Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 2 évesen bölcsibe adni? Te...

2 évesen bölcsibe adni? Te visszamennél dolgozni?

Figyelt kérdés

Megtudtam, hogy a helyettesem várandós...

Lehet, hogy jövő év elején megkeresnek, hogy menjek vissza dolgozni.

A munkába állás májusban lenne aktuális, ahogy számoltam, hol tart a lány a babával.

Tudni kell, hogy 4 órás a munkaidő és rugalmas a cég.

Az is fontos, hogy egy évet dolgoznék max, mert 3 évet tervezünk a gyerekek között, tehát azért mennék vissza dolgozni, hogy a tesó után többet keressek.

Biztos az anyukák nagy része nem gondolkozna ezen a lehetőségen, de én szerettem volna az első 3 évet itthon tölteni Vele.

Mégis azt gondolom, hogy nem lenne attól rosszabb neki és a kapcsolatunknak sem, ha napi 4-5 órát távol lenne tőlem.


Ti hogyan oldanátok meg és mit tennétek a helyemben? Milyen napirend lenne ez esetben a legjobb mindenkinek?


Én ezt találtam ki:


Mivel nagyon fontos, h ne legyen rohanás, kapkodás, stb

a reggel nem változna. Közös reggeli, készülődés, játékidő itthon, majd ketten lemennénk a játszótérre, ahol jó kis közösség, fix csapat van.

Onnan, fél 11 felé indulnánk, fél órára van a magánbölcsi.

11-től lenne bent, még kicsit az udvaron játszanának, majd bent vetkőzés, kézmosás, és ebéd. Alvás után uzsonna és mire végez, ott is lennék érte. Hazafelé is ketten jönnék vele, vásárolnánk, és bemennénk ismét a játszóra. :)

Kedvelt program ez mindkettőnknek és nem szeretném, hogy a "hasznos" időt töltsem külön Tőle, ezért találtam ki, h főleg alvásidőben dolgoznék.

Jah, reggelre nem tudnám beadni, mert 9-től kezdődik a munka és alvásra nem érnénk haza.

Még az is jó lenne, ha megengednék, hogy heti 4x5 órát dolgozzak és így heti egy nap szabad lenne, akkor mehetnénk egész nap is ide oda. :)

Mit gondoltok?

(most másfél éves múlt a lányom egyébként.:))



2013. dec. 19. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem elég jó dolog, hogy 4 órás munkában tudnál dolgozni, nem hiszem, hogy nagyon megviselné ez a gyereket, ha neked is van kedved, akkor menj vissza.
2013. dec. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolkodnék rajta egy percet sem, visszamennék. Ezek,amikor leírtál nagyon jó feltételek és a lányodnak semmi hátránya nem fog belőle származni.
2013. dec. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én tavaly pont ilyen helyzetben voltam. Kislányom tavaly nyáron múlt 2 éves és a kolléganőm terhes lett. Felmerült, hogy visszamenjek szeptembertől, de nem mentem vissza. Nem bántam meg, még akkor sem, ha rosszabb feltételekkel mentem vissza, mint ahogy eljöttem és ahogy jártam volna, ha 1 éve visszamentem. Mondjuk én 8 órában dolgozom, 7-re viszem a kislányomat és fél 5-re érek haza. 4 órába azért más.

Jól értem, kb. fél 12-fél 4-ig dolgoznál? Mert így szinte csak alvásnál nem lennétek együtt.

2013. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Visszamenék de kalkuláld bele a kapkodást és rohanást mert egy muunkahely se rugalmas és így nem fog müködni a napirend. Több problémád lesz mint ami most van.
2013. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképp beadnám, én úgy is beadtam 20 hónaposan, hogy nem is mentem vissza dolgozni, szüksége van rá a gyereknek.
2013. dec. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én visszamennék...visszamegyek :)

2 évet betölti a lányom, ő is megy bölcsibe, és én vissza dolgozni, én is kb 1-1,5 évet tervezek, remélem a következő baba is hamar összejön, max 4 év korkülönbséget szeretnék. És szintén a jobb pénz reményében fogok visszamenni. Arról nem is beszélve, hogy a lányom most 20 hónapos, és én nagyon is látom rajta, hogy igényli a gyerektársaságot, nagyon dogja élvezni, hogy gyerekek között lehet.

