Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Titeket is kiakaszt, vagy...

Titeket is kiakaszt, vagy csak én vagyok ilyen konzervatív?

Figyelt kérdés

Azzal kapcsolatban, ahogy a szélsőségesen liberális gyereknevelést kötelezik a bölcsődei nevelőknél már

Nővérem bölcsődei nevelőnek tanult, és olyan szabályok vannak már felállítva...nem beszélve arról hogy a gyerekeknek nem mondhatják úgy hogy gyere ide, hanem " idejöhetsz" és hasonlók (bölcsőde!!! Szóval 3 éves kor alatt!) Nade a legkiakasztobb, nekem legalábbis, hogy amikor már képes állni a lábán, ( kb 9-10 hónapos kortól) és cserélnéd a pelusát, nem szabad lefektetni őt, mert azzal megalázod....igen

Majd a dadus alázkodik meg csúszva mászva a totyogò baba után hogy tisztába tegye

Annyira..félreértik a gyereket jogainak kiterjesztését, nemgondoltam volna hogy már ennyire bejött ez az amerikai "bölcsesség"

Nővérem abba is hagyta a tanulást mert ezt nem bírta volna

Hát én sem

Nagyon szeretem a gyerekeket nagyon sokat foglalkozok picikkel is és nem támogatom a nadrágszíjas kemény nevelést, de ezt az ilyen "modern" nevelést sose fogom megérteni

És ezeket a szabályokat elvileg az okosok hozzák ugyebár

Hát nem látják hogy teljesen abnormális?


2022. júl. 4. 13:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A mi állami bölcsödénkben nem tapasztalom amiket leírtál.Biztos jól értette a tesód amit tanítottak nekik?:) Vagy tényleg valami nagyon csőlátású oktatója lehetett.

Én magunkról tudom, hogy valamikor 9hónap-1 év között úgy pelenkáztam ahogy bírtam a sajátomat, néha állva volt könnyebb meg olyan is volt hogy lefektettem.Hát mástól se várom el, hogy máshogy csinálja, mint ahogy neki megfelelő.

Amúgy ha igaz amiket írtál ,az nagyon gáz:D

2022. júl. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
1%
6. Képzeld térdelek. Baromi nagy nehézség. Mert sokkal gyorsabb. Gondolom nagy ész te meg a 2 évest is fekve pelenkázod mert nem alázkodsz meg. Amúgy arra utaltam - az analfabéták kedvéért kifejtem - hogy a legkevesebb letérdelni egy kisgyerekhez. Nyilván a kishölgy vagy kitalálta a storyt vagy csak akart egy “diplomát” magának mielőtt kegy Svájcba takarítani, de rájött, hogy így nyer 3 évet és most okolhatja a liberális nevelést. A liberális nevelés nem ez.
2022. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk bölcsibe fektetve is tuti pelenkáznak, mert van pelenkázó szekrény, pelenkázó feltéttel. Ha állva pelenkáznának, akkor az minek lenne?

Amit leírtál nagyon nem magyarnak tűnik, amerikából szívárognak ilyen dolgok tiktok-on keresztül inkább.

Egyébként, bárki aki végzett bármilyen tanulmányokat az tudja, hogy ami a tankönyvben van, meg ami a valóság az néha köszönő viszonyban sincs.

2022. júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%

10es ha nincs gyereked miért vagy a gyereknevelés rovatban?


Nekem nincs péniszem, nem is megyek a férfiak egészsége posztokhoz.

2022. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
19%

"10es ha nincs gyereked miért vagy a gyereknevelés rovatban?"


Mivel van egy unokahúgom, aki sokat van velem, így ezek a témák engem is érdekelnek. Nincs törvény rá, hogy akinek nincs gyereke, az nem írhat/válaszolhat itt. Nem csak saját gyerek lehet az ember körül.


Ettől függetlenül a leírtak akkor sem akasztanak ki, mert egész egyszerűen nem hiszem el így, ahogy a Kérdező leírta. De, ahogy elnézem, nem is vagyok ezzel egyedül. Mindenki szerint minimum túloz a Kérdező testvére.

