Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Titeket is kiakaszt, vagy...

Titeket is kiakaszt, vagy csak én vagyok ilyen konzervatív?

Figyelt kérdés

Azzal kapcsolatban, ahogy a szélsőségesen liberális gyereknevelést kötelezik a bölcsődei nevelőknél már

Nővérem bölcsődei nevelőnek tanult, és olyan szabályok vannak már felállítva...nem beszélve arról hogy a gyerekeknek nem mondhatják úgy hogy gyere ide, hanem " idejöhetsz" és hasonlók (bölcsőde!!! Szóval 3 éves kor alatt!) Nade a legkiakasztobb, nekem legalábbis, hogy amikor már képes állni a lábán, ( kb 9-10 hónapos kortól) és cserélnéd a pelusát, nem szabad lefektetni őt, mert azzal megalázod....igen

Majd a dadus alázkodik meg csúszva mászva a totyogò baba után hogy tisztába tegye

Annyira..félreértik a gyereket jogainak kiterjesztését, nemgondoltam volna hogy már ennyire bejött ez az amerikai "bölcsesség"

Nővérem abba is hagyta a tanulást mert ezt nem bírta volna

Hát én sem

Nagyon szeretem a gyerekeket nagyon sokat foglalkozok picikkel is és nem támogatom a nadrágszíjas kemény nevelést, de ezt az ilyen "modern" nevelést sose fogom megérteni

És ezeket a szabályokat elvileg az okosok hozzák ugyebár

Hát nem látják hogy teljesen abnormális?


2022. júl. 4. 13:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%
Ha a nővéred nem hajlandó megtisztelni egy gyereket, hogy lehajoljon hozzá, urambocsá a szent térdére ereszkedjen nagyon jó, hogy abbahagyta a tanulást, mert nem való erre a pályára. Komolyak lehettek a szándékai. Az nem zavarta, hogy meg kell alázkodnia és a gyerek seggét is ki kell törölni?
2022. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Nem, engem nem akaszt ki.
2022. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamit félreértett, vagy hülye volt, aki tanította. Én most szoktatom bölcsibe, nadrágpelust hordunk, és pont mondták, hogy nekik nem annyira jó, mert fekve pelenkázzák, és nehezebb ráadni. Az én gyerekem meg mióta áll, nem volt fekve pelenkázva. Ettől a bölcsiben hagyja.

Azt is mondják, hogy gyere ide. Szerintem nem olyan szörnyű a helyzet.

2022. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Egyetértek.

El se tudom képzelni, hogy a visítva ordító gyerekemet hogy fogják álló helyében tisztába tenni, konkrétan rá kell térdelni, hogy meg tudjam csinálni. Egy bugyipelus ráadását egyszer próbáltam.

Sajnos nagyon félreértik ezt a dolgot és egyre csak rosszabb lesz. Ezért lesznek egyre puhányabbak a gyerekeink..

2022. júl. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%
Nem normálisak, komolyan mondom.
2022. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Első kettő, gondolom ti is térdeltek az álló gyereketek előtt pelenkacserénél igaz? Soha nem fektettétek le 9 hós kora után? mert ha igen akkor szar szülők vagytok, alázzátok a gyereketek.
2022. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

A novered csak tanulta, de abba is hagyta, tehat egy percet nem dolgozott a szakmaban.


Mielott itt meg a nagy duhongesben felrobbannatok, elmondanam nektek, hogy ez a gyakorlatban tokre nem igy van :D

Meg lehet nyugodni, emiatt igazan nem

kellett volna lemondani a tanulasrol, bar gondolom; hogy ez csak jo kifogas volt ra.

2022. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos nem jó irányba halad, az óvodákban sem. Ott például nincs "kötelező " foglalkozás, csak kezdeményezés. Még nagycsoportban sem. Ergo ha eszerint dolgoznának valóban az óvónők, a gyerek májusban még nem köteles leülni rajzolni, nem köteles részt venni semmiben, ha épp nincs kedve. Ha úgy akarja soha semmiben nem kell részt vennie. Majd röpke 3 hónap múlva szeptemberben beül az iskolapadba és 45 percig kellene egy helyben ülnie és koncentrálni.

Torna foglalkozáson nem használhatnánk a szakszavakat, (mint pl terpeszállás, karok magastartásban) , hanem babanyelven kellene nekik gügyögni, hogy például a kisnyuszikák ugrálnak a réten ....

Szóval ezesetben is pár hónap különbséggel hirtelen tudnia kellene, hogy mi a terpeszállás, stb...

Szóval az óvoda végén vége a liberális nevelésnek, szakadék választja el a 2 szinteret.

Persze az óvodában sem működik ez a gagyogás, különben 30 gyerek 30 felé szaladna és az óvónő 10 órára már a csilláron lógna. Szóval ezek jól hangzó kitalációk, de a gyakorlatban csak ellenőrzésen működik.

2022. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Egyértelműen kitaláció, amit leirtal, van a családban kisgyermeknevelo


Off

Járni tudó gyereket egy tapasztalt gondozononek valóban gyorsabb állva tisztaba tennie, de ennek köze nincs semmiféle megalazashoz

2022. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%

6-os: ilyet ki mondott??


Nincs is gyerekem. Az volt a kérdés, a leírása engem is kiakaszt-e. Nem akaszt ki. Ennyi. Szerintem a Kérdező csak idevetett egy hisztit. Senki nem hiszi el, hogy a gyakorlatban így van, ahogy leírta. Kamu kérdés, provokálás.


2-es voltam.

2022. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!