Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire költitek a babaváró hitelt?

Mire költitek a babaváró hitelt?

Figyelt kérdés
Mi is felvesszük, de mi nem szeretnénk elkölteni. Van egy kis hitelünk, abba előtörlesztünk de aztán mi nem szeretnénk hozzányúlni.

2019. júl. 31. 09:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
82%

Igazad van, köze nincs hozzá, hogy fogat csinaltat e vagy farkat varrat magának ebből a pénzből, de azért ennyire sötét legyen, hogy még dicsekszik is vele hogy a BABAVÁRÓBÓL fogat csinaltat, hát ez nem semmi.

Majd ha hasonlóan járnak mint a devizások vagy jön egy új kormány, és egy tollvonással módosítanak a törvényen, akkor majd TALÁN rájöttök hogy nem az a fő érdek, hogy ti jól herdáljatok ebből a pénzből, hanem igenis megfontolt érdekük volt az, hogy minél többen belesétáljanak a váróba meg a csokba, meg a kutyafülébe.

2019. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
31%
Na mesélj mi volt az a megfontolt érdek?
2019. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
78%

Jelenleg azt csak az tudja aki ezt az egészet kitalálta. Ugye senki nem gondolja komolyan, hogy az állam azért támogat, mert jófej?

Bármit lehet módosítani bármikor, bármire nekik, ne felejtsétek el azért.

2019. júl. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
32%

Akik beszólnak, azért azoknak eléggé savanyú a szőlő.

Ez egy szabad felhasználású hitel. Nem értem, miért baj, hogy fogat csináltatnak belőle. Oké, viccesen hangzik, de legalább nem péniszhosszabbítás vagy sztriptízbár.

Mondjuk én sem értek egyet ezzel a nagy pénzosztással, mocskosul felverte az ingatlanárakat, és sokan nem gondolnak bele, hogy ha nem lenne a csok meg ezek, akkor nem kerülne ennyibe a ház, amit meg akarnak venni, tehát kb ugyanott tartanának...

De mindegy, ha megházasodunk és terhes leszek, szerintem mi is felvesszük, mert nagyon pici, 52 négyzetméteres lakásunk van, igaz, hogy hitelmentes, de 2-3 év múlva még egy gyerekkel sem lesz elég szerintem.

De csak a babaváróért nem házasodnék meg szülnék, az biztos.

2019. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
30%
Igen bármire képesek, pl. létrehozták a Nemzeti Eszközkezelőt, és rengeteg embernek segítettek, hogy a retkes devizahitel miatt ne kerüljenek utcára.
2019. júl. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
37%

2. Vagyok


Csak amiatt tettem hozza h nem amiatt, merr minden ilyen kérdéshez jönnek a privátoló ócsárolók



Nem tudom miért van lepontozva a válasz


Nem like / dislike gomb van alul..


A válasz a kérdésre szerepel a kommentben.. Itt pedig nincs jó és rossz válasz


Szerintem



Én örülök, hogy biztonsági tartaléknak el tudjuk tenni., esetleg úgy kamatoztatni, hogy később legyen induló a gyerekeknek.


Plusz dilemmáztunk, hogy belefér-e a 3. Gyerek


Ennyi kiesés nekem a munkából belefér-e.


Válaszomból látszik, hogy baromi félősek vagyunk az anyagiakkal kapcsolatban.


A hely megvan, mert így választottunk ingatlant.



Ha nem romlik a jelenlegi helyzetünk, akkor a babámnak nemcsak a születendő testvére lesz.



Itt is hangsúlyozom, hogy nem emiatt vállalunk, hanem emiatt nem gondolkodunk talán annyit rajta.


Hiszen 3 gyerek. Nagyobb autó, több autósülés, sok munkakiesés, sok tanszer, sok ruha, mégtöbb cipő.. Csakna nagyobb költségeket számolva...


Ha valamelyikünkkel történik valami, akkor sok tartalék kell, hogy ne legyen bajban a másik...

2019. júl. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
84%

Azért "szólunk be" mert a mi adónkbòl megy a kamattámogatás és a mi adónkbòl lesznek kisegitve, akiket csődbe visz x év múlva ez a hitel.

Komolyan nem értem, hogy felnőtt emberek hogy lehetnek ennyire naivak. Az állam nem egy jótékony nagybácsi, aki jó szándékból átvállalja a kamatokat.

Komoly feltételek vannak és szerződés szegés esetén gond nélkül belelöknek az árokba majd. Már egyértelmű, hogyha szerződést szeg a pár, akkor egy összegben kell kifizetni a korábban àtvàllalt kamatokat(ez 5 év alatt több milliós tétel!!) és onnantól kezdve piaci kamatozású hitel lesz belőle. Lehet a korábbi 50 ezres törlesztő a duplája lesz.. Ki tudja most megmondani?

Ez egy csapda, amit ha nem muszáj, nem érdemes felvenni.

Természetesen lakás célra érthető, hiszen valahol lakni kell, az albi sem megoldás örökre.

De olyan piti dolgokra felvenni, mint a fog csináltatás, vagy más anyukás csoportban nyaralást írtak, azért kemény, gyakorlatilag 0 pénzügyi kultúrára mutat.

És ami különösen felhàborìtò, hogy biztatjatok is egymást a felvételére.. Ez nem játék, nem érdemes olyan dolgokra költeni, ami nem létszükséglet és nem tudjátok megoldani máshogy.

Azért egy fogat megcsináltatni pár száz ezer forint, normális igényekkel. Ehhez felesleges milliós hitelt felvenni..

Felőlem vegye fel mindenki, verjetek el hülyeségekre, ha az esik jól.

De nem érdemes tényleg. Lakás vagy befektetés az a kettő, amire érdemes felvenni. Vagy esetleg másik hitel kiváltására, ha már terhes vagy.

2019. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
58%

"Ez egy szabad felhasználású hitel. Nem értem, miért baj, hogy fogat csináltatnak belőle"


Mert benne van a nevében hogy BABAváró hitel. Gyerekvállalásra, otthonteremtésre való, nem fogászatra, meg miegymásra amiket itt olvashatunk. Nevetséges.

Amúgy tényleg eszméletlen milyen buta emberek vannak, de mit lehet várni ezek részletre veszik a legújabb iphoneokat is meg TV-ket mert kell, aztán a hitelt is hitelből fizetik. Reménytelen...

2019. júl. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
32%
Aláírom, hogy van pár hülye ember, aki plazmatévére fogja költeni, de én úgy gondolom, hogy ez elenyésző százalék és miattuk nem kell hülyének nézni mindenkit aki él vele.
2019. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy, ha belegondoltok a fog is a gyerek érdeke :D Egy fogatlan, igénytelen embert nem fognak felvenni sok helyre dolgozni, de egy szép colgate mosollyal már nagyobb az esély, és akkor el tudja tartani a családot.
2019. júl. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!