Kivegyem vagy sem?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__bolcso..


Ez az én kérdésem. Azóta elkezdtük a bölcsit. Az elején tetszett neki, most is jókedvűen indul el otthonról, de ahogy be kell mennie a csoportszobába és nekem ott kell hagynom, keservesen sír. Ma reggel már az öltözőben mondta hogy menjünk haza....

Jövőhét kedden lesz a 12. heti genetikai ultrahang a kis tesóval. Azt mindenképpen meg akarom várni, de már addig se vagyok benne biztos hogy vigyem e.

Én itthon bőgök.

Őt kb 1 perc után már nem hallom sírni állítólag könnyen és hamar megnyugszik.

Egyszerűen nem tudom eldönteni hogy mi lenne neki a jó... :(

Amikor bent voltam vele a beszoktatásnál láttam hogy jól érzi magát. A gondozónő mondta hogy ez teljesen normális.

Teljesen ki vagyok... :(

A férjem szerint járjon, de döntsem el én hiszen én vagyok itthon.

Volt valaki hasonló dilemmában?

Lehet érzi hogy én is bizonytalan vagyok...


2016. jan. 20. 09:40
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
95%
Én addig még vinném. Addig kibírjátok valahogy, aztán te is megnyugszol, hogy minden oké a babával, aztán venném ki.
2016. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Ja es ha ugy lett volna ahogy mi akarjuk akkor már több mint 6 hónapos terhes lennek es meg sem fordult volna a fejemben hogy bolcsis legyen...
2016. jan. 20. 11:55
 23/34 anonim ***** válasza:
7%
Szegény nem érti. Nem lesz könnyebb az ovikezdés, ha bölcsis. Nem érted? Látja, hogy a pici baba veled van, őt meg lepasszolod, vagyis ő fogja azt érezni, hogy leadod valahol (hogy ne értsd félre), míg a baba veled van. Tudni fogja 3-3,5 évesen, hogy a baba veled van. Tudod egy 1 elég nagy idő a fejlődésben egy ekkora gyereknél. Ergo, féltékeny lesz a kistesóra és ugyanúgy jön a hiszti, mert ő is otthon akar maradni veled. Hidd el, hogy fogja tudni, hogy a kistesó otthon lesz veled. Sőt még 4 évesen is féltékenykedhet ez miatt. Ha már véleményt kérsz. Akkor meg kellene fogadni azok tanácsát, akiknek több gyerekük van és tapasztalták ezt. Igen, tudom 3 gyerekkel, azért írom. Neked egy kis határozottságra lenne szükséged, valószínűleg eddig nem nagyon hoztál döntéseket az életben. Az sem lesz könnyű, mikor mész vissza dolgozni is. Az megint érintheti negatívan a gyerekeket, akkor sem lesz könnyű. De jaj, nem tudom mit csinálok anyukával a gyerekeknek sem lesz jobb, mert látják rajtad, hogy te is kétségbe vagy esve, minthogy szerintem most is érti a 2 éves gyereked.
2016. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
51%
Megsúgom neked, hogy a lassan 5 éves lányom még mindig féltékeny a 2 éves öccsére, plusz decemberben mentem vissza dolgozni és bizony volt, hogy sírt, mikor szálltam ki a munkahely előtt az autóból (az apjával maradt otthon) és a héten az oviba is dacosan és nehezen megy be, pedig 4 és fél éves középsős. Majd te is tapasztalsz sokmindent. Van olyan gyerek aki könnyen vesz akadályokat, van aki nem és sajnos az utóbbiból van a több gyerek. De ez normális, csak nem szabad, hogy a gyerek lássa anyukán, hogy kétségbe van esve.
2016. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Most mentem érte (mert egyebkent csak delig jar). Vigyorogva jött... Állitolag annyit sirt egesznap amit reggel nekem.

Beszeltem a gondozónővel ő azt mondta hogy jol erzi magat kezd feloldódni.

Láttam rajta hogy boldog volt... Most keddig jár... Addig adtam magamnak időt.

Az a baj hogy nincs senki akitol tanácsot tudnek kerni.

Á nem tudom. 73%-os állítsd le magad. Senki nem mondta hogy nem lesz féltékeny. Az meg hogy nem kellett eddig döntéseket hozznom vicc. A munkám során minden nap többször is felelős döntéseket hozok. Nem a véleménnyel van a baj, sőt azt kértem. Hanem a stílussal. Haromgyerekes anyuka létedre lehetnek empatikusabb.

A többieknek köszönöm.

2016. jan. 20. 13:23
 26/34 A kérdező kommentje:
És egyebkent rajtad kivul mindenki felfogta hogy miért kérdezem hogy kivegyem e.
2016. jan. 20. 13:24
 27/34 anonim ***** válasza:
20%
Nem igazán értem azt, aki a férőhellyel takarózik! Ha kellett volna hely másnak, biztosan nem veszik fel a kérdező lányát.
2016. jan. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
77%
Az én lelkiismeretem nem engedné hogy vigyem. Otthon vagyok, miért is ne lehetne velem? Hisz utána soha az életben nem leszünk kettesben, meg kéne becsülni ezt a kis időt, mert utána csak rosszabb lesz.
2016. jan. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Igen a szivem azt mondja ne vigyem az eszem azt hogy igen....

Ha korábban jon a kisteso nem iratjuk be ha kesobb akkor mar dolgozom es atkerem magam egy olyan munkakörbe ahol terhesen is dolgozhatok....

De az élet most küldte őt. Én meg itt vagyok teljesen kikészülve...

2016. jan. 20. 16:29
 30/34 anonim ***** válasza:
55%
kérdező, te is tudod mit kell tenned. a kislányod nem érzi ott jól magát, te megteheted hogy kivedd, hol itt a dilemma? Több ilyen szülő kéne mint te, aki a gyerekre is gondol nem csak a saját kényelmére. Vedd ki, és töltsetek együtt még annyi időt amennyit csak lehet.
2016. jan. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!