Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Titeket is kiakaszt, vagy...

Titeket is kiakaszt, vagy csak én vagyok ilyen konzervatív?

Figyelt kérdés

Azzal kapcsolatban, ahogy a szélsőségesen liberális gyereknevelést kötelezik a bölcsődei nevelőknél már

Nővérem bölcsődei nevelőnek tanult, és olyan szabályok vannak már felállítva...nem beszélve arról hogy a gyerekeknek nem mondhatják úgy hogy gyere ide, hanem " idejöhetsz" és hasonlók (bölcsőde!!! Szóval 3 éves kor alatt!) Nade a legkiakasztobb, nekem legalábbis, hogy amikor már képes állni a lábán, ( kb 9-10 hónapos kortól) és cserélnéd a pelusát, nem szabad lefektetni őt, mert azzal megalázod....igen

Majd a dadus alázkodik meg csúszva mászva a totyogò baba után hogy tisztába tegye

Annyira..félreértik a gyereket jogainak kiterjesztését, nemgondoltam volna hogy már ennyire bejött ez az amerikai "bölcsesség"

Nővérem abba is hagyta a tanulást mert ezt nem bírta volna

Hát én sem

Nagyon szeretem a gyerekeket nagyon sokat foglalkozok picikkel is és nem támogatom a nadrágszíjas kemény nevelést, de ezt az ilyen "modern" nevelést sose fogom megérteni

És ezeket a szabályokat elvileg az okosok hozzák ugyebár

Hát nem látják hogy teljesen abnormális?


2022. júl. 4. 13:53
1 2 3
 21/21 flora08 ***** válasza:
100%
Az elmélet és a gyakorlat nem mindig jár kéz a kézben. Biztosan te is tapasztaltál már olyat, hogy az iskolában tanultál valamit, majd a gyakorlatban rájöttél, hogy ez nem is így van. Ez nem csak a csecsemőgondozásra és a gyermeknevelésre igaz. Nekem volt egy tanárom, aki halál komolyan közölte, a logopédusoknak minden arcizom nevét tudni kell latinul, ez naggggyon fontos. Vért izzadtunk a vizsgán, majd a gyakorlaton a mentorom hangosan felröhögött amikor meséltem. Ezzel csak arra szeretnék kilyukadni, hogy ha tesód eljutott volna a gyakorlatig, láthatta volna, hogy általában nem így van, ahogy a tanár mondta. Ez a pelenkázás olyan dolog, hogy mindenki csinálja, ahogy tudja, ahogy kényelmesebb 😄 (Szerintem, legalábbis.) De összességében megértem, hogy megdöbbentetek ezen. Sajnos manapság eléggé túldramatizált téma ez. Mióta anya lettem, nap mint nap elolvashatom a közösségi oldal "neked ajánlott" posztjai között, hogy minden is (!) traumatizálja a gyereket, lassan már az is, ha levegőt veszek (irónia). De ezt a gondolatmenetet inkább nem folytatom, félek, még kikapok 😄
2022. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!