Kivegyem vagy sem?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__bolcso..


Ez az én kérdésem. Azóta elkezdtük a bölcsit. Az elején tetszett neki, most is jókedvűen indul el otthonról, de ahogy be kell mennie a csoportszobába és nekem ott kell hagynom, keservesen sír. Ma reggel már az öltözőben mondta hogy menjünk haza....

Jövőhét kedden lesz a 12. heti genetikai ultrahang a kis tesóval. Azt mindenképpen meg akarom várni, de már addig se vagyok benne biztos hogy vigyem e.

Én itthon bőgök.

Őt kb 1 perc után már nem hallom sírni állítólag könnyen és hamar megnyugszik.

Egyszerűen nem tudom eldönteni hogy mi lenne neki a jó... :(

Amikor bent voltam vele a beszoktatásnál láttam hogy jól érzi magát. A gondozónő mondta hogy ez teljesen normális.

Teljesen ki vagyok... :(

A férjem szerint járjon, de döntsem el én hiszen én vagyok itthon.

Volt valaki hasonló dilemmában?

Lehet érzi hogy én is bizonytalan vagyok...


2016. jan. 20. 09:40
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Hisztizik a halál.

Te biztos mindig tudtad mikor mit tegyél, jó neked.

Én sokszor nem vagyok biztos, abban hogy jól döntök e.

És igen el is szoktam bizonytalanodni, és akkor véleményeket kérek, és mivel a környezetemben nem nagyon van kisgyerekes anyuka, olyan meg főleg nem aki hasonló cipőben jár mint én így gondoltam megkérdezem itt hátha volt valaki így, döntött valahogy és most már látja hogy jó volt e vagy sem.

Nem tudom az miért jobb a lányomnak ha oviba viszem úgy hogy látja hogy itthon vagyok, mint az hogy most bölcsibe amikor nem tudja hogy itthon vagyok azt meg főleg nem érti hogy mi az hogy testvére lesz.

Én mérlegelek, rengeteget agyalok mindenen, és általában jó döntést hozok. De ettől függetlenül most elbizonytalanodtam nem tudom téged ez miért zavar.

Ha van három gyereked szerintem tudod milyen amikor a legjobbat akarod neki, ami néha nem az, hogy az van amit ő akar de azért elbizonytalanodsz, véleményt kérsz és beléd rúgnak, jó ez?

A többieknek köszönöm a válaszokat.

Még mindig nem tudom mi lesz.

Ha valaki járt hasonló cipőben azt is szívesen meghallgatom.

2016. jan. 20. 10:40
 12/34 A kérdező kommentje:

Hogy lenne protekcióm amikor novemberben jártam ott először amikor beírattuk mert nem jött a kistestvér? Senkit nem ismerek ott. Két hét múlva hívtak hogy bevették.

Már akkor mondtam hogy rajta vagyunk a második baba projekten aki nem akar jönni és ott mondta a vezető hogyha mégis jönne akkor vigyek a gyerekorvostól papírt hogy szüksége van a bölcsire és nyugodtan járhat. Pedig én azt akartam neki mondani hogy akkor vissza vonjuk... Utolsó pillanatban jött össze a második baba. Sokkal egyszerűbb lett volna ha hamarabb jön, vagy ha a bölcsibe azt mondják bocsi de nem vesszük be. Akkor ez a dilemma mind nem lenne. Jó mindegy azt hiszem utoljára tetem itt fel kérdést. Csak az a fura hogy elvileg mind anyukák vagyunk és ahelyett hogy mi támogatnánk egymást(ami nem azt jelenti hogy egyet kell érteni) hiszen mi tudjuk milyen az anyaság milyen aggódni milyen köröm rágva döntést hozni, belerúgunk a bizonytalanba. Aki csak véleményt, tapasztalatot kér. Rögtön hisztis pcsának lettem kikiáltva aki direkt bölcsibe dugja a gyerekét hogy mások elől elvegye a helyet. Köszönöm ebből nem kérek.

