Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyi normális dolog ez...

Mennyi normális dolog ez bölcsis beszoktatásnál?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves már elmúlt. Mos kezdtük a beszoktatást, ma volt a második napunk.


A mai napnak úgy kellett volna kinéznie, hogy meg ott vagyok vele és néha kis időre kijövök.

Egy órát ott voltam, majd mondták próbáljuk meg, hogy eljövök.


Kb 10 perc után a kisfiam őrült sírásba kezdett, csapkodott, teljesen lefőtt, leizzadt. Majdnem hogy könyörögni kellett, hogy engedjenek vissza hozzá.


Visszamentem. Megnyugtattam. Szerintem a ket gondozó semmit nem csinált vele. Kb fél óra múlva megint kiküldtek.


Alig zártam be magam mögött az ajtót, megint elkezdődött ugyan ez, talán még durvábban is. 20!!! Perc után engedték hogy bemenjek! Az egyik gondozó konkrétan elállta az ajtót hogy én ne tudjak bemenni, a kisfiam pedig ki.


Miután megint megnyugatattam eljöttünk, mert egyszeruen nem akart maradni a gyerekem (amugy is mar majdnem ebed volt). Azt mondtak próbálták ölbe venni de nem engedte. Annyival letudtak hogy nem nyugtatható. Mikor bementem hozzá, ugye az egyik gondozó az ajtóban állt, a masik egy masik gyerekkel jatszott. Tudom hogy más gyerek is van, félre értés ne essék csak hát…


Azt mondják csak így fog beszokni, sírni fog és kész. Hát nem tudom, nem csak sírás volt, kb sosem láttam ilyen szinten kiborulva a fiamat.


Normális ez? Szerintem nagyon nem. Úgy érzem elvesztettem a bizalmat feléjük. 2. nap ilyenkor még simán be kellenne engedniük hozza nem? Ti megbíznátok bennük ezek után?


Komolyan elgondolkodtam, hogy nem viszem ide többé…


2023. nov. 14. 13:33
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
20 perc után be nyitottam de nem tudtam kinyitni az ajtót mert ott volt a gondozó. (Nek volt dolve, mert a kisfiam ki akart jonni) Utana szoltak h menjek be.
2023. nov. 14. 14:14
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Csak az ovis beszoktatással van tapasztalatom, de ezzel a tiz percenkénti beugrálassal sikerül bekondícionálni szegény picit, hogy keserves sírás=anya visszajön. Ez így csak fokozódni fog sajnos, lesz itt még tobb oras siras is.
2023. nov. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
81%

"20 perc után be nyitottam de nem tudtam kinyitni az ajtót mert ott volt a gondozó. (Nek volt dolve, mert a kisfiam ki akart jonni) Utana szoltak h menjek be."


Azért ez itt nem kicsit ellentmondás ezzel szemben:


"Alig zártam be magam mögött az ajtót, megint elkezdődött ugyan ez, talán még durvábban is. 20!!! Perc után engedték hogy bemenjek! Az egyik gondozó konkrétan elállta az ajtót hogy én ne tudjak bemenni, a kisfiam pedig ki."


Tehát vartal 20 percet, aztán be akartal menni, de nemmsikerult, mert a gondozó neki dőlt az ajtónak. Miután érzékelte, hogy te be akarsz menni, beengedett. Durva egy történet...

2023. nov. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
15%
Én nem tudom, milyen emberek járnak ide? Szegény szülő idejön, 0 támogatás, csak beleálltok a történetbe, hogy ez meg az nem így volt. Senki nem írná le, ő mit tenne, ha ugyanígy viselkednének vele. Ne mondjátok már,hogy nektek is így zajlott a beszoktatás. Ennyire 0 empátia emberek... Hihetetlen.
2023. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
75%

14!


Ugyan olvasd már el a történetet és a kérdező kommentjeit, vagy legalább a 13. kommentet a kérdezőtől való két idézettel. Azt se tudja mit beszel, belekavarodik saját maga is. Nem bírja a gondozokat, ennyi a probléma.

2023. nov. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
20%

Elolvastam a 13#-ast,aki konkrétan bemásolta ugyanazt a történetet. :D A kérdező ugyanazt írta le más szavakkal.

