napom, munkám könnyebb legyen, hanem mert szerencsétlen gyerek szenved tőle már, + a többieket is zavarja. az meg már a plusz, hogy így is (meg amúgy is) el is kaphatják a többiek tőle.


"Szeretnék visszakérdezni hány szülő van aki megteheti, hogy négy naponta kiveszi a gyereket bölcsődéből két hétre mert újra beteg?"

7 éve dolgozok bölcsiben, ezalatt 2-3 ilyen szülő volt, akik ezt megtették. jó ha 1 hetet járt a gyerek bölcsibe, mert már megint úgy köhögött, hogy majd meg fulladt, így nem hozták 2 hétig. pont ezt játszották, mint amit írtál is. a szülők felváltva voltak vele otthon betegállományban, nem egyszer mondták, hogy már rezeg a léc hogy kirúgják őket, de akkor is otthon tartották a gyereket. DE!! nálunk nincs megmondva, hogy na ha így köhög a gyerek, nem jöhettek, vidd orvoshoz. (volt aki megtette, másnap vagy 2 napra rá jött a szülő boldogan lebegtetve az igazolást, hogy az orvos szerint semmi baja)


"Nekem ez a megélhetésembe nem fér bele, hogy három hetet állományban vagyok egy hetet dolgozom. Képzeld el, ezért kirúghatnak! Nem tudod elképzelni ugye? És most mellőzzük azt a választ, hogy de a gyereknek vannak nagyszülei, mert nem érdekel. Nem a nagyszülőknek csináltam gyereket! És amúgyis dolgoznak"

Szerintem ezt a részét nem hozzám kellene vágnod. Azért, mert bölcsiben dolgozom, ezzel az egésszel nem velem van bajod, szóval ezt a hangnemet, személyeskedést engedd is el. Képzeld el, el tudom képzelni, hogy kirúghatnak. De erről még mindig nem én tehetek, hanem a ti bölcsitek a ludas. Egyébként megemlítem zárójelben, hogy az ovikban pl nálunk is ugyanez van, főleg most covid idején: köhint egyet a gyerek, küldik is haza. Valahol megértem, valahol nem. Mert nyilván a közösséget is nézni kell, ha ez most covid, akkor lefertőzhet egy egész csoportot. De nem csak covid létezik, és nem csak covidosak lehetnek a gyerekek, de ezt nehéz szűrni, ezért csinálják ezt sok helyen. Megint más kérdés hogy 1-2 nap múlva igazolást lengetve mennek is oviba, mert semmi baja, de ugyanúgy köhög, folyik az orra, mint mikor elküldték. Mit tud csinálni az intézmény? SEMMIT, mert nem bírálhatjuk felül az orvost. És megint más kérdés az, hogy a gyerekorvos üres igazolást adott ki, amit szülő otthon kitölt, vagy telefonon keresztül szülői elmondás szerint elhiszi hogy nincs baja, és ad igazolást.

Ha valami nem tetszik a bölcsitekben, jelezheted az intézményvezetőnek (pl. a kommunikáció hiányát), ha vele nem jutsz dűlőre, a fenntartónak (általában önkormányzat), vagy mint hivatalos ellenőrző szervként a kormányhivatalnak, esetleg a Magyar Bölcsődék Egyesületével is beszélhetsz a problémáidról. Kétlem, hogy érdemben tudnának segíteni, de megpróbálhatod.

És nem, a mai világban nem jut eszembe az, hogy a nagyszülőre passzold a gyereket. Nem vagyok h.lye, tudom hogy ha én szülni fogok, az én szüleim is dolgozni fognak még... meg nem is mindenhol van nagyszülő, vagy beteg, vagy nem bír, stb. Nem a nagyszülő a megoldás a problémára, legalábbis nem minden esetben.

