Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Augusztusban lesz 1 éves,...

Augusztusban lesz 1 éves, szeptembertől kezdi a bölcsit a testvérével együtt. Most nem tudom, hogy jó döntés volt-e. Adta már be más is 1 évesen?

Figyelt kérdés

2016. júl. 26. 22:07
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azóta kicsit megnyugtattam magamat, meg persze ti is segítetek a tanácsokkal, tapasztalatokkal.


Oviba nem veszik be, ha nem stabilan szobatiszta, illetve ha beveszik pl. magánoviba, akkor nem cserélhetik ki a pelusát. Ez nem gonoszság, hanem aki nem csecsemőgondozó, bölcsis dadus, az nem nyúlhat a pelushoz. Gondolom ezért nem cserélték ki a pelusát, de ez visszatérhet pl. teesó érkezésénél is, hogy elvesztik időre a szobatisztaságot - akkor egész nap pelusban vannak az oviban és max behívják anyukát cserélni. Ilyenről már hallottam én is.


Nagyon jó bölcsődébe vették fel az enyémeket, lesznek 1 évesek is azt mondták. Sajnos egy gondozóra 6 gyerek jut, de az enyémek legalább együtt lesznek, mert vegyes csoportok vannak. Csak attól félek, hogy később emiatt lesz lelkiismertfurdalásom, hogy nem maradtam vele itthon, de vagy most kezd vagy 2 évesen és akkor meg a nagyobbnak lesz rosszabb :(

Arra gondolok, hogy hetente 1-2 napot szabira jövök hozzá és az elején pár hónapig nem lesznek 5 napot egy héten még. Meg elhozom őket ebéd után talán - bár fél óra az út villamossal a bölcsitől, kocsival meg a dugó miatt még több. Vagy ez nem jó ötlet, csak összezavarom őket?

2016. júl. 28. 09:57
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Az általad írt rengeteg munka mellett belefér a heti 1 szabadság és az, hogy elhozd őket délben?

Ha ilyen rugalmas a mhelyed, akkor már miért nem home office heti pár óra bejárással?

A kicsi maradhatna veled, a nagyot pedig nem utasíthatnák el, mert a hm is ugyanolyan munkábaállás.


Sztem a kicsi többet veszít, mint amennyit a nagy nyer ebben a helyzetben.

2016. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Elolvasva az okot, így én nem adnám be. Jól írja az előző. Többet veszít a kicsi mint amit nyer a nagy. Arra van terv, hogy az állandó betegségekkel, amik a bölcsit kísérik mi lesz? Főleg két gyerek esetén?

2016. júl. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Otthonról dolgozás nem lehet hivatalosan nálunk. A közvetlen főnököm tartozik nekem elég sokkal és felajánlotta, hogy ezzel tud segíteni jelenleg, hogy rugalmasan kezeli a munkámat, de be kell járnom és a többiben tartja a hátát értem.

A munkákat el kell végezni és vagy visszamegyek most (ezt választottam), vagy fel kell venniük embert, mert nem győzik (nem is találnak) - akkor meg majd valakit el kell küldeni is egy év múlva.

Így teljes a munka oldala, ezeket is mérlegelni kellett nyilván.

Amit kell, itthon is tudom végezni, kivéve amikor megbeszélések, leadások, egyeztetések vannak, vagy utazni kell. Általában délelőtti programok. Ráadásul ahogy a hónapban visszaléptem most, már egyetemre is mennem kell másoddiplomának szeptembertől, a munkáltatóm szerződést köt rá, mert nekik kell. Levelező lesz, heti egy nap, de az a munkaidőmből lesz leengedve, de az teljes nap pl.

Ez is hozzátartozik, de sokadlagos, mert ha nem megyek vissza, ez mind eltolódik egy évet. A nagyobbra gondoltam leginkább, lehet rosszul tettem?


A betegségekre nincs konkrét terv, bízok benne, hogy nem lesznek nagyon betegesek. Ha azok lesznek, meg kell oldani, apjukkal együtt megoldom majd. A két szülés között is dolgoztam 5 hónapig, azt is megoldottuk. Ha nyernék hasonló össze-vissza fél évet, akkor már 1,5 éves, már nagyobb.


