Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire költitek a babaváró hitelt?

Mire költitek a babaváró hitelt?

Figyelt kérdés
Mi is felvesszük, de mi nem szeretnénk elkölteni. Van egy kis hitelünk, abba előtörlesztünk de aztán mi nem szeretnénk hozzányúlni.

2019. júl. 31. 09:29
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
92%
Mi valószínűleg felvesszük. Úgy akartam volna, hogy a megtakarításunk mellé tenni, és venni egy nagyobb lakást a jelenlegi garzon helyett, de akkor még a férj nem igényelhette, a feleségemnek meg az elmúlt 3 évben munkahelyen és pozíció valtasok miatt 35 nap tb megszakítása volt, viszont nekem 0. Így meghirdettük a lakást, épp eladás alatt van, megvan már a vevő, költözünk egy nagyobba, hozzá kell tennünk pár millió ftot, a megtakaritasból, viszont közbe kiderult, hogy terhes a feleségem, majd a héten megy vizsgálatra, így viszont már akkor is meg fogja érni, ha nincs rá szükségünk, csak lekötjük, vagy állampapír a fektetjük, viszont még mindig marad a költözés után tartalék pár millió Ft, ha azt hozzá tesszük a babaváróhoz, tudunk venni megint egy garzont, amit kiadhatunk, és majd a gyerekekért lesz. Még ezt el döntjük, viszont így a leendő lakást már kicsinek érzem, hogy egyel többen leszünk.
2019. aug. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
95%
Igen, utolsó, nekem is ez jár a fejemben... hogy most megvettük a lakásunkat, de ha lesz egy gyerek is akár, a 2 szoba már kevés lesz egy pár éven belül, de nem biztos, hogy a jelenlegi ingatlanárak mellett össze tudunk spórolni annyit, hogy egy igazi jó nagyobbat vegyünk, mert ezt meg jó lenne megtartani. Olyan csapdahelyzet, azt érzem, hogy rá vagyunk "kényszerítve", hogy felvegyük, mert különben nem lehet nagyobb. Lehet, az lesz a vége, hogy nem vesszük fel, és inkább szorongunk a két szobásban, de én így nem akarok hitelt.
2019. aug. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!