Na de amikor a gyereket lefogják egy szúráshoz, vagy éppen kiküldenek addig titeket, arra hú de megy a hisztéria, hogy hogy képzelik. Itt meg hadd vergődjön a gyerek 20 percig, hadd lökjenek ki az ajtón, holott te vagy az anyja. Pedig az egyiknél ha elmozdul a gyerek gond van, itt pedig max csúszik egy napot a beszoktatás, ennyi történik... HA igaz a sztori, akkor elég gáz.

2023. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem ugyanazt írta le.


Az első leírás szerint 20!!! perc után engedték be - a második szerint ő várt 20 percet. Az első szerint elállták az útját, a második szerint a gondozó belülről neki dőlt az ajtonak, majd amikor érzékelte hogy valaki be akar menni, akkor beengedte a kerdezot.

2023. nov. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

12-ea vagyok. Nalunk (ovi) is egy nap volt a beszoktatás anyas része, utana délelőtt ott kellett hagyni már, de elvileg az itteni bolcsi ugyanigy megy. Velunk elore tisztázták hogy ez a beszoktatosdi altalaban hogy néz ki, es ha nagy gaz van, akkor változtatnak ezen. (Például snis gyermek integracioja esetén) Nalunk peldaul fel sem merult ez a padon ucsorgos modszer, es en bele sem mentem volna, pont a kerdezo esete miatt. Mert akkor a gyerek tudja hogy barmikor lehet hívni anyat. En megertem a kérdezőt, pont ezért nem is maradtam volna, mert lehet ugyanigy reagalok, ami nemhogy nem segiti, de erosen hatraltatja a beszokast. A gondozok sem csinaltak jól szerintem.


Egyébként az en gyerekem az elejen nem sírt, aztan kesobb volt hog egesz delelott sírt. Fel sem merult hogy engem be/felhivnak, mert az precedenst teremt es alapot ad a tovabbi sirasnak.

2023. nov. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk állami bölcsiben sokkal könnyebb volt a beszoktatás. Második nap még ki se mentem. Harmadik nap talán egy 10 percre, negyedik nap fél órára, ötödik nap délelőttre, mert addigra a lányom már jól elvolt a gondozókkal, de akkor is mondták, hogy maradjak az öltözőben, hátha kellenék. Nem kellettem, következő héttől már ment rendesen, két héttel később meg már ott is aludt. Egyszer nem sírt. Ha mégis, felvették, megölelgették, megnyugtatták, nem volt gond.


A magán nem minden esetben jobb, ez igaz bölcsire és ovira is. Állami helyeken megkövetelik, hogy szakképzett dolgozókat vegyenek fel, rendszeres ellenőrzések vannak, szabályok, ami mindenki érdekét szolgálják, a magán meg lutri. Lehet, hogy hiperszuperjó és álmaid megtestesítője, de magánintézményeknél a kutya nem nézi, hogy szakképzett, hozzáértő gondozókra bízod a gyereked, vagy Mari nénire a szomszédból, aki felnevelt 5 sajátot, ezért "ért" hozzá, vagy a tulaj húszéves lányára, aki szereti a gyerekeket, de kb ennyit tud hozzátenni.


Én amúgy innen elvinném a gyereket, ha benned megrendült a bizalom, akkor a fiadban sem lesz meg, na meg így rábízni valakire, hát nem tudom. Én keresnék más helyet, hátha ott kicsit együttérzőbbek a gondozók.

2023. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy van kisgyermeknevelő a családban, 20+ éves tapasztalattal. A gyerekek túlnyomó többsége sír a beszoktataskor. Minél többet volt a beszoktatas előtt az anyja nelku, annál könnyebben tud elvalni. Minél pozitívabban áll hozzá az anya az egészhez, annál gyorsabban megy. 10 perc után nem kellett volna bemenni, adni kellett volna időt a neveloknek, hogy lefoglaljak, eltereljek q figxelmet. Valóban van olyan gyerek, aki "Nem nyugtathato", magyarán ha a szokásos ölelés, olbevetel variációban probalkoznak, csak rosszabb lesz. Őket hagyni szokták, lassan megnyugszanak maguktól. A gondozó ilyen gyerekek esetén látszólag figyelmen kívül hagyja őket és a többivel foglalkozik, de valójában figyeli a gyereket és ha megfelelőnek ítéli a helyzetet, bevonja őt is a tevékenységbe. A gyerek érzi az anyjának a feszültséget. A kérdező 10noerc után ki volt bújva, meg akkor is, ha szerinte nem volt látható, a gyerek érezte. Anyunak nem tetszik a helyzet, amiben vagyok, akkor nekem se lesz jó, nem akarok itt maradni.
2023. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!