Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsiben vagy inkább otthon...

Bölcsiben vagy inkább otthon a helye egy másfél évesnek?

Figyelt kérdés

Ha anyagi akadálya nem lenne, vinnétek-e bölcsibe a másfél éves gyereketeket? És ha igen, heti hány napban?

Vagy a gyereknek az anyja mellett a helye? Ha igen, hány éves koráig?

Nekünk külföldön nincs segítségünk, és szeretnénk heti 1-2 szabadnap pihenőt (jelenleg férjem sem dolgozik, ő is szeretne most végre pihenni). Másrészt fontosnak tartjuk a gyerektársaságot, mert egészen más élmények érik őt ott. Csak itt megkaptuk pár helyi ősanyától, hogy mi le akarjuk passzolni a gyereket, meg nem törődünk vele. Igen, valóban úgy érezzük, ha heti 1-2 napot feltöltődhetnénk, az kölcsönösen jó lenne a gyereknek és nekünk is.


2015. ápr. 29. 12:18
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bölcsibe vinném, mert azért ez így kicsit furi, hogy akkor heti két napot mit akartok csinálni otthon? Ha egyszer mindketten otthon vagytok lehet váltásban vigyázni a gyerekre, ha pedig kettesben el akartok menni valahova megbíztok egy babysittert. Hangsúlyozom nem az a bj, hogy ki akartok kettesben is kapcsolódni, szerintem ez teljesen normális igény, csak nekem az lenne a furi, hogy a gyerek heti kétszer elmenne a bölcsibe közben ti meg mindketten otthon ülnétek :)... Kivéve persze ha egész napos/több napos kirándulást szerveztek, de akkor meg végkép hosszútávon is jobb egy babysitter.
2015. ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
77%

"Akik a bölcsi ellen vannak, nekik egyikőjüknek sincs nagyszülő, egyéb rokon, barátnő, szomszéd, stb. 1000 km-es körzetben, igaz? Tehát teljesen normális az évi 365/365, 24/7-es üzemmód 3 éves korig? Tényleg?"


Igen. Nem hiszem egy ket felnott embernek ekkora megterheles lenne egy gyereket megfeleloen ellatni. Nekunk legalabbis nem volt az. A 24/7-es uzemmod meg rohejes, egy ekkora gyerek alszik meg delutan, es este is koran agyba kerul.


A magas lorol meg szerintem leszallhatnal, mert lathatoan nem foglalkoztal behatobban a temaval, olvass el nehany konyvet amit hozzaertok irtak, utana beszelhetunk megint.


Amit terveztek azt egyertelmuen onzosegnek tartom, de nyilvan nekem semmi kozom hozza.

2015. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
34%

Ha lenne lehetőségem szívesen vinném a 2 éves fiamat 1-2 napra bölcsibe, 1.5 éves volt amikor először filóztam ezen. Gyerektársaságunk nincs így jó lett volna ha fél-fél napokat korabeli gyerekekkel tölthetne.

Nekem picit az furi, hogy otthon vagytok mindketten, 1 gyereketek van és azért akarod bölcsibe rakni, hogy pihenhessetek? 2 gyerekünk van, férjem dolgozik, a háztartás nagy, néha meggebedünk mindketten... Na nekünk tényleg jól esne pihenni kicsit.

2015. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
30%

Senki nem mondta h lusta dögök, csak hülyeség a gyerekre fogni h jaj neki erre nincs szüksége, az csak kifogás... persze nincs szüksége heti 5 nap reggeltől estig, de 1-2 nap igenis jót tesz neki.

Amúgy is miért pont 3 éves? 3. szülinapon megszállja vmi és jaj társaság kell?

Tök más h a játszón együtt" játszanak" vagy a bölcsiben együtt esznek, mosnak fogat, pakolnak össsze stb... itt tanulnak egymástól.

Ti akik ennyire a 3 éves kort hangoztatjátok ugyancsak nem a gyerek érdekét nézitek csak ezt vhol megírták, az sem a gyereke érdekét nézi csak úgy heti 5 napra beadja... közbe meg mindkettő állítja h a gyerek érdeke....

2015. ápr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom külföldön hogy van, de nálunk pl kellett vinni igazolást a munkahelyről, hogy dolgozom és ezért kérjük a bölcsibe felvételt. Nemarra van kitalálva, hogy a két munkanélküli szülő otthon pihenhessen.


