Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mas is berakta bolcsodebe a...

Mas is berakta bolcsodebe a gyereket ideje koran?

Figyelt kérdés

Mar 4 honaposan szerettem volna beadni, de a ferjem teljesen kiakadt. Igaz, o nem hajlando vele itthon maradni, igy nekem kellett. 8,5 honapos es most mar eljutottam odaig, hogy tenyleg bolcsodebe kellene mennie.

Regen nagyon szerettem volna gyereke(ke)t, imadtam oket, olvadtam toluk. A terhessegem is jo volt, a szules se okozott problemat. Viszont rajottem, hogy ez nem nekem valo. Halalra unom magam, nincs kedvem itthon lenni. Allandoan mennek mindenfele. Ha a ferjem hazajon, en rogton lelepek es csak este jovok haza. Napkozben is van, hogy a jol bevalt dadusra bizom a fiunkat es elmegyek elintezni par dolgot (bank, hivatal, ilyesmik). Ilyenkor meg lopok magamnak fel-egy orat es nem megyek haza.

Engem nem elegit ki a gyerekem, igazabol nem nekem valo. Aranyos, cuki, de vagy nincs meg a kotodes vagy en ilyen selejtes vagyok.


Aki hamar rakta be bolcsibe a gyereket, annak konnyebb volt utana?

Jol erezte magat a gyerek a bolcsibe? Korabeliekkel volt vagy nagyobb gyerekekkel?


A kioktato, felhaborodo valaszokra nincs szuksegem. Ez van, nem erre szamitottam, de igy lett. Nekem nem eleg ez az elet, amit most elek. Nekem tobb kell.


2014. szept. 23. 12:26
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
51%
Az egyik felét megértem, h felnőtt embert szellemileg nem elégít ki a gyereknevelés, sztem ez mindenkivel igy van, csak kevesen valljak be. Az h felhaborodsz, m azt irjak rossz anya vagy.. hat nem biztos, h rossz, m lehet, h esténként kedvesen, nyugodtan játszol vele és imádod majd, de azért azt te is érzed, h az év anyukája címet sem fogod elnyerni ezen az oldalon :-D
2014. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
51%
Amugy meg bődületes hülyeséget sem kellene írni, mi az h nem fog senkit szeretni?? Nyugati országokban, de még a szomszédosokban is fél-egy év amit otthon lehetsz, utána bölcsi.. mégsem szociopaták :-D.. de várom a többi ősanya véleményét is;-)
2014. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
51%

Ismerősöm 7 hónaposan adta be a 2 évessel együtt, de neki muszáj volt. Rá volt kényszerülve h visszamenjen dolgozni.

Nálunk csak 6 hónapos kortól veszik be a babákat azt hiszem. Ha be akarod adni add. Megerősítést és helyeselést itt nem fogsz kapni. A te döntésed, igaza van szerintem az egyik válaszolónak ha nem lesz non-stop veled lehet teljesen más kötődés alakul majd ki köztetek. :) Nem mindenki születik vérbeli anyának, sajna ez van. Nem ítéllek el végképp, igaz nem tudom min mész keresztül de kívánom, hogy jobb legyen. :)

2014. szept. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
54%

Véleményem szerint az emberek többsége azért adja bölcsibe a gyermekét, mert "rá van szorulva", vagy kell a közösség a gyermeknek, nem azért, mert nem bírja elviselni otthon... Pl. Vissza kell menni dolgozni, jön a kistesó stb.

Nem ítélkezni szeretnék, de valami biztos nincs rendben Veled, ha így gondolsz a saját gyermekedre, főleg ha tervezett baba volt, apukával együtt vagytok. Nem lehet, hogy szülés után depressziód van? Nekem volt, bár szerencsére csak 1hónapig, de az az 1hónap rettenetes volt! Férjemnek mondtam is, hogy az várom , amikor felhőtlenül tudok örülni a gyereknek... Érdemes lenne beszélned valakivel erről, akár másik anyukákkak, férjeddel. ( erre amiatt gondoltam, mert ennyire hiretlen nem változik meg egy anya véleménye, aki addig szerette a gyerekeket, de a sajátját nem tudja megfelelően)

A bölcsi biztos jót fog tenni Nektek, a gyermeknek is és talán Te is könnyebben állsz majd az anyai teendők elé.

