Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedülállónak számítok?

Egyedülállónak számítok?

Figyelt kérdés
Párom nálunk lakik, nem vagyunk házasok és élettársi közösségben sem élünk, bejelentett lakcíme is a saját otthona. az igénylésnél írhatom azt hogy hajadon vagyok és nincs élettársam? így jár a megemelt csal.pótlék?
2013. máj. 21. 11:48
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

"Az ilyen "egyedülállónak számítok" kérdéseknél mindig az jut eszembe, hogy"

az első Orbán kormány idején volt valami intézkedés (a pontos mibenlétére már nem emékszem), aminek igénybevételéhez tömegesen váltak el "papíron" az emberek. Ebben mindig is jó volt a magyar...

2013. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%

Igen, sajnos sok ember erre kényszerül, mert az az 1000 ft is számít.

Nekünk pl. 2 napra kell ennyit beosztani, eért én is keresem a kiskapukat ahol csak lehet.

Nem az állampolgárok szégyene, hogy sokaknak nem éri meg tisztességesen élni.

Biztos rossz szakmát választottam, plasztikai sebészként valószínűleg nem folyamodnék ilyenekhez.

2013. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó tanulni soha nem késő.
2013. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

A sok sok becsülethuszárról mindig az egyik barátnőm jut eszembe. Ő is 1000%-osan kiáll mindig az "igazság" mellett.


Csak éppen azt felejti el, hogy őt 28 éves koráig a szülei tartották el nem kevés havi apanázzsal. Amikor férjhez ment, akkor saját házat vettek neki, plussz megkapta a nyaralójuk felét a húgával, az autót már korábban megvették neki, a második egyetemi diplomájának megszerzése után 28 évesen pedig az apja szerzett neki zsíros minisztériumi állást, ahol mindjárt osztályvezetőként kezdhetett...


Hiába a lé(t) határozza meg a tudatot...

2013. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Jó azért az egyetemre nem ment helyette senki vizsgázni.

A szülei megkeresték és neki adnák, nem elcsalták az állami pénzt. Egyáltalán nem ugyan az a két helyzet.

Azért akinek havi 1000Ft olyan sok múlik azok még is, hogy élnek, mit dolgoznak?

Nehogy már szégyen legyen a becsületesség.

2013. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
24%

Tanulni sohasem késő???

Már ne haragudj kedves hozzászóló, de mélységesen felháborít, hogy ezt írod!

Ezek szerint te lenézed mindazokat, akik diploma nélkül "csak" szakmával rendelkeznek? Szégyen!

Én ápolónő vagyok, nem, nem a pénz miatt lettem az, hanem mert segíteni akartam az embereken (jó, mondhatod, miért nem lettem akkor orvos).

Nem vagyunk túlfizetve, sőt!

De ez nem egyenlő a tanulatlansággal.

Előbb ismerj meg, azután ítélkezz!

2013. jún. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Mi van, ne kombinálj.

Erre írtam, hogy még most is elérheted.

"Biztos rossz szakmát választottam, plasztikai sebészként valószínűleg nem folyamodnék ilyenekhez."

2013. jún. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 zabmester ***** válasza:

Oké, akkor nekem meg a sok trükközősről jut eszembe ez az. Például az, hogy próbálja ki nyugodtan, hogy milyen tényleg egyedül nevelni egy gyereket, és hogy milyen "felbecsülhetetlen" segítség az az egy darab ezres pluszban.

Mert én pl. benne voltam ebben a helyzetben. Öt éven keresztül. De most, hogy már nem így állunk, nem lenne képem azt hazudni, hogy még mindig egyedül nevelem a gyerekem.

2013. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy havi 1000 Ft-ot nem lehet megspórolni! De meglehet! Viszont ehhez az kell, hogy csak is a legszükségesebb dolgokat vegye meg az ember és gondolja meg, hogy hol vásárol. Nálunk ha egyik boltba bemegyek és ugyanazokat a dolgokat megveszem és bemennék a másik boltba szintén ugyanazokat a dolgokat megvenni, akkor simán egy 1000-nél ott van a különbség. És ez csak 1 hétvégi vásárlás mondjuk. És egy hónapban nem csak 1 hétvégi vásárlás van.

Szóval édes kevés 1000 Ft ahhoz képest, hogy ennek milyen következményei lenne lebukáskor!

Ugyanis nem mindegy, hogy nem kapok havonta 1000 Ft-al többet, vagy utána egy összegbe több 1000 Ft-ot vissza kéne fizetnem állam bácsinak!

A másik meg, hogy igen, én is egyet értek abban, hogy tanulni nem késő! És ez nem jelent egyet a tanulatlansággal. Csak nem mindenki tanul egyből olyan szakmát, ami piacképes, jól ellehet vele helyezkedni és jobban is lehet vele keresni. Hanem utána döbben rá már az életben, hogy lehet hogy nem jó szakmát választott. És utána van módja rá, hogy tanuljon, vagyis egy olyan szakmához jusson, amivel jobban el tud helyezkedni.

Itt vagyok én. Van egy irodavezető szakmám, amivel kitörölhetem a hátsómat, mert egy sima, titkárnői álláshoz is kérnek legalább 1 év gyakorlatot. Annak idején kiestem az iskolapadból 0 év irodai gyakorlattal. Hová vettek fel a szakmámba dolgozni? Sehová! Dolgoztam más munkákban.

Aztán elhelyezkedtem egy pénzügyi tanácsadó cégnél, elvégeztem még egy tanfolyamot, viszont jutalékos rendszerben működött, de egy olyan vidéken élek, ahol nincs pénze az embereknek hitelre vagy megtakarításra, márpedig nekem abból nem igazán volt fizetésem. Aztán megszületett a gyerekünk és én most bolti eladó tanfolyamra járok. Mert eladókra mindig is szükség lesz és oda még akár végzettség nélkül is felveszik az embert, de az legalább meglesz és mivel dolgoztam ebben is anno végzettség nélkül, így még egy kis gyakorlatom is van benne. És lehet hogy többre megyek majd vele, mint a többi szakmámmal, ami van.

2013. jún. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Meg nem tudom, hogy feltűnt-e, de a kérdező nem egyedülálló anyuka. Hanem együtt élnek a gyerek apjával. Csak papíron máshová van apuka bejelentve. Na ennyit az egyedülállóságról. Ott nyilván az apuka is besegít anyagilag a kisgyermek nevelésében és nyilván nem is ingyen lakik együtt a kérdezővel, tehát nem hiszem, hogy azon az 1000 Ft-on múlik a megélhetésük.
2013. jún. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!