Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsiben vagy inkább otthon...

Bölcsiben vagy inkább otthon a helye egy másfél évesnek?

Figyelt kérdés

Ha anyagi akadálya nem lenne, vinnétek-e bölcsibe a másfél éves gyereketeket? És ha igen, heti hány napban?

Vagy a gyereknek az anyja mellett a helye? Ha igen, hány éves koráig?

Nekünk külföldön nincs segítségünk, és szeretnénk heti 1-2 szabadnap pihenőt (jelenleg férjem sem dolgozik, ő is szeretne most végre pihenni). Másrészt fontosnak tartjuk a gyerektársaságot, mert egészen más élmények érik őt ott. Csak itt megkaptuk pár helyi ősanyától, hogy mi le akarjuk passzolni a gyereket, meg nem törődünk vele. Igen, valóban úgy érezzük, ha heti 1-2 napot feltöltődhetnénk, az kölcsönösen jó lenne a gyereknek és nekünk is.


2015. ápr. 29. 12:18
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
46%

Egyertelmuen otthon van a helye.


Nektek lehet hogy jo lenne de a gyereknek nem.

2015. ápr. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
59%

Otthon a helye. Sokan nyugtatják magukat azzal, hogy a picijüknek jó bölcsibe menni, sőt, olyanokkal áltatják magukat, hogy társaságra vágyik, és ott jól érzi magát, de ez nem igaz. Kb.3-4 éves korig a gyerekek egyetlen emberhez ragaszkodnak és kifejezetten rossz nekik, ha ez a személy órák hosszára magára hagyja, sőt, kikerülnek a biztonságos családi környezetből, otthonból is. Kifejezetten rossznak érzem az ok nélküli bölcsödét. Ha az étel és lakhatás múlik rajta, akkor igen, el kell mennie anyának dolgozni, de minden más esetben úgy gondolom, első a gyerek!

Ha nem dolgoztok, akkor mit akartok olyan nagyon kipihenni? Képesek lennétek vakarni a bugyit otthon, lepasszolni heti több napra a másfél évest, és semmit sem csinálni? Önkritika kellene, sokkal több, és kevesebb önzés. Nem ősanya, aki szerint hülyék vagytok, szimplán csak őszinte!

2015. ápr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
61%
Otthon. A bölcsi egy szükséges rossz. 3 év alatti gyereknek nincs igénye gyerektársaságra. Ezt lehet is látni, mert nem is játszanak együtt, legfeljebb egymás mellett. Ez az igény csak 3 éves kor körül alakul ki.
2015. ápr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
40%

Sztem simán mehet bölcsiben. Társaság, más gyerek megfigyelése segít neki is a fejlődésben.

Jaj az ősanyák a gyerekük mellett ülnének élete végéig...

1-2 nap biztos h neki is tetszeni fog. Izgalmas új játékok, gyerekek.

2015. ápr. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
72%

Izgalom nem kell egy másfél évesnek. Napi ritmus, biztos pontok, fix napirend kell neki. Persze, be fogjátok adni, mert tojtok az ő igényeire. Ti vagytok az elsők. Csak azt nem értem, hogy minek nektek gyerek, ha munka nélkül sem bírjátok el ezt a baromi nagy feladatot. EGYETLEN gyereket, úgy, hogy dolgozni sem kell mellette, és vagytok rá ketten... hát igen, ezt heti több napban kell kipihenni. Érthető.


Szánalmas.

2015. ápr. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
56%
Szegény kisgyerek. Neki ti vagytok a világ, a minden. Nem is sejti, milyen terhes számotokra a ragaszkodása...:(
2015. ápr. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
36%

Ez tök hülyeség h nincs igénye gyerektársaságra de igenis van de jó kifogás arra h anyuka otthon csücsüljön... igen nem úgy játszik együtt mint egy 4 évesek de szépen ismerkednek egymással, mutogatnak, "beszélgetnek".


Az már gáz h beadja bölcsibe de aki hétvégére a mamának az nem??? Ezis azis 1-2 nap....

2015. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem pedig szüksége van egy gyereknek a gyerektársaságra. Ott az unokaöcsém, akinek annyi energiája volt, hogy nem tudták már otthon lekötni, nem volt elég neki az, amit otthon biztosítani tudtak neki. Kb másfél éves kora óta jár bölcsibe és nagyon jót tett neki! Elkezdett beszélni hirtelen, imád odajárni, ahogy odaérnek már alig várja, hogy levegyék a cipőjét és mehessen a gyerekek közé. Heti 4 napot van ott, mostmár ott is alszik, majdnem 2 éves.

Szerintem 1-2 napra nyugodtan vihetitek bőlcsibe, csak előnyére válhat.

2015. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
57%
Nem anyucik találják ki, hogy ez nem ennyi idősnek való, hanem gyerekpszichológusok. Érdemes meghallgatni őket. Mamára sem kell ráhagyni, enyni idősen. Elég játszótéren ismerkedni 1-2 órácskát másokkal és nem órákra egyedül hagyni vadidegenekkel. Van, aki szereti a gyerekét és törődik vele, az igényeivel és ezért 1-2 évig igenis korlátozza a saját igényeit az ő érdekében, mások meg úgy viselkednek, mint ha a gyerek születésével nem nőtt volna feléjük az elvárás, élnek bele a nagy világba és teszik jobbra-balra a kölyköt, mint egy szerencsétlen vázát az asztalon. Ki-ki a maga szíve szerint. Szerintem önzés.
2015. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
43%
Lehet, hogy szerinted tök hülyeség, mindenesetre én amikor beszoktattam a gyerekem a bölcsibe, saját szememmel láttam, hogy így van és a gondozónők mondták is. De te nyílván jobban tudod. És igenis nagyon nem mindegy,hogy a mamánál van heti pár órát vagy bölcsiben idegenekkel.
2015. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!