Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyi normális dolog ez...

Mennyi normális dolog ez bölcsis beszoktatásnál?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves már elmúlt. Mos kezdtük a beszoktatást, ma volt a második napunk.


A mai napnak úgy kellett volna kinéznie, hogy meg ott vagyok vele és néha kis időre kijövök.

Egy órát ott voltam, majd mondták próbáljuk meg, hogy eljövök.


Kb 10 perc után a kisfiam őrült sírásba kezdett, csapkodott, teljesen lefőtt, leizzadt. Majdnem hogy könyörögni kellett, hogy engedjenek vissza hozzá.


Visszamentem. Megnyugtattam. Szerintem a ket gondozó semmit nem csinált vele. Kb fél óra múlva megint kiküldtek.


Alig zártam be magam mögött az ajtót, megint elkezdődött ugyan ez, talán még durvábban is. 20!!! Perc után engedték hogy bemenjek! Az egyik gondozó konkrétan elállta az ajtót hogy én ne tudjak bemenni, a kisfiam pedig ki.


Miután megint megnyugatattam eljöttünk, mert egyszeruen nem akart maradni a gyerekem (amugy is mar majdnem ebed volt). Azt mondtak próbálták ölbe venni de nem engedte. Annyival letudtak hogy nem nyugtatható. Mikor bementem hozzá, ugye az egyik gondozó az ajtóban állt, a masik egy masik gyerekkel jatszott. Tudom hogy más gyerek is van, félre értés ne essék csak hát…


Azt mondják csak így fog beszokni, sírni fog és kész. Hát nem tudom, nem csak sírás volt, kb sosem láttam ilyen szinten kiborulva a fiamat.


Normális ez? Szerintem nagyon nem. Úgy érzem elvesztettem a bizalmat feléjük. 2. nap ilyenkor még simán be kellenne engedniük hozza nem? Ti megbíznátok bennük ezek után?


Komolyan elgondolkodtam, hogy nem viszem ide többé…


2023. nov. 14. 13:33
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
13%
17# Mondjuk az, hogy 20 percet ő várt vagy nem engedték be, nem tudom mennyit változtat a sztorin, de oké. Viszont a nem engednek be valahova,mert elállják az ajtót, az mondjuk nekem egy és ugyanaz. De a sztori részletei ide vagy oda, te hagyd vergődni, fetrengeni a gyereked üvöltve, miközbe szándékosan elállják az utad, én nem teszem. És nem vagyok se ősmami se egyéb, de egy tiszteletet elvárok tőlük,főleg ha én is tisztelem őket. Lehetne ezt normálisan is csinálni.
2023. nov. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
44%

"Mondjuk az, hogy 20 percet ő várt vagy nem engedték be, nem tudom mennyit változtat a sztorin, de oké. "


Mondjuk annyit, hogy ha zavarta a gyerek sírás, akkor mehetett volna hamarabb, de oké....

Amúgy ugye hallottál már dackorszakrol és hisztirol?

2023. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%
Miért? Ha hamarabb bemegy, hamarabb beengedik?
2023. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
43%
Beengedték, miután benyitott, ergo nyilvánvalóan hamarabb is megtették volna.
2023. nov. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Na akkor neki futok meg egyszer.


Épületen belul voltam. 1 gondozó a csoport szóban kivul 2 bent. 20 perc alatt tobbszor kerdeztem nem kell e menjek hozza (a kinti gondozotol, volt hogy ő is bement majd kijott latta mi a szitu)


Mondtak h ne ne menjek be. Mikor be akartam nyitni hogy mostmar megnezem mi van akkor volt az ajtós eset.


Es meg mindig nem az ajto veri ki a biztosítékot hanem az hogy NEM sima sírás volt. Nagyon nagyon durvan őrjöngott a gyerek. Sosem lattam igy őt.



Azt hittem pont arra van a beszoktatast hogy ilyen mértékű negativ élménye ne legyen. 2. Nap volt ma. Irtam. Ma volt először egyedul hagyva

2023. nov. 14. 15:57
 26/35 anonim ***** válasza:
87%

"Nagyon nagyon durvan őrjöngott a gyerek. Sosem lattam igy őt."


Hagytad valaha mással q gyereket?

2023. nov. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Nagyszülők ritkan vigyáztak ra de 300km-re vannak. Az apjával igen.
2023. nov. 14. 16:45
 28/35 A kérdező kommentje:

Egyebekent még annyit hozza tennék a tortenethez, hogy nyar vegen teljes uzemelteto vallatás volt a bolcsiben. Uj nevelokkel vannak azota.


1 nevelőnek van tapasztalata, a többiek kezdők. Azota 2 gyerek szokott be. Az egyik egesz álló nap sir. Mondjak is ra hogy nem tud beszokni.


Ezert is lettem volna kivancsi mashol hogy van ez. Nem vagyok alapbol bizalmatlan, de most nem tudom mit gondoljak.

2023. nov. 14. 16:50
 29/35 anonim ***** válasza:
67%

A gyerek nem hülye. Tudja, hogy ha nekiáll torkaszakadtából üvölteni és hisztizni, akkor visszamész hozzá és megnyugtatod. Nyilván hisztizni fog ha ezzel eléri amit akar.


Minden gyerek sír a beszoktatásnál, vadidegen emberek veszik körül és a biztonságot jelentő szülők nincsenek sehol. Ezért is hívják beszoktatásnak. A szakképzett gondozók, akik valszeg 1000 éve kisgyerekekkel foglalkoznak meg tudják oldani és tudják kezelni a helyzetet.


De ha egy óriásbaba hisztizik a másik oldalon, azzal nem tudnak mit kezdeni. Szóval működj együtt velük a saját érdekedben (is)!

2023. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
77%

#27-ben leírtad a magyarázatot.


Pont azért nem láttad még így sírni, mert még soha nem hagytad másra. Ez ilyen.

És az is rendkívül beszédes, hogy külön kiemeled, hogy már hagytad a gyerek apjára.... Elgondolkodtató, hogy miért emeled ki külön 🤔 Te is gondolkodj el ezen

2023. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!