Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Rossz anya vagyok, ha bölcsibe...

Rossz anya vagyok, ha bölcsibe adnám,holott én itthon vagyok?

Figyelt kérdés
2 éves. Magánbölcsibe adnám. Egyszerűen belefásultam az itthon létbe,de dolgozni majd csak ovis korában szeretnék.Délelőttre vinném csak,én meg tanulnék addig.
2022. jan. 31. 07:58
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
19%
Aha, de bezzeg aki simán csak htb akar lenni, az szégyellje magát, mert semmire nincs igénye az életben :D
2022. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
56%

"Nem értem,miért jobb éjjel-nappal a gyerek seggében lenni és mártírkodni."


Mert csak ez a két véglet létezik, ugye? :)

Egyébként délelőttre beadja, délben hazaviszi, a gyerek alszik 1,5-2 órát, s lassan apuci is érkezik.

Tényleg ez a hawaii dizsi (annak, aki gyereknélküli létre vágyik).

Éppen ezt élem, mert épp szoktatom be a gyereket a bölcsibe, csak az a kár, hogy amint lejár a szabim, a munka váltja fel és egész napos lesz a gyerek is. Az már nem olyan buli.

Inkább maradhatna itthon mêg egy kicsit.

A bölcsiben sajnos nem kap semmi pluszt. Úgy jön haza, hogy anya játsszunk, a bölcsiben nem tudtam. A szívem szakad meg. De csak fél év és ovi, ott már tetszeni fog neki, az már valóban érdekes, fejlesztő. Barátokra is lelhet. A bölcsiben hiába nem a legidősebb, senki nem beszél folyékonyan. Gyerekmegőrző az egész.

2022. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
76%
Bölcsije válogatja, hogy milyen foglalkozások vannak a gyerekeknek.
2022. jan. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
100%
Szvsz egy bölcsis gyerek játszon egész nap, ne a fejlesztésről szóljon az ottléte. Az állandó fejleszgetés is a másik véglet.
2022. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
10%
43, inkább az összetételtől függ. Nehéz lehet differenciálni, ha egyrészt csak babajátékok vannak, másrészt a többség, még a betöltött 3 éves is csak a nyökögés szintjén van. Nincsenek felkészülve nagyobb igényekre.
2022. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
58%
Akkor mondom úgy, hogy nem mindegy mennyit fizetsz azért a bölcsődei elhelyezésért. :) És ha sokat, még akkor is lehet hogy belefutsz olyanba, ahol max beterelik egy szobába az összes gyereket és napközben kétszer rájuk néznek, hogy élnek-e még (némi túlzással). Ellenben lehet, hogy ár-érték arányban pontosan olyat találsz, amilyet várnál.
2022. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
13%

"Azért, mert az ilyen nők igen nagy százalékának mondjuk ki: az élete egyetlen nagy érdeme, hogy gyereket szült"

Annyira bírom, hogy mindig ezt a dumát nyomatjátok, ha valaki megjegyzi, hogy gáz, aki lepasszolja a gyereket, amikor vele lehetne. Nem, kérlek, nem ez az egyetlen dolog az életemben, van vállalkozásom, amiben sikeres vagyok, hobbim, barátaim, egy csomó dologgal foglalkozom még. De ha valamit csinálok, akkor rendesen csinálom, nem csak félig, és ez igaz a gyerekvállalásra is. Szóval nem bszom be a bölcsibe, ha nem dolgozom, csak mert meguntam a vele való szüttyögést, és én inkább lébecolni akarok otthon egyedül.

Nekem ez ilyen alibizésnek tűnik inkább: most nem dolgozom, mert terhes vagyok, aztán gyed/gyes, de igazából inkább beadom bölcsibe a gyereket, hogy vele se kelljen foglalkozni még ebben a maradék egy évben itthon, mert ennyi jár nekem. Az ilyenek szokták azt csinálni, hogy mire letelne a 3 év, hopp, megint terhesek, ketteske pedig akár már másfél évesen is repülhet a bölcsibe, mert "olyan jó volt a nagynak is". Anyuka esetleg elvégez közben valami alibi tanfolyamot, hogy ne lehessen azt mondani, hogy nem csinál semmit otthon. Aztán akár jöhet is hármaska, akivel újraindul az egész. Utána meg jön a sírás, hogy én dolgoznék, de 3 gyerekkel nem kellek sehova, meg amúgy is, 3 gyerek mellé már főállású anya kell, úgyhogy inkább feláldozza magát a család oltárán, és otthon marad. Tiszta haszon végülis, a kicsi is mehet bölcsibe, onnantól kezdve évekig ülhet otthon egyedül anyuka a temérdek házimunkára hivatkozva.

2022. jan. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
89%
Ebben a korban a gyerekek igen nagy többsége még nem együtt játszik, hanem egymás mellett. Max. utánozzák egymást és együtt pakolásznak meg megkívánják, amivel a másik is játszik - és ez így van jól az összes pszichokönyv szerint is. És az a fejlesztő, ha sokat játszanak maguktól szabadon, csak segítséget tudnak kérni vagy be tudnak kapcsolódni, ha épp van mibe. Az enyémek sima állami bölcsibe jártak, olvastak nekik mesét, meg az ölébe ültette a néni és úgy lapozták, ha kérte, rajzoltak is szinte minden nap (ők pakolhatták elő a ceruzákat), na meg megmutatták, hogy "kell" egymástól elkérni a játékot és nem elvenni, pláne nem harapni vagy ütni :D, hogy szólni kell, ha valami gondja van, és minden játékot elrakni, ha nem használja, hogy rá lehet ülni a kisvécére és önállóan kezet mosni és megtanulni, melyik jelű fogkefe az övé, hogy hogy kell a kanalat vagy a poharat fogni, hogy kell együtt lemenni az udvarra egymás kezét fogva vagy a lépcsőn szépen sorban és türelemmel várni egymásra cipőhúzásnál... stb. Szóval egyáltalán nem csak megőrizték őket. Persze, nagy különbségek vannak a gyerekek között, de szerintem sok olyasmit tanultak főleg a közösségi viselkedésről, amit meg otthon vagy játszótéren nem, mert ott más szituációk voltak és hát körbe voltak ugrálva :D Oviba meg már nem is kellett őket beszoktatni és abszolút magabiztosak voltak. De még most sulisként is vannak a bölcsiben összeszedett barátaink (nekem is anyuka-barátnőim). Egyébként nem minden nénit szerettem maradéktalanul, voltak unottabbak és voltak elhivatottabbak, de még így is pozitív volt az az év.
2022. jan. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
67%
48, de ezek közül minaz, amit otthon nem tanulhat meg? Semmi. Pláne, ha nem első gyerek. De az első gyerekem is mindent elsajátított ovira és egy nap alatt beszokott.
2022. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
21%

Igen az összes otthon meresztős rossz anya. Értem én hogy instán jól mutat a gyerek, de ezért kár szülni.


De add be mehetsz shoppingolni kozmiba majd apuci fizeti az ingyenélést gondolom.


Vannak olyanok akiknek nem kell gyerek.

2022. jan. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!