Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Reménytelen lesz bölcsődei...

Reménytelen lesz bölcsődei helyet találni a fiamnak így, rászorultsági alapon sem lehetne megpróbálni?

Figyelt kérdés

Most 4 hónapos a pici, de nekem sajnos nincs jelenleg munkaviszonyom. Szakmai gyakorlatomat töltöttem egy laboratóriumban amikor kiderült terhes vagyok és így már nem tudtam terhesen munkát találni.

Mindenhonnan azt hallom hogy szinte lehetetlen beadni a gyerekeket bölcsibe, mert nincs hely, sőt oviba sem, ami számomra megdöbbentő és megrémiszt.

Emiatt nagyon kevésből élünk, én 38,500-at kapok csak.

Nagy szükség lenne még egy keresetre, de így reménytelennek tűnik a helyzet. Párom se sokat kap ki.


Olyat nem fogadnának el, hogy bizonyos időn belül kell munkahelyet találnom és akkor lehetne jelentkezni? Ez nem lenne probléma, mert egészségügyi végzettségem van, tehát ezzel biztos hogy felvesznek hamar laboratóriumba,kórházba, sőt ahol gyakorlaton voltam ott is szívesen várnak, viszont ezt a bölcsiben nem biztos hogy figyelembe vennék.


A másik a rászorultsági alap. Mivel kevésből élünk, nekem nem jár gyed sem, ezért gondoltam arra, hogy ezt meg lehetne próbálni.


Vagy ne is reménykedjek egyikben sem? Én ezt az ovis férőhelyet sem dolgoztam még fel, hiszen úgy tudom az kötelező.



2019. ápr. 16. 16:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"És igen is van a gyermeknek EGY törvényes képviselője."


Nem, nincs neki. Vagy két szülő van, akik együtt kepviselik, vagy válás eseten a gondozó szülő, vagy mindkét szülő halála illetve szülői felügyeleti joguk megvonása eseten a gyám van. Nem dolgozol te bölcsődében, pláne nem irodában ennyi esszel és ennyi hozza nem értéssel

2019. ápr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Akkor ezekből az infókból most megpróbálom összeszedni a lényeget, de leginkább a valósat.Én is úgy tudom hogy két munkavállalói kell. Az ismerősöm akit említettem azért is volt előnyben a protekción kívül,mert egyedülállóként van számontartva. Elvált, de van neki élettársa és az élettárs dolgozik egyedül és ő tartja el őket. Gondolom két külön címen szerepelnek.
2019. ápr. 26. 12:37
 23/27 anonim ***** válasza:
Mikor tervezed amúgy a munkába állást?
2019. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

"

Nem néz utána senki, hogy Te valóban ott dolgozol vagy sem."


Itt nem ez a lényeg, egyébként nem hiszem hogy így lenne.

2019. ápr. 26. 12:39
 25/27 A kérdező kommentje:
Most 5 hónapos a fiam. Másfél és két éves kora között szeretném.
2019. ápr. 26. 12:40
 26/27 anonim ***** válasza:
Na, akkor menj be a legközelebbi bölcsődébe és add elő, hogy kb egy év, másfél év múlva szeretnéd ha ide járna, pontosan mi a feltétele. Sok sikert.
2019. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. ápr. 27. 09:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!