2014. szept. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
52%

A kisfiam 7honapos.nalunk is vannak nehez napok.olyan ishogy azt mondom magamban h csak egy napot lehetnek egyedul.nekunk nincs segitsegunk.a parom este jon haza...a csaladban van evy babysitter.egyszer athivtam.lementem...negyed orat birtam a fiam nelkul.nagyon nehez tud lenni.ez teny...de nem a gyerek tehet arrol h megszuletett es te nem ezt vartad.hat o sem ezt varta....em imadom a fiam,mar most rettegek h mi lesz ha oviba kell mennie.persze masom vagyunk.csinalj magadnak programokat.vegyel fel egy baby sittert.de amit egyutt vagy a fiaddal azt tenyleg toltsd vele.es erezze h szereted.amugy erre a parod mit szol?vagy az se lenne rossz ha valakivel ki tudnad ezt bszelni..esetleg egy pszihologussal.nem lehet h tul fiatal vagy?koran jott a baba?e biztos nem adnam bolcsibe.a fiambol kiindulva minden pillanatban figyelnem kell ra.a bolcdiben ezt biztos nem teszik meg.

amuvy en egy evig bolcsis volta.(2-3eves koromig) visszaemlekezve igy 25ev tavlatabol szerettem.de azert mas egy babanak.neki az anyukaja mellett a helye.

2014. szept. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
46%

"Aki ápolja, nevelgeti, kisgyermekét, dúdol neki, ringatja, énekel, akitől tanulja az édes anyanyelvet, a szeretetet -az nem ködben úszkáló rózsaszín máz, hanem a világ legtermészetesebb módján élő nő. "


Rég olvastam ilyen modoros hozzászólást, majd elcseppent a monitorom :)

2014. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
47%
A b.nőm ugyan így van. Ahog tudta egyből beadta a gyereket a bölcsibe. Azóta az ő esetükben a gyerek neveletlen buta és állandóan csak a panasz van. Tök mindegy kire de valakire mindig rászozza a gyerköcöt.soha seho nem viszik.még nem volt fürdeni' kirándulni állatkertben. Pedig nemsokára 3 éves. Én pár hónappal késöbb szültem, nekem azért ment bölcsibe a kisfiam mert kérte.soha nem sirt imádja a bölcsit neki kelletek a gyerekek. Mi sok helyre megyünk, mindent eltudok vele intézni.bevásárlás posta bbank stb. Vannak nehezebb napok nálunk is. Nem tudom miért nem élvezed, a gyerekkel töltött időt, de lehet majd 20év múlva visszasírod ezt az időt. Nekem 2éves de hiányoznak a pelenkázások a kisrugik azt h babusgassam. Nem vagyunk egyformák, de mérlegej.ha tényleg ennyire nem birod, akkor jobb dolga lesz a bölcsiben. De akkr tudd azt is hogy minden dolgárol lemardsz pl fell áll első szavak első mondoka ölelés. Ezt mind már akkor fogja neked csinálni amikor már a bölcsiben elleste mástól.
2014. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
53%
Nem az a problėma hogy bölcsiba adtad a gyereket,azal nem àrtasz neki söt hamarabb lesz önàll hanem maga a megfogalmazàsid nem stimmel ugyanis fàraszto a sajàt gyereked,jönni menni szeretnėl ėlni a fiatalsàgodat csak erre kėsön jöttėl rà,ugyanis gyerek mellet ez nsm fig menn... hogy *lepatansz ottholrol*amikor kedved tartja! Gyerek nem jàtėkbaba hogy akkor veszed elö amikor kedved van es ha nincs kedved akkor lepatansz!! Rendese menekülsz a gyerekedtöl!!!! Gyerekdben nem talàlod örömödet. Miėrt szültėl???nem vagyok megkeseredet nő,nem bàntani akarlak csak probàlj vàltozni a gyereked ne legyen teher szàmodra... gyerek megėrzi azt ha valaki szereti vagy sen...... hiàba picike mėg de ėrzi... es lelki sėrülėst okozhatsz nàla!!
2014. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
39%
Egyetértek 18-as. Nem magával a bölcsibe adással van a gond, hanem zavarja a saját gyereke. Ebben az esetben pedig ne bölcsibe add, hanem örökbe!
2014. szept. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
53%
Irtó gáz vagy, Kérdező! Az ilyen embereknek miért adatik meg a gyermekáldás? Milyen szép szó: gyermekáldás. Mennyire kifejező, nemdebár?! Írom ezt úgy, hogy két gyermek boldog édesanyja vagyok, nem az a megkeseredett nő, aki évek óta vár az első babájára. Tényleg, minek vállaltál gyermeket? Önző vagy. Ha már így alakult, tényleg jobban teszed, ha bölcsibe adod. Legyen minél kevesebbet az anyja közelében! Kíméld meg magadtól a gyermekedet!
2014. szept. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!