2016. jan. 20. 10:52
 13/34 anonim ***** válasza:
69%

Nem lesz jobb az se, ha oviba viszed, megviseli a gyerekeket, főleg ha otthon vagy a tesóval. Egyik gyerek könnyebben viseli, másik nehezebben. Ismerek olyat akit alig kellett beszoktatni pedig nem volt bölcsis, de olyat is aki bölcsiből érkezett, mégis nehéz volt neki az ovi kezdés. Csak arra akartam rávilágítani, hogy nem biztos, hogy könnyebb lesz az ovi kezdés attól,mert volt bölcsis.

De mindenképp túl kell esni az ovikezdésen, a bölcsi meg nem kötelező. Miért jobb időre sietni reggel pici, sírdogáló, ellenkező gyerekkel, ráadásul ahogy írod te is teljesen kivagy, mint nyugalomban otthon eltölteni otthon a napot?

2016. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
82%
Én a helyedbe nem vinném, a 12 hetes uh után meg kivenném hivatalosan is. Felesleges a küzdelem szerintem ilyenkor.
2016. jan. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Én amiatt is kivenném, mert elég masszív bacikat és vírusokat fog hazahordani az oviból és nem biztos, hogy kismamaként vágysz a szokásos bölcsis-ovis hányás hasmenés vírusra, a fülgyulladásokra...

Anno a fiam otthon volt, 22 hónapos volt, amikor a lányom született. Következő évben, 3 évesen kezdte az ovit, de fél év után kénytelen voltam kivenni, mert a kicsi onnantól kezdve állandóan elkapta a betegségeket és egyszerűen nem tudott kitisztulni a füle, folyton gennyes volt, előtte a 2,5 év alatt még náthás se volt a csajszi...

Amikor a kicsi 2 éves volt, szerettem volna munkát keresni, de nem tudtam, mert nem vették be a bölcsibe, nálunk teltház van, tele van a bölcsi olyanok gyerekeivel, akik gyesen, gyeden vannak a nagyobbal.

Egy évig próbálkoztam a bölcsikkel, nem kaptunk helyet. Mikor lett volna munkám is, ott kérték, hogy egy hét alatt oldjam meg a bölcsit, hiába telefonáltam körbe, azt mondták, ilyenkor nem tudják felvenni, nincs hely. Beiratkozáskor meg azért nem vették fel, mert nem volt munkáltatóm. Kénytelen voltam még egy évet otthon lenni gyesen az amúgy szobatiszta kislányommal, mert a bölcsiben nem volt hely, az ovi meg a 2,5 évest nem volt köteles felvenni. Ezt is mérlegeld szerintem...

2016. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, elírtam, a bölcsiből fogja hazahordani.
2016. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
46%
De fura, minden kérdésénél jönnek a bölcsilobbisták, hogy az milyen jó a gyereknek, a környezetemben is sokan így vélekednek, rám rendesen furán néznek, hogy nem adom bölcsibe a 2 évest (31 hetes terhes vaagyok). Nyilván ha nem jön össze a következő időben ugyanúgy intéztem volna a bölcsit a nagynak és a munkahelyemre mentem volna vissza, ha meg pont akkor jön össze ugyanígy dilemmáztam volna, mint a kérdező, főleg terhesség elején. Most mi fáj itt mindenkinek hirtelen?
2016. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az buta érv, hogy az ovikezdés is nehéz lesz, addigra már megszokja a kistesót, és sokkal nagyobb ia lesz, nem mindwgy, hogy 2 vagy 3,5 évesen megy!
2016. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
50%
Én is kivenném sőt, oviba is csak 4 évesen vinném, ha úgyis otthon vagy a testvérével. Épp elég negatív változás lesz az életében(kistestvér) nem kínoznám még a bölcsődével is.
2016. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kivesszük. Asszem. Nem birom nézni hogy sir. Az teljesen mas lenne ha dolgoznék, mert amikor beirattuk igy volt.

Már csak az a kerdes hogy keddig meg járjon e? Akkor lesz a genetikai ultrahang. Ha nem akkor lehet olyat kerni hogy keddig tartsak fent a helyet?

Igazabol azert is kezdte el mert a 12. Hetet meg akartam várni.

Nem gondoltam volna hogy ilyen nehez lesz. Ha hamarabb vagy kicsit kesobb jon ossze a masodik baba nem lenne ez....

Minden segito szándékú valaszt köszönök!

2016. jan. 20. 11:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!