Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti mit szólnátok, ha a bölcsib...

Ti mit szólnátok, ha a bölcsiben a gyereket le akarnák szoktatni a gondozók a cumizásról?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiunk és aktívan cumizik. Nekünk ezzel bajunk nincsen. Viszont a napköziben, ahová jár, büszkén mesélték a gondozólányok, hogy bizony csak alváshoz kapja meg és egyébként nem. Nem hagyják sírni érte, hanem elterelik a figyelmét, de semmiképp nem adják neki oda, ha nem altatásról van szó.


Egyrészt, mivel csak heti pár napot jár, szerintem ezzel nem érnek el semmit. Másrészt pedig, mi nem is szeretnénk, ha minket megkerülve hoznának ilyen fontos döntést.


Mit tegyünk? Szóljunk kedvesen vagy pedig hagyjuk rájuk, úgyis csak 12 nap egy hónapban? A gyerek amúgy imád ott lenni, imádja a gondozókat is, a társait is, a környezetet is, kivenni nem szeretnénk, még egy évig járna oda.



2018. jún. 27. 10:02
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Egyébként én elhiszem, hogy ez a fogorvosok szerint gondot jelent majd (bár az enyémet erről megkérdeztem, és azt mondta, az ujjszopás is éppen akkora probléma a fogaknak), csak akkor ezt kommunikálják le velünk előre, nem pedig maguktól és jóval később véletlenül elhintik, hogy ezt csinálják.
2018. jún. 27. 12:19
 22/46 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, a szobatisztaságot én nem keverném ide, mert teljesen más tészta. Minden gyerek máskor érik meg rá, azt én sem erőltetném.

A cumizást egy rossz szokásnak mondanék, amiről pedig jó minél hamarabb leszoktatni.

Tudom off. leszek és nem a kérdésre válaszolok, de ti ezt miért nem látjátok? Miért nem akarjátok ti is a gondozónőkkel összhangban leszoktatni róla? A kicsitek már lassan beszél, semmi keresnivalója nappalra a szájába. Ezt ti, hogy látjátok?

2018. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt ez nem olyan egetrengetően nagy, sorsfordító döntés mint amilyennek beállítod/érzékeled. Valószínűleg a gondozók sem gondolták annak. Végülis tudomásodra jutott, nem titkolózni akartak. Egy átlag ember ezt lerendezi egy "Jajj de jó, legközelebb meg tudnánk beszélni ha hasonló dolgokat fontolgatnak, hogy tudjak róla?

-Persze anyuka

Köszönöm szépen, viszlát!"-hoz hasonló párbeszéddel és túlteszi magát rajta. Nem a gykra tesz fel kérdést ahol aztán veri a mellét hogy ő a szülő és mit képzelnek a bölcsiben.

Ha ennyire megvisel hogy hasonló történhet akkor vedd a nyakadba a lurkót akárhova mész.

2018. jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
57%

Örülnèk neki. Bár furcsálnám,hogy nem beszélték meg velem,és biztos rákérdeznék.


27 hós a lányom. 7 hónapos korában kapott cumit,mert műtötték,és muszáj volt...

De szerencsém volt,mert ahogy 24 hós korában elválasztottam ciciről,másnap eldobta a cumit is. Nem kellett többet neki.

2018. jún. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
89%

Nevetseges a hozzaallasod😀

Onerzeteben sertett anyuka vagy, csak mert mas modszereik vannak, mint neked? Vedd ki, ha ennyire nem tetszik.

2018. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Igen, nekünk is az a fura, hogy nem beszélték meg velünk, ez bánt. Nem erre számítottunk itt. Meg alapvetően egyáltalán nem ilyenek, eddig minden nehézségen túl tudtunk lendülni, és mindenben partnerek a szülők, és ők a szülőknek. Most meglepett, hogy csak így mellesleg megemlítették, hogy ezt csinálják. Eddig mindent előre megbeszéltünk együtt, de sajnos más szülők is mondták, hogy meglepik néha itt őket dolgok mostanság.
2018. jún. 27. 13:22
 27/46 anonim ***** válasza:
91%

Elmondom a tapasztalataimat. Velem történt meg, 5 éves koromig cumiztam. Igen, túlzás volt.

Következmény? 6 évesen fogszabályzó, annyira kifelé álltak a fogaim.

Nagyon jól teszik a gondozók, hogy leszoktatják róla, KELL is - vagy egészségügyi következményei lesznek.


Bár ő a te gyereked, azt csinálsz amit akarsz...

2018. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
84%
Hát e van..... Ha már nem veled együtt szidjuk a gondozókat, akkor simán lepontozol mindenkit, holott véleményt kértél, és kaptál is jócskán. Én ilyen esetben el szoktam gondolkodni, hogy 15en teljesen egyet hajtanak, csak én mást. Akkor vajon kinek lehet igaza? Hát igen tudom neked.....
2018. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
93%

Alapból nem szeretem, ha a gyerekem fölött döntenek bármiben a megkérdezésem nélkül.

De ez egy jobbik eset, engem az irritálna, ha ennyi idősen cumizna, szóval örülnék neki.


De csak hogy lásd, mi a tényleg bunkóság...csecsemősök, mire megkaptam a gyereket, belenyomták a szájába a cumit kérdezés nélkül. Na, ez a túlzás!

2018. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
29: Igen, gondolom, állami kórházban volt a szülésed. Azt hittem volna, van hozzáállásban különbség állami és magán között, de mint a cumis eset mutatja, nem mindenben van.
2018. jún. 27. 14:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!