Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Lenne egy munkalehetőségem...

Lenne egy munkalehetőségem ,ha van e esély arra hogy felvegyék a bölcsibe ? A másik kérdésem anyumék nagyon ellenzik a bölcsit tényleg traumát okoz neki ha be adom?

Figyelt kérdés
A gyerekem már két éves múlt eddig mama férjem vigyázzott rá csak .Azzal érvel , hogy 3 éves kor alatt nem érett úgy érzékeli hogy elhagytam ,ha baj van nem tudja elmondani ,mert még nem mondatokban beszél. Így már kezdem úgy érezni hogy rosszat teszek ezzel . Tisztában vagyok ,hogy van negatív meg pozitív hatása de tényleg ilyen sok a negatív a bölcsinek.

2023. márc. 18. 12:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
24%
Azért a hollandok boldogságához szerintem vajmi kevés köze van a gyerekkel otthon töltött időhöz. Inkább a töménytelen mennyiségű legális fű számlájára írnám a dolgot.
2023. márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
13%

"akkor nem lesz ez sem traumatikus, sem nem befolyásolja"


Lehet én vagyok rosszul összerakva, de én a gyerekeimnek nem annyit akarok/akartam adni, hogy "ne legyen traumatikus", hanem hogy jó legyen nekik.

Arra pedig nem tudsz tanulmányt, hogy a bölcsibe adott gyerek "szebb és jobb" lesz, csak arra, hogy "nem feltétlen árt".

Ez édeskevés.

A holland példa pedig azért rossz, mert első kézből van információm róla, hogy ott se adja be aki megteheti, plusz nem is egész napos intézményesítésről szól, mint a magyar.

2023. márc. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
58%

#21 A füvezés a depresszióra hajlamosaknál növeli a depresszió kialakulásának kockázatát.


#22 Itt egy tanulmány.


“Ispa, Gray and Thornburg (1987) looked at college students to see how non relative/parental care effected their social, emotional and academic achievement. The group were broken up into seven groups based on the amount of non relative care they had, and what kind of care they received at infancy, age 2 and age 4. The results showed an increase in test results for children who had been in full time parental care from infancy until age two and then full time or part time care after that (Ispa, et al., 1987). This was compared to children who had part time infancy care and full time centre care at ages two and four. Ispa et al. (1987) stated that full time parental care in infancy followed by full time day care at ages two and four, showed that most stood out with the highest test results in higher functions as well as higher ratings in both male and female participants with their school grade point average. The next group with higher scores showing the second best result was the infants who had parent only care then part time care as of age 2 and 4 (ibid.).”


[link]

2023. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
12%

23, köszönöm, hogy arra linkeltél tanulmányt, hogy jobb otthon a gyereknek. 😅

Biztos, nem ez volt a célod, de ez az írás pont azt erősíti.

Az lényegtelen, hogy 2 éves korig tartó otthonlétet vizsgáltak, valószínűleg nem találtak olyan csoportot, ahol 3 évig maradtak otthon, de az eredmény ugyanaz lenne, mint itt. Ugyanez lenne a konklúzió, mint itt: a 2 éves korig full time szülői felügyelet alatt lévők jobb teljesítményt nyújtottak, mint akikre már 2 éves kor előtt mások vigyáztak.

2023. márc. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

#24 A kérdező azt kérdezte, hogy érdemes-e bölcsibe adni a gyereket, ha elmúlt két éves…


Amúgy ez a csoport jobban teljesített, mint akikkel otthon maradtak 2 éves kor után…

2023. márc. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!