Vissza lehet esetleg menni gyedre, ha nem bírná?

2016. júl. 28. 13:48
 15/23 anonim ***** válasza:

De azzal mi a gondod, hogy felvennének a helyedre mást?

Már 1 éve meg kellett volna tenniük.

Határozott szerződéssel, mint ahogy máshol is megoldják a helyettesítést.

Ha nem bírja a kicsi, és visszatáncolsz, az még nagyobb "kitolás" a cégeddel.

Szép dolog a lojalitás, de ez...

Épp elég melö lenne a másoddiplomát bevállalnod "szívességből".

Tényleg, ha ő "tartozik" neked, akkor miért te mented a seggét a kisebb kárára?

2016. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

+

A nagyobbat nem vették fel anno 1,5 éves kortól és mivel jött a tesó, nem is érdekelt, de 1 éves korában adtam le a jelentkezést azzal, hogy dolgozom. Dolgoztam, elutasították.


Most felvették őket, ha most nem iratom be a kicsit pl. (vagy nem mentem volna vissza és fel sem veszik őket) akkor 2 évesen hogy adom be, ha jövőre nem kapott volna pl. bölcsit? Akkor 3 évet kihagyok, amikor 2-t sem engedhetek meg? Bonyolult ezt nagyon.


Nagyon rossz, hogy itt nem vesznek be még októberi gyereket sem oviba, velük nem is tudom, mit csinál a szülő. Bölcsit nem kapott, mert nincsenek rászorulva, hiába dolgozna az anyja, ovit 4 évesen majd csak. Örülök, hogy mi kaptunk, csak kicsit korainak érzem mégis.

2016. júl. 28. 14:07
 17/23 anonim ***** válasza:

Azt, hogy kell a társaság, sztem nem igaz. Kiscsoportban kezdtek a gyerkőceim másokkal játszani, egymással is jobban, addig egymás mellett (ikreim vannak).

Én 3 évig itthon maradtam volna, aug-ban voltak 3 évesek, így mehettek oviba- Májusban mentem vissza tavaly, megkért a főnököm, anyum maradt velük, igaz nyugdíjas (most nyáron is 3 hónapot, mikor mi nem vagyunk szabin, pedig csak 6 hétre zár be az ovi)

Nem jönnek vissza ezek az évek soha

2016. júl. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Bele lehet ugrani ebbe az egészbe masoddiplomával, nem megoldott betegségekkel, de ez meg fog viselni mindenkit. A gyerekeket, téged, a férjed es a munkahelyeiteket. Sehol sem fogsz tudni úgy helytállni, abogy akarsz, ezért frusztrált leszel. Ez egy nagy téboly lesz. Ha meg visszatáncolsz gyedre, még jobban kicseszel a munkahelyeddel, de ez legyen az ő gondjuk, ahogy a mostani helyettesítésed is.
2016. júl. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
56%
Hála az istennek, hogy nem jönnek ezek az évek vissza soha. :D Én majd megőrültem otthon 1 évig. Van, aki élvezi ezt az időszakot, nekem maga volt a rémálom. Mióta nagyobb, minőségi időt tudunk velük együtt tölteni, sokkal jobban élvezzük a szülőséget. 1 évesen mentek bölcsibe, semmi gond nem volt, előtte letudták a szeparációs szorongás első hullámát. Másfél évesen volt még egy, az lecsengett egy hét alatt, akkor volt az, hogy üvöltöttek, amikor beadtuk reggel (kb 2 percig, mert kint hallgattuk az ajtó előtt). Szóval mi egyik gyereknél sem éreztük a hátrányát. Én a munkahelyemen feltöltődtem, így sokkal többet tudtam adni magamból nekik. Nem a pénz miatt mentem vissza dolgozni, hanem magam miatt.
2016. aug. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Eszembe sem jutott volna 2-3 éves koruk előtt. Egy gyereknek semmi szüksége heti egy-két játszótéri gyerektársaságon kívül ilyesfajta közegre. A családra van szüksége.
2016. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!