Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsiben vagy inkább otthon...

Bölcsiben vagy inkább otthon a helye egy másfél évesnek?

Figyelt kérdés

Ha anyagi akadálya nem lenne, vinnétek-e bölcsibe a másfél éves gyereketeket? És ha igen, heti hány napban?

Vagy a gyereknek az anyja mellett a helye? Ha igen, hány éves koráig?

Nekünk külföldön nincs segítségünk, és szeretnénk heti 1-2 szabadnap pihenőt (jelenleg férjem sem dolgozik, ő is szeretne most végre pihenni). Másrészt fontosnak tartjuk a gyerektársaságot, mert egészen más élmények érik őt ott. Csak itt megkaptuk pár helyi ősanyától, hogy mi le akarjuk passzolni a gyereket, meg nem törődünk vele. Igen, valóban úgy érezzük, ha heti 1-2 napot feltöltődhetnénk, az kölcsönösen jó lenne a gyereknek és nekünk is.


2015. ápr. 29. 12:18
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
Akik a bölcsi ellen vannak, nekik egyikőjüknek sincs nagyszülő, egyéb rokon, barátnő, szomszéd, stb. 1000 km-es körzetben, igaz? Tehát teljesen normális az évi 365/365, 24/7-es üzemmód 3 éves korig? Tényleg?
2015. ápr. 29. 12:39
 12/43 anonim ***** válasza:
64%
Tényleg. Nincs segítségem. És igen, itthon leszek 3-4 évig, amíg a gyerekemnek szüksége lesz rá. Mert azért vállaltam gyereket, hogy megadjam neki, amire szüksége van. Nem azért, hogy úgy csináljak, mint ha semmi sem változott volna. Azt gondolom, hogy ha két felnőtt nem bír egy másfél évessel úgy, hogy közben nem készülnek ki tőle, az nem gyerek hibája. Egész pontosan mitől kell feltöltődnötök? Miben merültök le ennyire? Hogy néz ki egy napotok egész pontosan, amit ennyire nem lehet bírni évekig?
2015. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
38%

Miért lenne vadidegen a bölcsi? Ugyanúgy megismeri a gyerek mint a mamát.... de hát persze mamára hetekre is h pihenjen a szülő.... huuu de ha már gondozónőre akkor huu de szar. Semmivel sem másabb csak így könnyebb kifogást találni....



Jaj kérdező ezen az oldalon soha senki nem hagyja másra a gyerekét, itt az anyák még a gyerek apjára sem... nem egy ilyen kérdés volt.



Én sem viszem bölcsibe mert helyette máshol van gyerekekkel, de ha így nem oldhatnánk meg akkor simán vinném. Sokat eltanulnak egymástól amit otthon anyuci nézegetésével nem...

2015. ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
52%
Jobb ötletem van! Miért nem adjátok örökbe? Akkor lehet feltöltődni 365/365, 24/7-es üzemmódban! Fő a pihenés! Az is biztos, hogy ez kölcsönösen jó lenne gyereknek is nektek is!
2015. ápr. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
54%

Úristen...

Na neeee! Komolyan kielégít titeket az, hogy semmi más társaságotok nincs, csak a másfél éves gyereketek és a férjetek? Ezt nem tudom elhinni. A legjobb program pedig az, ha elmentek boltba meg a játszóra?

Én itthon vagyok most a 2,5 éves és a 7 hós gyerekeimmel. De a pici jövőre megy bölcsibe.

Nekem igenis szükségem van arra, hogy felnőtt emberekkel is beszéljek, hogy kikapcsolódjak. Nem az az életvélom, mint nektek, hogy megszültem a gyerekeket és akkor ennyi, otthon meséket olvasok és játszóra járok.

Akinek felnőtt ember létére nincs szüksége kikapcsolódásra, feltöltődésre, kettesben eltöltött 1-2 órára a párjával, az nagyon gáz.

Heti 1-2 nap a bölcsiben miért baj????

Másik gyerekektől nagyon sokat tanul! Fiam is így tanult meg pohárból inni 2 perc alatt, mert látta egy másik kisgyerektől.

Én is jártam bölcsibe (anyunak muszáj volt visszamennie dolgozni), és imádtam! Sőőőt öcsém is járt és ő is szeretett ott lenni!

