Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire költitek a babaváró hitelt?

Mire költitek a babaváró hitelt?

Figyelt kérdés
Mi is felvesszük, de mi nem szeretnénk elkölteni. Van egy kis hitelünk, abba előtörlesztünk de aztán mi nem szeretnénk hozzányúlni.

2019. júl. 31. 09:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
69%
Ne haragudj Katuci, de össze vissza hadoválsz, persze, hogy kiröhögnek. Elvileg van egy nagy fizetésed, megtakarításod, várnak vissza a munkahelyedre, de szüksegítek van, hogy hitel segítsen ki az egy éves gyes alatt. A férjed fogára is csak abból futja? Egyébként nem lenne foga? Persze jók ezek a támogatások, csak konkrétan mindenki, aki első ingatlanhoz akár jutni, jól megszívta vele, még azok is, akik igénybe veszik, mert a támogatás mértékével szinte nőttek az ingatlan árak. Aki nem szándékoznak előre bevállalja gyereket, nemhogy 3-át, hanem egyet sem, hát azok szívják meg igazán. És nem írígykedem, 15 éve hitelmentes ingatlant vettünk, Balatonon építettünk nyaralót, jól keresünk mind a ketten, de most már ez esélytelen lenne. Úgyhogy én még jól is jártam, mert az ingatlanjaink sokkal többet érnek, viszont sajnálom a mostani élet kezdőket, mert nehezebb lesz nekik. Erre te zagyválsz itt fogakról, gyes kiegészítésről meg keritésről.Mégis mire fel vállalsz be még egy gyereket, ha ezekre a dolgokra hitel kell? Inkább bölcsibe adnád a gyereket és megkereahetnéd a pénzt. Tök jó, hogy erre megy az adófizetők pénze, mert nektek jár. Nem is csodálom, hogy az értelmesebb fiatalok húznak el innen.
2019. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
34%

Bocs, de én nem vagyok adofizeto évek óta? De lenne rá pénz, mivel írtam van megtakarítás és megoldanank. A férjem harmad annyit sem keres, ezért kell kiegesziteni majd Gyes alatt, ha otthon maradnék...

Ugy vállalatunk babát, ahogy már leirtam: megtakarítás, ház, autó, lejaro fundamenta. Ettől még vehetek fel 3, 5 milliót szerintem.

Nyilván a kerites nem letfontossagu, de baba mellett valószínűleg évek alatt gyűjtenek össze rá a pénzt.

De hagyjuk tényleg, mert értelmetlen magyarázkodnom.

2019. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
58%

Az a probléma, hogy olyan dolgokról beszéltek, amikkel az emberek az ég világon semmit nem tudnak kezdeni.

Feltolta a CSOK, a falusi CSOK meg a babaváró az ingatlan árakat?

Qrvára mindegy, hogy hány ember veszi fel ezeket, az árak fent maradtak és kész.. A kormány határozott, feltolta az árakat, és innentől kezdve sokaknak tényleg muszáj igénybe venniük, mert ez tűnik a legjobb opciónak.

Az árak nem fognak visszakúszni.

Ugyanez van az ÁFA törvénnyel. A lakás került X millióba, 27% ÁFA mellett. Aztán jött az 5%-os ÁFA, szerinted lentebb mentek az árak? Dehogyis.. a befektetők nyertek rajta, mert ők annál többet tudtak zsebre rakni, szóval továbbra is X millió a lakás ára.

Aztán ez persze menet közben nőtt, hiszen CSOK, falusi CSOK, eszemfszom.

És mi lesz most ha 5%-ról megint felmegy 27%-ra az ÁFA? Gondolod, hogy vételár továbbra is X millió lesz? A nagy lófszt.. a befektetők annyira jól hozzászoktak ahhoz amennyit ezen ők nyernek, hogy ez így is fog maradni.. csak cserébe a vevőnek most már nem 5% ÁFA-t hanem 27%-ot kell fizetnie.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy qrvára mindegy, hogy hányan veszik fel a CSOK-ot, meg a babavárót. Még mielőtt az emberek felvették volna, már felkúsztak az árak. És ha az emberek nem veszik fel, ezzel tiltakozva az egész ellen, akkor se fog történni semmi. Az árak ugyanott maradnak, nem kúsznak vissza, mert lesz aki még így is meg tudja venni azokat a házakat, lakásokat.

2019. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
61%
Mi ikreket várunk, így rögtön jár az 1 millió jelzálog elengedés és a 30% babaváró elengedés. Először megigényeljük a meglévő lakáshitelünkre a jelzálog csökkentést, utána kifizetjük a maradékot a babaváróból. Számításunk szerint marad 3-3,5 millió, abból veszünk nekem egy megbízhatóbb kocsit, mert a mostaniba nem szívesen ültetném a gyerekeket, és nem is igazán férnénk el benne.
2019. júl. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
43%
Ja, baba mellett, tényleg nem létfontosságú a kerítés. Ki megy a kölyök?! Majd visszatalál, ha el nem üti egy autó.
2019. júl. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
44%
Istenem... Van kerites, csak régi, mivel az udvar marad szerintem mindenhol a felújítás végére . Nyugodj meg, be lehet zárni és nem tud kimenni semmi és senki :D
2019. júl. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
32%
Ja, van kerítés. Utólag bármit meg lehet magyarázni. A 900 ezres fizetést is.
2019. aug. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
56%
Jól van, nyugodj meg :) kicsit a 900 és megmagyaraz szóra lett fétised...
2019. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
38%
Katuci : ez egy anonim oldal, minek oldalakon keresztül bizonygatni, hogy mennyit keresel? Kit érdekel, komolyan? Nem mellesleg a bruttó 900 azért nem akkorra eget verő összeg, hogy ennyire bizonygatni kelljen, hogy nem kamu.
2019. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
43%

Pont ez a lényeg, hogy egyszer leirtam és mindenki nyomatja, hogy miért nem telik ebből mindenre...meg miért kell gyes kiegészítésre spórolni...meg kamu, magyarázkodás.

Baromság volt ide kommentálni, mert magamról is tudhatnám, hogy milyen egy ilyen fórum, nyilván nagyrészét a dolgoknak én is kamunak gondolok, nem is várom el másoktól, hogy amit én írok, ne legyenek ugyanezen véleménnyel.

Na mindegy, végeztem :) sziasztok

2019. aug. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!