2022. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
17%
Reméljük semmit nem veszünk át abból a trágyadomb országból.
2022. júl. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

12

Ez nevetséges


Semmi köze a megalázkodáshoz


Fe megnéznélek, ha a hátközépig szaros( bocs) gyerekemet állva bepelenkázod🤣🤣🙏🤷🏻‍♀️


És a 4 évesemet is a pelenkázón törlöm meg és itt vágom a körmét ott mókázunk fürdés után ( pedig meg is tud egyedül törölközni, és fel is tudna öltözni, de az este ez rituálé.)


Semmi köze a megalázkodáshoz vagy annak hiányához.



Egyebként ennek a fele sincs így kérdező

2022. júl. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

Soha nem pelenkáztam állva a gyereket,pedig 4 éves koráig volt pelusos. Mármint a gyerek nem állt,hanem feküdt.

Nem hiszem, hogy megaláztam ezzel. Sőt,kúpot is kapott nem egyet,és még a nemi szervét is többször kellett kenegetnem gyulladás miatt. Lázat is 3 éves koráig a popsijában mértem. Azóta meg szájban. Mert úgy tizedesjegyre pontosan mér,és 40Cfok körül nem mindegy 1 tized sem.

Ez biztos rémesen szörnyű szülővé tesz.. Ja,nem.


Szörnyű ez a mai eltorzult világ. Remélem, hamarosan fordul a kocka.

Amúgy 39 éves vagyok, a gyerekem meg 6 éves.

2022. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
91%

közel 10 éve végeztem az OKJ-s kisgyermeknevelői szakot ugyanabban az iskolában, ahol később a BA képzést is. nagyon-nagyon nagy különbségek lettek a két képzés között, már ami a bölcsődei gyakorlatot illeti.

valóban ezt tanítják, hogy a gyerek az isten és azt csinál amit csak akar, a felnőtt pedig próbálja 66x körbenyalva a gyereket rávenni, hogy ne verje meg a másikat. pl. nem szólhatsz rá a gyerekre, ha direkt! kiönti a pohárból az innivalót már tizedjére, mert azzal akadályozod a tapasztalatszerzésben. nem mondhatsz nemet neki, nagyon figyelni kell rá, hogy mit és hogyan mondasz, kérsz tőle. óvatosan kell terelgetni a gyereket. pelenkázni is csak akkor, ha "beleegyezik" (egy nem beszélő, dackorszakos gyerek majd pont beleegyezik... főleg ha kaki van a pelusban... nem tudom ki volt az az észlény aki ezt kitalálta). az állva pelenkázásról: 10 év gyakorlat után sem szeretem állva tisztázni a gyereket, ha kakis. igaz, elvileg minden kakis pelenka után minden gyereket fürdetni kell(ene), de kinek van erre ideje, főleg ha még a társa sincs ott, vagy nem is lesz aznap?! na mindegy is. alapvetően könnyebb, gyorsabb állva pelenkázni, de csak akkor, ha már stabilan áll a gyerek. tehát egy ingatag 9 hónapos babát nehogymár állva pelenkázzak... még a 15 hónapos picit is a pelenkázón teszem tisztába. nem beszélve arról, hogy állva tisztázásnál nem látni a gyerek popsiját, nuniját, hogy piros-e egyáltalán, kell e kenni, stb.


szóval visszatérve, engem is roppant mód bosszant ez a fajta nevelési elv, stílus, nevezzük akárhogyan is... persze, nem azt mondják, hogy nem kell nevelni a gyereket, de hagyni kell a saját tapasztalásaiból tanulni. amit normál keretek között is hagyunk nekik, de igenis rá fogok szólni, ha a társa haját tépi, vagy autóval üti a fejét, esetleg löki, akármi olyat csinál, amit nem kéne. és fogom mondani hogy NEM szabad, holott ez a "tiltott szó".

egyébként kérdező, ha megkérdeznéd a gyakorlatban a kisgyermeknevelőket, nemigen alkalmazzák ezt az elvet amit most tanítanak. és aki ezt tanulja sem fogja alkalmazni, mert mást fog látni a kollégáktól, és rájön, látja hogy a gyereknek is ez a jobb verzió. legfeljebb az oktató bölcsődékben csinálják így a dolgokat, különösen ha hallgatók is vannak ott. az én gyakorlatom alatt is elmondta a kisgyermeknevelő, hogy így KELLENE csinálni, de a tapasztalat azt mutatja, hogy így praktikusabb.

2022. júl. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
51%
Látod,19es! Leírod,mi hogy van. Tapasztalatból. És lepontoz a sok okos.
2022. júl. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!