"1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról Gyermekek napközbeni ellátása


41. § (1) A gyermekek napközbeni ellátásaként a családban élő gyermekek életkorának megfelelő nappali felügyeletét, gondozását, nevelését, foglalkoztatását és étkeztetését kell megszervezni azon gyermekek számára, akiknek szülei, nevelői, gondozói munkavégzésük, munkaerőpiaci részvételt elősegítő programban, képzésben való részvételük, betegségük vagy egyéb ok miatt napközbeni ellátásukról nem tudnak gondoskodni. A napközbeni ellátás keretében biztosított szolgáltatások időtartama lehetőleg a szülő munkarendjéhez igazodik."

2015. ápr. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
86%

Nyugaton is elég hamar szocializálják a gyerekeket, mégsincs belőle gondjuk. Ugyanakkor azt gondolom, ha anyagilag megtehetem, hogy otthon legyek vele 3 éves koráig, nem adom bölcsibe, csakis az anyagiak miatt döntenék úgy, de akkor is legfeljebb 2 éves kora után, amikor már csak a GYES maradna.

De úgy, hogy a férjed nem dolgozik, azért bedobni bölcsibe, hogy otthon ne zavarja a pihenését... Hát no komment, ne is haragudj, ez undorító. :/

2015. ápr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
37%

Egyszer vendégeskedtem egy EU-n kívüli országban. Ott az átlag gyerekszám 5 körül van (Magyarországon azt hiszem 1,8 körüli ez az érték). Az első napokban feltűnt, hogy mindenhol gyerek van és rettentő felszabadultak, szociálisak, barátságosak.


A vendéglátó anyukával beszélgettem (anyám korabeli, az 5 gyerek 20-30 között volt akkor), hogy náluk mi a szokás.

Ott egy évesen bölcsődébe mennek a gyerekek. Amit láttam, nem azt mutatta, hogy ezzel bármilyen kárt okoznának a populációnak, tényleg nagyon kiegyensúlyozottnak tűnt minden kisgyerek.


Ne felejtsük el, hogy nálunk a 3 éves gyest a 70-es években vezették be a munkanélküliségi statisztikák kozmetikázásra. Rátoltak egy jó adag propagandát, hogy ez miért hűdefontos a gyereknek.

Kevés olyan ország van, ahol ennyi ideig otthon szokás maradni a gyerekkel. Valahogy mégse mi vezetünk a boldogság-felmérésekben.


Természetesen függ a gyerek habitusától is. Van olyan gyerek, akinek tényleg jobb a 3 év otthon, mert olyan típus. De vannak extravertált típusú gyerekek, akik már egy-másfél évesen örömmel vetik bele magukat a gyerektársaságba, érdeklődőek idegenek felé is. Nekik simán jót tesz a társaság, szocializáció.

2015. ápr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
45%

Nekem 2 éves lesz a gyerek, amikor három hónap vizsgaidőszakom lesz. A munkahelyem fizeti és a főnökömnek jelentik a vizsgaeredményeimet - amin ak ésőbbi előléptetésem, anyagi helyzetünk is múlik.


Most 1 éves, mindenkivel próbál kapcsolatba lépni. 2 évesen megy bölcsődébe, én pedig itthon leszek további pár hónapot. Baromi nehéz vizsgák, nem fogok tudni úgy felkészülni rájuk, ha ő is mellettem van.

Kíváncsiságból múlt héten ott hagytuk egy családi napköziben fél napra úgy, hogy 10 percnyire voltunk. Megbeszéltük, hogy ha bármi gond van, szólnak és perceken belül érkezünk.

Visszamentünk fél nap elteltével, konstatálta, hogy megérkeztünk, odajött egy puszira, aztán rohant vissza játszani. Akkor jött a sírás, amikor összepakoltuk, hogy most elmegyünk. Szóval az ő esetében akár a 2 éves kor is késői lehet, már most nagyon élvezte, pedig nem volt beszoktatás vagy bármi, tíz percet maradtunk, aztán ott hagytuk.

2015. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
27%
A 3 eves kor az nem azt jelenti hogy pont 3 evesen erett a kozossegbe jarasra, egy nappal elotte meg nem.
2015. ápr. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
80%
1,5 évesen még ha nem muszáj, én nem vinném (nem is vittem), kicsi még hozzá. A fiam 2 évesen kezdte a csanát és akkor már érett volt rá, gyorsan megszerette, imád járni, de 1,5 évesen még nem lett volna elég érett hozzá.
2015. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!