Nekem furi ez a napirend, amit kitaláltál, de persze ha megy, munkahely és bölcsi oldalról is, akkor ok...ennyi aztán tényleg csak a hasznára válik a gyerkőcnek szerintem...

2013. dec. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Két éves volt most a fiam, januártól bölcsi. Mindenképpen beadtam volna, ha nem mennék vissza dolgozni, akkor is max. játszócsoportba beadtam volna.

A mi fiunkon nagyon látszik,hogy unatkozik velünk. Hiába ülünk le vele, hiába van sok játék, ha barátnőm fiával összeeresztjük őket, két kisautóval el tudnak mókolni. Ha mi játszunk vele, 5 percenként megunja, váltogatja a játékokat stb.

2013. dec. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én visszamentem, 6 órában. Szerintem jó döntés volt, a gyerekem szerette a bölcsit (azóta már ovis). És persze szakmailag is jó volt, hogy nem hagytam ki még egy évet. Szerencsére a bölcsi is normális volt (állami), meg a munkahelyem is elég rugalmas, plusz van egy állandóan bevethető nagymamánk, így nem volt a gond a szervezés.
2013. dec. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy mindenki egyet pért velem...

Amik miatt gondolkoztam, az csak az, hogy a lányomat kielégíti a sok játszótér, itthoni kreatív foglalkoztatás, manó tornára járunk, fix csapat van a játszón, akárcsak egy bölcsiben és egy anyukával heti egyszer egész nap együtt vagyunk, vagy nála, vagy nálam, és egyidősek a kicsik. :)

IMÁDOK Vele itthon lenni és szuper, hogy mindenre van időm, mindent meg tudok mellette csinálni. :)

Amíg alszik, azt az időt általában csak magamra szántam és pihentem én is, vagy kikapcsolódtam, ez hiányozni fog.

Na meg, mégis csak egy új hely és nélkülem lenne a lányom 4-5 órát.

Igen, szinte csak az alvásidő lenne amúgy, plusz kis játékidő, ebéd, uzsi, de akkor is egy másik hely, emberek, közösség, napirend. Remélem nem vinné rossz irányba, mert erről is annyi rosszat hallok, hogy amint közösségbe kerül, állandóan beteg lesz, vagy a kis tündér agresszívvá válik, stb. :(

Úgy kihasználtam volna Vele ezt a 3 évet és anyum is azzal idegesít, h ez az időszak sosem jön vissza és nehogy megbánjam, hogy nem használtam ki, h csak Vele vagyok. :(

De azzal nyugtatom magam, h mivel rosszabb a kicsimnek, h ha egy barátságos magánbölcsit találok Neki, akkor az alvásidőt nem velem tölti. Attól még rengeteget vagyunk együtt egész nap és a munkahelyemtől 4 buszmegállóra van a bölcsi, azaz még az út is együtt lenne, ott is tudunk beszélgetni, stb... :)

Neharagudjatok, h ilyen sokat írok, csak annyira nem fix még, h mi lenne a legjobb és bizonytalan vagyok picit. :)

Na meg a nyár... Olyan jó lett volna egész napokat a strandon lenni, mászkálni ide oda, de ez sem lehet ha melóznék. plusz félek, h sokat lesz beteg.. :(

Na mindegy, várjuk meg, egyáltalán kellek e. :))

2013. dec. 20. 08:30
 10/13 anonim ***** válasza:

Én visszamegyek 8 órába dolgozni.Novemberben szoktattam be,a decembert végig járta.Eddig pozitív irányban változott csak,annyi csak hogy anyásabb.

Eddig csak náthás volt mióta bölcsis.

2013. dec. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!