Kivegyem vagy sem?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__bolcso..


Ez az én kérdésem. Azóta elkezdtük a bölcsit. Az elején tetszett neki, most is jókedvűen indul el otthonról, de ahogy be kell mennie a csoportszobába és nekem ott kell hagynom, keservesen sír. Ma reggel már az öltözőben mondta hogy menjünk haza....

Jövőhét kedden lesz a 12. heti genetikai ultrahang a kis tesóval. Azt mindenképpen meg akarom várni, de már addig se vagyok benne biztos hogy vigyem e.

Én itthon bőgök.

Őt kb 1 perc után már nem hallom sírni állítólag könnyen és hamar megnyugszik.

Egyszerűen nem tudom eldönteni hogy mi lenne neki a jó... :(

Amikor bent voltam vele a beszoktatásnál láttam hogy jól érzi magát. A gondozónő mondta hogy ez teljesen normális.

Teljesen ki vagyok... :(

A férjem szerint járjon, de döntsem el én hiszen én vagyok itthon.

Volt valaki hasonló dilemmában?

Lehet érzi hogy én is bizonytalan vagyok...


2016. jan. 20. 09:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván maradjon otthon, legalább is szerintem, már csak azért is mert olyantól veszi el a férőhelyet akinek dolgozik az anyukája. Nekem eszembe se jutott beadni a nagyot, mikor a tesót vártam. Őszintén mondom imádtam azt az időszakot itthon.

Az előző kérdésed nem olvastam.

2016. jan. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Akkor olvasd el. Nem veszem el senkitől a helyet. Tudnak róla hogy terhes vagyok.

Légyszíves ne rúgj még belém, mert így is rohadt nehéz döntés volt hogy elkezdjük e és most az is hogy kivegyem e.

Nem így terveztük, de mielőtt válaszolsz olvasd el az előző kérdésemet is mert abban is fontos információk vannak. Köszönöm. Nem az a baj hogy azt írtad vegyem ki mert valószínűleg az lesz, én is efelé hajlok. hanem az ahogy.

2016. jan. 20. 10:08
 3/34 anonim ***** válasza:
40%
Oviban is lesznek ilyen sírós reggelek! Ha megnyugszik gyorsan és utána nincs gond, akkor szerintem maradjon.
2016. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
75%
Nem adnám be.Kövi héten tölti a fiam a 2 évet.12 hetes terhes vagyok.Meg se fordult a fejemben,hogy beadjam.Én is babáztam most fejezem.be az ultrogestan t. És lehet,hogy a pajzsmirigyemre gyógyszert kell szednem.Én úgy érzem amíg nem szülők meg addig is tudok csak vele foglalkozni sok gyereknek problémát okoz ,hogy tesója lesz mert nem értik meg,hogy anyának miért kell másik babával foglalkozni.Elég lesz neki az óvoda.
2016. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
78%

Hány napja/hete tart ez? Mit mondanak a bölcsődei dolgozók? Ha tényleg megnyugszik 1-2 percen belül, akkor nincs baj, ez normális.


Nálunk úgy volt, hogy az első 2-3 héten semmi gond nem volt, utána kezdődött a reggeli sírás. Ez is 2-3 hétig tartott. Igaz, nálunk nem nagyon volt más opció.


Az is lehet, hogy érzi rajtad a feszültséget és ettől ő is feszült, nyugtalan. Megpróbálhatnátok még, hogy pár napig a férjed viszi, hátha vele máshogy viselkedik.

2016. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
53%
Természetes, hogy sír, a gyerekek 95%-a sír az elején. Ha utána gyorsan megnyugszik, akkor semmi gond. Ha egyébként élvezi, játszik, akkor csak ezért nem venném ki.
2016. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
69%

Én is tudom, milyen egy nehéz beszoktatás, lányom fél évig sírt, ebből hónapokig egész nap ovis beszoktatáskor( nem csak én gondolom, az óvónők mondták), még azzal is bíztattak, hogy van aki sose szokik be. Gondolhatod, én meg itthon bőgtem. Pont ezért írtam, hogy nem adnám be. Az ovi is úgyis egy elszakadás lesz, és nem biztos, hogy azért mert volt bölcsis könnyebb lesz neki, az megint egy másik környezet. Utólag is azt mondom, hogy örülök, hogy nem tettem ki már 2 évesen ennek a lányom.