Vannak országok, ahol pár hét múlva vissza kell mennie az anyukának dolgozni. Éééés nem lelki nyomorékok a gyerekek emiatt.

Mo-n el vannak kényeztetve a kedves szülők szerintem!

Meg nem tudom ki az az okostojás, aki az örökbeadást javasolja (őt kellett volna anno örökbe adni...), de így le kell osztani a kérdezőt HETI 1-2 nap miatt?????????????

Na ősanyák, irány a játszótér a kölesgolyókkal.

2015. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
77%

Kedves nem tudom hányas válaszoló...a "jobb otthon csücsülni" kifejezésre csak annyit reagálnék, hogy amint az a szövegből is kitűnik, így is otthon csücsül! :D Ráadásul ketten csücsülnek otthon, egy másfél évesre! El sem tudom képzelni milyen fárasztó lehet! Jaa, de! Én egyedül vagyok itthon a 19 hónaposommal, apa reggeltől-estig dolgozik, nagyszülők messze (és egyébként is dolgoznak) pedig egy országban élünk! :) Hamarosan megszületik a második babánk...és ugyanez lesz a felállás! Nem lesz segítségem, örülök ha apa itthon lesz 1-2 napig! Ennek ellenére eszembe nem jutna a "nagyot" bölcsibe adni, mivel úgyis itthon vagyok! Nekünk tudod mi a kikapcsolódás kérdező? Az, ha apa hétvégén itthon van és együtt (mint egy család) elmegyünk kiràndulni/állatkertbe/piknikezni/vízpartra...stb!

Ez az ősanyázás meg kicsit unalmas már! Ha valaki nem rokkan bele a gyereknevelésbe akkor az már ősanya?

2015. ápr. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
68%
Utolsóval értek egyet. Én sem értem, miben is merül ki ez a két felnőtt ennyire, hogy másfél évesen el kell küldeni a gyereket bölcsibe. Kíváncsi lennék rá, mi az, ami ennyire nagyon megterhelő.
2015. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
74%
16. vagyok! 15-ösnek: Szerinted mi teljesen elszeparáltan élünk a "felnőttektől" távol? :) Hát nem...tudod járnak hozzánk vendégek (barátaink, gyermek keresztszülei...)! Abszolút nem elérhetetlen a felnőtt társaság, csak meg kell találni a megoldást! Ami nem túl bonyolult! :)
2015. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
20%

És aki a mamára bízza? Ő mibe merül ki? Miért passzolja le a gyerekét?


Vki nem rég itt írta h wellneszezni volt a mama vigyázott a gyerekre... na oké apa kimerül, de az anya miben mikor otthon van? Neki akkor nem is kellett volna menni....


Csak kettesben akarnak lenni, nincs mama így a bölcsire gondoltak... ennyi...

2015. ápr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
71%

Ez a kedvencem, amikor jönnek ezzel a magyarországi elkényeztetett anyukákkal, meg a máshol pár hetes szülési szabadsággal! Ébresztő! Nálunk nyugatabbra

1. az apák keresnek annyit, hogyha anya nem dolgozik, akkor is megélnek normális színvonalon

2. valós otthonvégezhető és részmunkaidős állások vannak

Továbbá a nők munkába állításának egyetlen célja az adó kitermelése az államnak, mivel az otthoni reggeltől estig végzett munkából (ami jóval túlmutat a játszótérre járáson és a meseolvasáson) nincs bevétele állambácsinak. Ezért elhitették a társadalommal, hogy az anyák lusta dögök ha otthon nevelgetik a csemetéiket, a gyerekeknek pedig rendkívül hasznos és jó, ha minél korábban intézményben nevelkedik. Sok szerencsétlen meg ezt el is hiszi.

De egyébként igaz, hogy kell a gyerektársaság 3 ÉVES KORTÓL. Aki 3 röpke évig képtelen a saját érdekeit háttérbe helyezni a gyermeke kedvéért (ami egyébként busásan megtérül a végén) az minek vállal gyereket?

Nem arról van szó, hogy 20 évig csak a gyerek, de amíg kicsi baba,igenis legyen ő az első.

2015. ápr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!