Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Augusztusban lesz 1 éves,...

Augusztusban lesz 1 éves, szeptembertől kezdi a bölcsit a testvérével együtt. Most nem tudom, hogy jó döntés volt-e. Adta már be más is 1 évesen?

Figyelt kérdés

2016. júl. 26. 22:07
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy félremennek a válaszok.

Engem nem az érdekel, hogy ki mit gondol, mennyi idősen a helyes, vagy nem helyes, hanem hogy adta e be más is és ha igen, akkor mik a tapasztalatai. Ezek a válaszok hasznosak nekem.


A kis korkülönbséges kérdésekre is azok válaszolnak többségben, akik csak elképzelik - ha rájuk hallgattam volna, akkor mondjuk nem lenne a kisebb egy éves, sőt nem is létezne még. Ezt pl. nagyon nem bántam meg, illetve a legjobb döntés volt ez a 1,5 év különbség már most is látszik rajtuk. Magamban is bízok, a bölcsire is szüksége van a nagyobbnak, ez sem kérdés.

A korai bölcsis tapasztalatok sokat segítenek. Olyan írjon még, ha rátalál a kérdésre, aki szintén beadta, mert azzal tudok kezdeni valamit. Hogy elkezdik szeptembertől, az tuti, de lehet elnyújtom a beszoktatást. Ebben állapodtam meg a főnökömmel a héten, nem gond, ha délben hozom el őket egy ideig. Az egyetemet a munkáltatóm fedezi teljesen, ebbe az oktatási napokra és vizsgákra járó munkaidő kedvezmények is beleszámítanak. Ennek egy része visszajut a gyerekekre majd és még van 40 napom az évből maradványszabikkal.


A többi meg... Éjjel alszanak 12 órát, abból eddig sem volt 6-7-nél többre szükségem, az egyetemmel és a munkával nem lesz gond az tuti. A betegségek ha jönnek, akkor itthon dolgozom, vagy táppénz nyilván, de szerintem ez is alkukérdés. Felvenni helyettem azért nem vettek fel mást ideiglenesen sem, mert nem mentem el annyi időre, hogy ne lehessen megoldani máshogy. Nem is kértem 3 évre a fizetésnélkülit sem. Emberhiány miatt van meghirdetve folyamatosan állás, csak alkalmas nincs évek óta. Nem véletlenül kapok ennyi kedvezményt részükről és ahogy visszamentem most, első héten szerződést is módosítottak 20% béremeléssel. Ezért muszáj teljesíteni is.


A gyerekek most egy hétig nyaralnak a nagyszülőkkel, a kicsi először van távol ennyi időre. Szuperül érzik magukat - én mondjuk nem annyira. Lehet a bölcsis dolog is csak az én vergődésem és részükről sima ügy lesz ez az egész.

2016. aug. 3. 21:51
 22/23 anonim ***** válasza:

Írtam már korábban, hogy privátban szívesen megosztom veled a tapasztalataimat, mire vagy kíváncsi? Akár itt is szívesen válaszolok, nekem mindegy tkp.


A fiam 9 hónaposan ment bölcsibe, állami, de kis létszámú. Egy hét alatt beszokott és imádja. Nagyokat eszik, alszik, játszik a többiekkel, része a közösségnek. H kérdezel, jobban tudok mesélni a tapasztalatokról.

2016. aug. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
13 hónaposan kezdte a bölcsit a kisfiam, visszamentem dolgozni én is. Nem bántam meg. Magán bölcsibe jár fantasztikus dadusokkal. Úgy bánnak a gyerekekkel mintha a sajátjuk lenne, és ezt látom is, nyugodt szívvel hagyom ott. 5 nap alatt be szokott nem volt gond az evéssel, alvással se. Nálunk is van egy testvér pár , a pici kb 9-10 hónapos volt a tesó meg 2,5 év körüli. Nagyon édesek. A nagy tesó vigyáz a kicsire. A betegségek minket megtaláltak , nálunk fogzás kor mindig előjön valami , de ezen túl kell esni , orvosi tanácsra immun erősítőt kap és emeltük a d vitamint is 1rol 3 cseppre naponta. Előtte egyébként egyszer sem volt beteg a kisfiam, a közösség ezzel jár. Szeret járni és rengeteget tanul. Vegyes csoport van, így vannak nála nagyobbak is. Rengeteget fejlődött , egész nap énekelnek, játszanak kint és bent is, rajzolnak, ragasztanak. Most 19 hónapos és egy pillanatra se bántam meg hogy bölcsibe adtam. Én inkább oviba nem járatnám mert akkor már igazán lehet élvezni az életet, járni minden felé, akkor már beszélnek , kérdeznek érdeklődnek a világról . Ahogy nő a kisfiam egyre jobban azt érzem hogy egyre jobb vele a küszöbön levő dackorszak ellenére. Ha van bármi kérdésed írj nyugidtan privát üzit.
2016. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!