Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 2 évesen bölcsibe adni? Te...

2 évesen bölcsibe adni? Te visszamennél dolgozni?

Figyelt kérdés

Megtudtam, hogy a helyettesem várandós...

Lehet, hogy jövő év elején megkeresnek, hogy menjek vissza dolgozni.

A munkába állás májusban lenne aktuális, ahogy számoltam, hol tart a lány a babával.

Tudni kell, hogy 4 órás a munkaidő és rugalmas a cég.

Az is fontos, hogy egy évet dolgoznék max, mert 3 évet tervezünk a gyerekek között, tehát azért mennék vissza dolgozni, hogy a tesó után többet keressek.

Biztos az anyukák nagy része nem gondolkozna ezen a lehetőségen, de én szerettem volna az első 3 évet itthon tölteni Vele.

Mégis azt gondolom, hogy nem lenne attól rosszabb neki és a kapcsolatunknak sem, ha napi 4-5 órát távol lenne tőlem.


Ti hogyan oldanátok meg és mit tennétek a helyemben? Milyen napirend lenne ez esetben a legjobb mindenkinek?


Én ezt találtam ki:


Mivel nagyon fontos, h ne legyen rohanás, kapkodás, stb

a reggel nem változna. Közös reggeli, készülődés, játékidő itthon, majd ketten lemennénk a játszótérre, ahol jó kis közösség, fix csapat van.

Onnan, fél 11 felé indulnánk, fél órára van a magánbölcsi.

11-től lenne bent, még kicsit az udvaron játszanának, majd bent vetkőzés, kézmosás, és ebéd. Alvás után uzsonna és mire végez, ott is lennék érte. Hazafelé is ketten jönnék vele, vásárolnánk, és bemennénk ismét a játszóra. :)

Kedvelt program ez mindkettőnknek és nem szeretném, hogy a "hasznos" időt töltsem külön Tőle, ezért találtam ki, h főleg alvásidőben dolgoznék.

Jah, reggelre nem tudnám beadni, mert 9-től kezdődik a munka és alvásra nem érnénk haza.

Még az is jó lenne, ha megengednék, hogy heti 4x5 órát dolgozzak és így heti egy nap szabad lenne, akkor mehetnénk egész nap is ide oda. :)

Mit gondoltok?

(most másfél éves múlt a lányom egyébként.:))



2013. dec. 19. 21:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én is visszamegyek, hasonló okok miatt, mint te, de a kolléganőm még nem terhes, csak bejelentette a babaprojektet. Nálunk így szokás, mert nem olyan helyen dolgozom, hogy csak valakit leakasztanak a szegről. Én is bejelentettem, így a főnököm fel tudott készülni :)

Én is magánbölcsit vagy CSANA-t keresek, de én is 6 órában szeretnék visszamenni, de nálunk 7kor kezdődik a műszak, így valahogy meg kell oldanom a bölcsit, de szerencsére rugalmas a főnököm, mert tudja, hogy nálam nem munkaidő van, hanem munka. Vezetőként azért könnyebben oldom meg. Tesót nem tervezünk, legalábbis én. A férjem szeretné, ha nem mennék vissza és tesóprojekt lenne, de nekem kell a régi életemből egy darab, mert imádtam a munkámat.

2013. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Kedves Hírdető!

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy imádja a gyermekét, a vele töltött idő minden percét. Ez nagyon fontos az anya-gyerek kapcsolatban.Ha így nézem a gondjait, biztosan lebeszélném a bölcsiről, mert olyan kiegyensúlyozott a kapcsolata a gyermekével, amihez nincs szükség más közösségre az egészséges fejlődéséhez. A mai világban persze a munka és a pénz nagyon fontos szerepet tölt be az emberek életében, mégis én inkább azt javasolnám, ha anyagilag megtehetik, szeresse és nevelje így, ebben a szellemben tovább a kis lurkót. Azért néhány szót a bölcsiről is ejtenék. Az, hogy a gyermek mennyire változik meg a bölcsiben, az függ az intézménytől, a gondozóktól, a dajkáktól, de (akár hiszi,akár nem) legeslegjobban a szülőktől.A betegségre való hajlam valóban és igazán a közösségben derül ki, de ezt szerintem minden generáció átélte, az igazán kiválasztottaknak lehet már csak a suliban derült ki milyen betegesek.

Egyszóval: Bármelyik megoldást választja, semmilyen kárt nem okoz a gyermekének.Hallgasson a szívére!!!

2014. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek a szavai és valóban így van. Imádom a lányom és a Vele töltött időt is, de hiszem, hogy ha mégis ezt az utat kell választani, akkor is nagyon minimális lesz az, amit külön töltünk és akár a hasznára is válhat. Ha azt érzem kárára megy a kapcsolatunknak, vagy a viselkedésének, egészségének, nem folytatom a munkám.

Anyagilag pedig ugyan megtehetnénk, hogy itthon maradjak, de a tesónál sokkal többet kapnék majd, ha most visszamennék egy évre, de titkon azt remélem minden marad a régiben és nem hívnak vissza... ;)

2014. jan. 3. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!