Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 1 éves a babánk és bölcsibe...

1 éves a babánk és bölcsibe kellene adnunk, szerencsére csak keddtől csütörtökig 9-15 óráig. Egyetemista vagyok, nem szeretnék csúszni a diplomával, mert így is későn kezdtem a továbbtanulást. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, egy nehéz egyetem nehéz karán tanulok, a konkrétum nem fontos most ebből a szempontból. Férjem dolgozik, viszonylag jól keres, ő már elvégezte az egyetemet pár éve. Én későn tudtam csak tovább tanulni, gimi után dolgoznom kellett...akkor olyan helyzet volt. Negyedéves leszek szeptembertől (5 éves képzés összesen). Egy évet kedvezményes tanulmányi renddel a picivel nagyjából otthon voltam (úgy csináltam a sulit, hogy baba mellett tanultam ugyanúgy, csak a vizsgákra kellett bejárnom). A negyedévet már úgy kell végigjárnom, hogy rendesen bejárok (már csak kedd, szerda, csütörtök vannak órák szerencsére), mert a kedvezményes tanulmányi rend max. 1 év lehetett....


Nem szeretnék évet halasztani, ha nem muszáj, de a picimnek sem szeretnék rosszat.


Nyitott, vidám gyerkőcünk van, sokat találkozott embetrekkel mindig is, de nem pici 1 évesen és 2 hónaposan még a bölcsihez?


Köszönöm! N/26



2017. máj. 29. 11:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
70%
Ha már tud járni, akkor jó lesz neki a bölcsi
2017. máj. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Tud járni, és már 20-30 szót mond is
2017. máj. 29. 11:29
 13/27 anonim ***** válasza:
39%
Azzal számoltál, hogy valószínűleg sokszor lesz beteg, ha közösségbe megy? Nem biztos, hogy megéri, ha eleve ilyen kevés időre lenne rá szükségetek. Lehet jobban járnál egy bébiszitterrel. Egyébként ha ez nem megoldható, akkor inkább halasztanék egy évet, de ez én vagyok.
2017. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
58%

Jó kérdés, hogy kivel lesz betegen?

Szerintem nem bölcsiben a helye egy 1 évesnek, de valszeg nem lesz baja tőle.

Meg magamat is sajnálnám, hogy nem vele vagyok. :-)

2017. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Dolgoztam bölcsiben, nem, hogy 1 éves, de hat hónapos babám is volt, mert a szülők visszamentek dolgozni.


Amit én tapasztaltam: A picik jól viselik, könnyen veszik az akadályokat, minél kisebb, annál rugalmasabb, ez igaz.


Viszont: Sosem felejtem el, hogy jött a szülő boldogan, és mesélte, hogy megtette a gyerkőc az első lépésit. Én pedig hallgattam nagyokat, hogy valóban, egy héttel korábban, bent, a bölcsiben... De ilyenek az első szavak is, és még sorolhatnám. Sok mindenről lemarad az, aki ilyen picin beadja bölcsibe, amikor még bőven a szülő mellett lenne a helye. Ezt is mérlegeld a döntésednél.

2017. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem kicsi hozzá. Főleg így, hogy nem mindennap és nem is egész nap lenne ott. Végül is így is a hét nagyobb felét csak veled töltené.

Kisebb gyerekek is járnak bölcsibe, hiszen a munka miatt sokak nem maradnak, maradhatnak otthon évekig.

2017. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
73%
Most olvastam, hogy három nap. Ez még egész elfogadható, és dicséretes, hogy folytatod a sulit. Kitartást hozzá! :)
2017. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Én diplomás kisgyermeknevelő vagyok és éppen én is gyesen vagyok itthon a babámmal. Ha nincs más lehetőség akkor vidd bölcsibe, de azzal számolj, hogy a legtöbb kisgyerek a bölcsiben betegszik meg. Sajnos vannak olyan szülők akik betegen is hordják a gyereküket és ezzel nem csak a saját babájuknak ártanak hanem másokénak is. Szerintem a bölcsik egyébként nagyon jók, sokat tanulnak egymástól a gyerekek, szokják a közösséget és hamar megtanulnak alkalmazkodni.Azonban ha megfogadsz egy tanácsot, ha meg tudod oldani várj míg 1,5 éves lesz.
2017. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
11%
Az ismerőseim közt nagyjából csak az nem adta be bölcsibe a gyerekét 10-18 hónaposan, akinek úton van a kistesó. A legtöbb anyuka gyorsan visszament dolgozni. Kinek jót tett, kinek nem. Vagy nyitottabb és ügyesebb lett a kicsi, vagy zárkózottabb, agresszívabb. A banális gyermekbetegségek is gyakoribbá váltak náluk. Én nem tudnám beadni a fiamat, de a pocaklakóval valószínűleg muszáj leszek feladni a ragaszkodásomat 2 éves kora előtt.
2017. máj. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
67%

Külföldön sok helyen az a szabály, hogy anyukának pár hónap után vissza KELL menni dolgozni, tehát ilyen vagy még kisebb babák is mennek bölcsibe. Nem hinném, hogy ott mindenki lelki sérült lenne felnőttként :)

Meg hát jó okod van beadni, nem lábat lógatsz. Szerintem ne legyen bűntudatod.

2017. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!