Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti mit szólnátok, ha a bölcsib...

Ti mit szólnátok, ha a bölcsiben a gyereket le akarnák szoktatni a gondozók a cumizásról?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiunk és aktívan cumizik. Nekünk ezzel bajunk nincsen. Viszont a napköziben, ahová jár, büszkén mesélték a gondozólányok, hogy bizony csak alváshoz kapja meg és egyébként nem. Nem hagyják sírni érte, hanem elterelik a figyelmét, de semmiképp nem adják neki oda, ha nem altatásról van szó.


Egyrészt, mivel csak heti pár napot jár, szerintem ezzel nem érnek el semmit. Másrészt pedig, mi nem is szeretnénk, ha minket megkerülve hoznának ilyen fontos döntést.


Mit tegyünk? Szóljunk kedvesen vagy pedig hagyjuk rájuk, úgyis csak 12 nap egy hónapban? A gyerek amúgy imád ott lenni, imádja a gondozókat is, a társait is, a környezetet is, kivenni nem szeretnénk, még egy évig járna oda.



2018. jún. 27. 10:02
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
10: Itt szerencsére jóval kevesebb gyermekről van szó, mint 20. De attól még 10 gyerekre se lehet egyszerű figyelni. Ettől függetlenül elképzelhető, hogy azért csinálják, mert így egyszerűbb nekik.
2018. jún. 27. 11:09
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
A mi bölcsinkben is reggel beteszik a szekrénybe, alvásnál odaadják. Semmi kivetni valót nem látok benne. Örülj neki!
2018. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt, irritáló egy nőszemély vagy, ja bocsi, másrészt is.

Szóval, nem én nem szólnék, mert egy baromi rossz szokás a cumizás, és örülnék neki, ha már én voltam olyan hülye és rászoktattam, van aki leszoktatja róla. Azt meg várhatod, h magától elhagyja, majd ha piros hó esik. Minél nagyobb koráig cumizik annál rosszabb lesz. Ha meg nem sír és nem is hiányolna pláne nem értem, miért baj ez.

De, ha mindezek ellenére ez nektek probléma, mert úgy érzed, h egy "ilyen fontos döntést" ne hozzanak meg nélkületek, akkor meg nem tök mindegy, h mi mit írnunk? Van szád, beszéld meg a gondozónőkkel, de az tuti biztos, h idiótának fognak nézni.

3 gyerekem van, szóval láttam már sokmindent, nem te leszel az első akit hülyének néznek, a gondozónők sem lepődnek már meg semmin.

2018. jún. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem szeretem, ha a szülőt megkerülve valamit eldöntenek de azt is látsd át, hogy nem fognak 1 gyerekkel kivételezni. Lehet még olyan gyerek is kérné akkor a cumit, aki alapból csak alváshoz igényli már. Szerintem hagyjátok rájuk.
2018. jún. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem lehet cumit vinni a bölcsibe, 9 honapos kora ota jár ide, a kapuban a kezembe nyomja.


Otthon sokat cumizik,lassan leszoktatom rola, 2 éves múlt, jo,hogy tudom képes elaludni cumi nélkül...


Szerintem ez nem gáz

2018. jún. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
88%
14-es vagyok, annyit tennék hozzá, hogy az enyém csak alváshoz kapja meg és 1 éves. Hamarabb elvenném a cumiját az ebéd utani alváshoz is minthogy arról értesüljek, hogy bölcsiben egész nap cumizik, bár még odébb van a bölcsi.
2018. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
91%

Örülj neki hogy máshol ügyesen megkezdik azt a folyamatot a kicsivel, ami nektek kellett volna szülőkként hogy eszetekbe jusson. Ha már így alakult akkor közreműködhetnétek hogy otthon is így legyen, és úgy akkor "lesz értelme" ha csak 12 napot van oviban havonta. Mint látod elég csak lekötni a gyerek figyelmét, foglalkozni vele.

Sok sikert!

2018. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
87%
Jol teszik.
2018. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
91%

Az én fiam nagy cumis volt. Itthon szinte egész nap a szájában volt. Elvittem egy rutin fogászati szűrésre 2 éves és 8 hós korában. Mondta a doki, hogy szokassam le minnél hamarabb a gyereket a cumiról, mert már most nagy hézagok vannak a cumitól a fogai között, és később a csontfogak csúnyán fognak kinőni. Még aznap megbeszéltem a fiammal, hogy már nagyfiú, dobjuk ki a kukába a cumit. Úgy is volt kidobta örömmel, mert ő már nagy. Igen ám, csak jött az este. Sírt, követelte a cumit. Muszály volt érősnek lennem, így nem adtam neki vissza neki. Kb 2-3 este sírdogált érte. Napközben nem kérte.

Szerintem is örülj inkább, hogy próbálják leszoktatni róla. Nekem van egy óvodasom már majdnem 6 éves és még mindig cumizik alváskor. Olyan hézagok vannak a fogai között mint stichnek. (Lilo és Stich) Próbáltam a szülőt rábeszélni, hogy engedje meg, hogy nem adom neki oda alvásnál a cumit, egyrészt mert úgysem alszik, nincs szüksége rá. (Mégha csak azz tudna elaludni de nem) Hát ott is anyuka azon a felfogáson van mont te kedves kérdező, hogy majd meg érik magától a gyerek.

Aha majd 10 evésen lehet...

2018. jún. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

Persze, ha örülnénk neki, akkor nem lenne probléma. Láthattátok, hogy itt is írta valaki, hogy annak is örülne, ha elkezdenék maguk a bölcsődei gondozók a gyermekét leszoktatni a pelenkáról...De nem örülünk annak, hogy döntést hoznak helyettünk, a gyermekünkről. Az ilyesmiről elvárnék előre kommunikációt.


Igazából csalódottak vagyunk, mert elég sok pénzt hagyunk ott azon a helyen ehhez, és nagyon boldog is ott a gyermekünk, szóval abszolút megéri, csak nem gondoltuk, hogy még itt sem kérdeznek meg minket mindenről. Ami sajnos államiban a nagy gyerekszám meg úgy egyáltalán a hozzáállás miatt megszokott.

2018. jún. 27. 12:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!