Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyi normális dolog ez...

Mennyi normális dolog ez bölcsis beszoktatásnál?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves már elmúlt. Mos kezdtük a beszoktatást, ma volt a második napunk.


A mai napnak úgy kellett volna kinéznie, hogy meg ott vagyok vele és néha kis időre kijövök.

Egy órát ott voltam, majd mondták próbáljuk meg, hogy eljövök.


Kb 10 perc után a kisfiam őrült sírásba kezdett, csapkodott, teljesen lefőtt, leizzadt. Majdnem hogy könyörögni kellett, hogy engedjenek vissza hozzá.


Visszamentem. Megnyugtattam. Szerintem a ket gondozó semmit nem csinált vele. Kb fél óra múlva megint kiküldtek.


Alig zártam be magam mögött az ajtót, megint elkezdődött ugyan ez, talán még durvábban is. 20!!! Perc után engedték hogy bemenjek! Az egyik gondozó konkrétan elállta az ajtót hogy én ne tudjak bemenni, a kisfiam pedig ki.


Miután megint megnyugatattam eljöttünk, mert egyszeruen nem akart maradni a gyerekem (amugy is mar majdnem ebed volt). Azt mondtak próbálták ölbe venni de nem engedte. Annyival letudtak hogy nem nyugtatható. Mikor bementem hozzá, ugye az egyik gondozó az ajtóban állt, a masik egy masik gyerekkel jatszott. Tudom hogy más gyerek is van, félre értés ne essék csak hát…


Azt mondják csak így fog beszokni, sírni fog és kész. Hát nem tudom, nem csak sírás volt, kb sosem láttam ilyen szinten kiborulva a fiamat.


Normális ez? Szerintem nagyon nem. Úgy érzem elvesztettem a bizalmat feléjük. 2. nap ilyenkor még simán be kellenne engedniük hozza nem? Ti megbíznátok bennük ezek után?


Komolyan elgondolkodtam, hogy nem viszem ide többé…


2023. nov. 14. 13:33
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Mert kerdzetek, hogy rajtam kivul volt e massal…. Nincs ezen min elgondolkodni.


Mindegy. Koszonom annak, aki normalisan irt. Nem hisztizek, tapasztalatokra lettem volna kivancsi.

2023. nov. 14. 18:48
 32/35 anonim ***** válasza:
51%
Az én fiam októberben lett 2 éves. Szeptemberben kezdtük a bölcsit. Ahhoz már hozzá volt szokva, hogy visszük a testvérét az oviba, így ő is várta, hogy ő is mehessen végre játszani. Először a 2 gondozó eljött hozzánk családlátogatásra, itt voltak egy negyed órát kb, azt mondták amiatt fontos, hogy a gyerek lássa hogy megbízom bennük és beengedem őket az otthonunkba. 10 perc után már a gyerekek hívták őket játszani. Első alkalommal csak a bölcsi udvarán játszottunk, ahol én le voltam ejtve, minden annyira tetszett neki. Második nap bent voltunk, fél óra múlva kiküldtek "boltba". Nagyon szépen játszott a fiam tovább. Harmadik nap már nélkülem volt ebédig. Utána való héten jött rá, hogy ez rendszeres lesz, minden reggel sír, de azért hogy ne menjek el, azzal nincs baja, hogy ott kell maradnia. Először nem engedte meg, hogy a nevelő cserélje a pelusát, így azt nekem kellett megcsinálni úgy, hogy ott a nevelő, közben magyaráztuk, hogy engednie kell szb stb. Állami bölcsi amúgy. Bizalmi kérdés az egész, anyának is nehéz, de látnia kell, értenie kell a kicsinek hogy minden rendben van, hogy jó helyen van. Engedni kell azt is, hogy a nevelő nyugtassa meg a gyereket, nem hívhatnak fel állandóan, hogy utánad sír, hagyj ott a munkában mindent és rohanj.
2023. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
54%

Bárki bármit mond, ez nem normális. Ma volt a második nap, a gyereknek gyakorlatilag idegen minden és mindenki. Nem normális, hogy ennyi idő után kiküldenek, és az pláne, hogy nem engednek vissza.

Amikor én szoktattam be a lányom, akkor küldtek ki, mikor már magabiztosan elvolt nélkülem. Ha sírt, visszamehettem. Nem erőltettek semmit.

2023. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Holnap lesz a 3. napunk, holnap fognak először kiküldeni 10 percre.

Ha 5 perc alatt nem tudják megnyugtatni, visszahívnak.

Szerintem nagyon gáz, hogy a 2. napon annyival letudják, hogy nem nyugtatható... mit várnak a 2. naptól?

Egy ismerősöm kisfiát 1 hónap után küldték el a bölcsiből azzal, hogy még nem érett rá, vegyék ki (egész nap sírt 1 hónapig). Nem adták fel a 2. nap... Azóta amúgy jobb a helyzet?

nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

1,5 hét alatt teljesen be szokott nincs baj :)


Azota az egyik gondozot Egyebkent elküldték mert sok panasz volt ra. ( nem én nem tettem ra panaszt)

nov. 29. 16:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!