Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedülállónak számítok?

Egyedülállónak számítok?

Figyelt kérdés
Párom nálunk lakik, nem vagyunk házasok és élettársi közösségben sem élünk, bejelentett lakcíme is a saját otthona. az igénylésnél írhatom azt hogy hajadon vagyok és nincs élettársam? így jár a megemelt csal.pótlék?
2013. máj. 21. 11:48
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok, elég hülyén fogalmaztam meg egy mondatomat, szóval az a bizonyos rokon, bár papíron nem él együtt senkivel, de nem egyedülálló anyaként kap juttatást, hanem úgy, mint aki nem egyedülálló. Hisz nem is az.

Amúgy ha te egyedülálló lennél, akkor nyilván a kedves apukától kérnél gyerektartást is nem? És nem lenne feltűnő szerinted, ha egyedülállóként fel vagy tüntetve, igényled az emelt családit, gyerektartást meg sehol nem tüntetsz fel?:)

2013. máj. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
70%
Nem max sikkasztó lehetsz így.
2013. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 kíváncsicska ***** válasza:
21%
Ha papíron nem laktok egy címen akkor egyedül állónak számítasz.Semmi hiteles okirat nem tanusítja, hogy nem vagy az.Bár tényleg nem sok az az ezervalahányszáz Ft.
2013. máj. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
37%
Én sem kockáztatnék azért az 1200ft-ért.
2013. máj. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
53%

1500 Ft havonta, ennyi a becsületed. Gratulálok!

Persze, írd be, megkapjátok, valószínűleg sosem ellenőriznek le. Sajnos.

2013. máj. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
17%

Szia mi ugyan igy vagyunk már 2 gyerkőcünk van ,ez nem becsületkérdés , egyszerüen nem akarunk összeházasodni!!

És nem is fogunk!

14800ft kapok per gyer kőc ,egyedülállóként vagyok nyilvántartva ennyi!

Szép napot

2013. máj. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
55%

Nem nem vagy egyedülálló mivel nem egyedül neveled a gyereket csak a te keresetedből.

Elégé gusztustalan, hogy egyáltalán felmerül ilyen csalás gondolata is. Aztán tanítsd gyerekedet az őszinteségre, szép példa leszel az életébe.

2013. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Meg lehet játszani, de 1500 Ft- ért tényleg nem érdemes. Ha 15.000 Ft-ról lenne szó, akkor azt mondanám, játszd meg!
2013. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Eszem ágában sincs csalni, ez csak egy elméleti kérdés volt
2013. máj. 25. 21:57
 20/34 zabmester ***** válasza:

Az ilyen "egyedülállónak számítok" kérdéseknél mindig az jut eszembe, hogy "annak érzed magad?" Ha nem, akkor nem vagy egyedülálló. Te is tisztában vagy vele gondolom, hogy az nem egyedülálló, aki együtt él a párjával, közösen gazdálkodnak a pénzükkel, közösen nevelnek gyereket.

Azért, mert nincs róla semmiféle papír, hogy együtt éltek, attól még nem vagy egyedülálló.

Persze való igaz, nem ellenőrzi senki, de azt leírni bárhol, hogy egyedül neveled a gyereketeket, voltaképpen hazugság. Én nem hazudnék havi ezerkétszáz forintért.

2013. máj. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!