2021. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
13-as! Elég részletes voltál és kulturált köszönöm! Nem azt mondtam, hogy minden bölcsődei nevelővel bajom van, hanem azt hogy az ittenieket nálunk el kellene küldeni tovább képzésre, hogy az alapvető kommunikációt tanulják meg. Továbbra is az a problémám, ha minden aprósággal otthon kell tartanom a gyereket, akkor hogy éljek meg? Hogy fizessek hitelt? Ha elvesztem a munkámat ki vállal érte felelősséget?
2021. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

15!

rendben, de ettől még nem rám kell kivetíteni és nem az én fejemet leszedni az ottani problémák miatt. én sem megyek neked, mert rossz napom van, vagy mert épp jó napom van...

Sajnos a munka elvesztéséért senki nem vállalna felelősséget... de amit fentebb írtam "megoldás" lehet... elküldik a gyereket, te meg szaladsz az orvoshoz, hogy megnézze, vagy igazolást kérj. nem bírálhatják felül a bölcsiben, mert nem orvosok. volt olyan gyerekorvos, aki közölte, hogy mit csináljon az orrfolyós gyerekkel? ősztől tavaszig ez lesz. mondta ezt a már sűrű zöld orrváladékra, ami ugyebár a felülfertőződés jele. a vizes orrfolyással nincs gond.

2021. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Tehát, ha sem a bölcsőde, sem a gyerekorvos nem vállalja a felelősséget a munkahelyem elvesztése miatt, akkor nyugodtan éhen is lehet dögölni, nemde? Ezért valakinek felelősséget kellene vállalnia! Természetesen nem egy egyszerű bölcsődei nevelőnek, hanem a bölcsődének, vagy ahogy Te is említetted korábban a helyi önkormányzatnak, aki működteti, vagy a gyerekorvosnak és annak működtetőjének, ami szintén az önkormányzat. Kicsit paradox az a helyzet, hogy menjek dolgozni, de közben meg legyek otthon gyerekkel, éljek meg, de segélyből sem éljek! Árulja el nekem valaki, ha ilyen ostoba rendszer működik, mégis ki fogja vállalni a felelősséget? Mindenkinek van felelőssége az életben és ha egy szülőt nyomorba döntünk, azért is valakinek vállalnia kell.


Én a gyerekemért felelek, meg a megélhetésünkért, ahogy minden más ember! Abban az esetben, ha nekem ebből az egészből anyagi károm keletkezik, hol és milyen helyen követelhetek kártérítést? Nekem ez fontos kérdés, nem mindegy, ahogy szerintem sok más embernek sem, hogy 50-80-100 ezer forinttal többől élünk. Nem akarom elhinni, hogy ezzel a problémával egyedül vagyok

2021. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
96%

A munkahely vállalja. A bölcsiben vannak szabályok, főleg most. Csak egészséges gyermek mehet. Ezt mindenkinek fel kell fognia és el kell fogadnia. Ha mindenki betartja a játékszabályokat, a gyerekek is kevesebbet lesznek betegek, mert nem adják àt egymásnak a bacikat.

Amúgy ha már felelősségvállalásról beszélünk. Ha beviszed náthásan a gyereket, aki megfertőz más gyereket, akinek az anyját kirúgják, mert a beteg gyermek mellett nem tud dolgozni, vállalod a felelősséget?

2021. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

17!

Tudom ez nem vigasz, és nem indok, de sokszor az a válasz rá, hogy a bölcsőde nem kötelező intézmény. Azaz otthon maradhat a szülő GYED-en, vagy épp GYES-en. A GYED-del még talán csak-csak elvan a család, de a GYES épp arra se elég hogy kitöröld vele a hátsód...

A felelősségvállalás nem tudom kire róható... a gyerekorvost nem hibáztathatod ha beteg a gyerek, ő nem tehet róla. a bölcsőde sem tehet róla ha beteg a gyerek, ellenben a bölcsőde érdeke, hogy egészséges gyerekek járjanak oda, hiszen ha nem azok, akkor elvileg egy gyerek se járhatna... ördögi kör ez, úgy gondolom.

2021. márc. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyed volt igénybe véve, amíg 2 éves lett a gyerek. Most bölcsis november óta. Igen van gyes kemény 24 ezer, ami arra se elég, hogy meghaljak.
2021. márc. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!