De te tudod, vannak akik más véleményen vannak, pl sógornőm márciusban szül, otthon volt egész terhessége alatt, a fia bölcsis, szerinte jót tesz neki. Mellesleg ő is azt gondolja, hogy nem veszi el senki elől a helyet, ennek ellenére kettő anyukát is tudok, aki nem tud visszamenni dolgozni, mert a bölcsiben nincs hely.

Minden helyzet egyedi, ha úgy látod igényli vidd. Te tudod, te látod.

2016. jan. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Múlt héten kezdte. Akkor csak pénteken hagytam ott. Hétfőn a férjem vitte akkor sírt egy kicsit, kedden én akkor nagyon de hallottam hogy megnyugszik hamar

, ma már az öltözőben mondta hogy menjünk haza :(

igazából ez még a beszoktatás ideje.

Én valószínűleg most amúgy is érzékenyebb vagyok...

A gondozónő azt mondta hogy nagyon hamar megtudják nyugtatni. Néha keres és akkor sírdogál egy kicsit, de de akkor be ül az ölébe és megnyugszik.

De ha most kiveszem akkor az oviba úgy megy hogy én akkor is itthon vagyok, de akkor már tudni is fogja hogy a kis tesóval, nem tudom akkor jobb lesz e neki.

Egyébként barátságos, nyitott és szereti a gyerek társaságot, ezért is döntöttem úgy hogy próbáljuk meg.

Életemben nem voltam ilyen tanácstalan... :(

2016. jan. 20. 10:24
 9/34 anonim ***** válasza:
64%

Miért adtad egyáltalán bölcsibe, ha nem dolgozol? Mikor kiderült a terhesség, vissza kellett volna mondani a bölcsödei felvételt, hogy dolgozó szülők gyereke mehessen.

Én mikor a harmadikat vártam, akkor a nagyobb oviban volt, mert SNI miatt ment, mivel a fejlesztéseket oviban kapta és a közösség jó hatással volt a beszédfejlődésére, de a kisebb, aki akkor múlt 2 éves otthon volt velem, mikor terhes voltam a harmadikkal. Pedig terhességi magas vérnyomásom volt, ezért táppénzem voltam, a 20. hétig még dolgoztam is terhesen 2 gyerek mellett és így sem volt bölcsis a kicsi, megoldottuk barátnők egymás közt v. ismerőssel, aki otthon volt már gyeden a felügyeletet. Valahogy meg kell oldani. Táppénz alatt meg velem volt, mikor orvoshoz mentem, akkor vigyázott rá barátnő v. nagyszülő, ha épp ráértek, úgy alakítottam a dolgokat, hisz nem dolgoztam, bőven volt időm, plusz délután mentünk gyalog az oviba, ami 1-1,5 km. Mentem nagy hassal is. Kórházba busszal jártam, mivel nincs jogsim, párom meg dolgozott. Ráadásul 2 busszal, mert hiába nagyvárosban lakunk, külvárosi részen, a kórház meg a város máik végében volt.

Csak a terhesség utolsó heteiben fektettek be megfigyelésre, mert még magasabb lett a vérnyomásom, de ez akkor is így lett volna, ha fekszek egész nap, mert az első terhességemmel is így volt, pedig akkor aztán tényleg pihentem.

Szóval legyél határozott, magabiztos, ne hisztizz itt, mint egy anyámasszony katonája. Szerinted mennyien vannak otthon terhesen kistesóval?

Egyetértek azzal, hogy elég rossz lesz a nagynak az is, mikor látja, hogy ő megy majd oviba, anya meg azzal a pici babával van egész nap. Ez tapasztalat.

2016. jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként a bölcsöde is hibás, hogy olyan szülő gyereke mehet, aki nem dolgozik. A munkanélküliség más, akkor az ember munkát keres. De, valaki terhesség miatt van táppénzen v. cseden, gyeden, a nagyobb meg bölcsiben, mert így kényelmes, a dolgozó szülő meg szenved, hogy oldja meg a felügyeletet, míg dolgozik. Bébiszitter, meg CSANA kemény pénzekért. Én is ismerek ilyet, hogy bébiszittert kellett fizessen mert a gyerek nem került be bölcsibe, a nagy hasú néni meg ment a gyerekért a bölcsibe, aki nem dolgozott. Szóval igen, érdekes dolgok.

Ha kis faluban laktok, akkor tuti nem veszitek el a helyet mástól, de ha nagyvárosban, akkor 100%, csak nem tudsz róla. Az ilyeneknek általában protekciójuk van.

2016. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!