Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire költitek a babaváró hitelt?

Mire költitek a babaváró hitelt?

Figyelt kérdés
Mi is felvesszük, de mi nem szeretnénk elkölteni. Van egy kis hitelünk, abba előtörlesztünk de aztán mi nem szeretnénk hozzányúlni.

2019. júl. 31. 09:29
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
29%

De ha így jobb mindenkinek: a megtakarításbol csináltatja a fogát és a babavárót elrakjuk a babára, megeygszer leirom: a babára...

Mert engem is zavar hogy adoztam ezerrel és 30 ezres gyes-el lesz kiszurva a szemem, ha véletlenül nem veszik fel bölcsibe. Na ekkor majd a babaváróval leszünk kisegitve míg vissza nem megyek dolgozni...

2019. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
36%

Oda van írva hogy van negtakaritasunk...

Meg szerinted miből lett a házunk? A 900 ezres fizubol... Az a baj, hogy látszik nem volt ekkora fizud, mert nettoban már nem annyira fényes és egy családi ház vetelnel/felújítással elkopik havonta több százezer...

2019. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
24%
#42 Hagyjad, sose fogják érteni. Mi épp ugyanúgy érezzük a magas árakat, mint bárki más. De nekünk biztos könnyű a magas fizuval. Hogy ezért ugyanúgy meg kellett dolgozni, az már a kutyát nem érdekli.
2019. júl. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
30%

Ja és még azért leirom:

- 3,5 év házasság után lett babánk, pont azért hogy meglegyen minden: a magas fizubol tudtunk felújítani egy házat, ami jelenleg 30+ milliót ér és 7 millió hitel van rajta

- azért dolgoztam az elmúlt években keményen hogy lehessen ekkora fizetésem, stabil pozícióval, de félév után én is 168 ezret kapok majd a babával, aztán pedig 30 ezret, ezért lett megtakaritasunk, amihez nem akarok nyúlni

- 3 év után visszavesznek a pozícióba, így fogjuk tudni fizetni a kemény 20 ezres törlesztőt (a férjem foga után :D)

2019. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
67%
900 ezres fizetés, ja.
2019. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem, miért lovagol mindenki azon, hogy ezt BABAvárónak hívják. Én meg akkor azt mondom, hogy és azt értitek, hogy SZABAD felhasználású?

Ebből is látszik, hogy ez egy kampányfogás, emberek pénzért házasodtatása (kapásból 4 hirtelen esküvő a rokonságban babaváró miatt - higgyétek el, működik - meg a családomat is minősíti, na, mindegy) illetve gazdaságpörgetés, hogy ha majd levágják az EU-s támogatásokat, a gazdaság még menjen üresben a következő választásig.

Az, hogy a BABA szó benne van, kampányfogás, hogy a Novák Katalin cukiskodhasson, meg lehessen plakátkampány. Ez simán egy szabad felhasználású hitel, és gyerekért az állam átvállal dolgokat. Legalábbis most még azt mondja.

Nem baj, a válások után befizetett illeték is az államkasszába megy, szóval az állam mindenképp nyer, szuper lesz.

Kár egymásnak ugrani ezen, kérdező, te meg ne írogasd ki a 900 ezres bruttódat, nem is értem, mit szeretnél, mit magyarázkodsz.

Amúgy tényleg nagyon rossz érzés ez azoknak, akiknek nem voltak ilyen lehetőségeik. Az én szüleim is 3 gyereket neveltek fel nulla állami támogatásból, nem volt ám adókedvezmény meg hasonlók.

A csok pedig, aki nem látja be, hogy mit művelt ez a f*s az ingatlanárakkal, az tényleg fogyatékos. Lehet neki örülni, csak nem érdemes.

2019. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
67%
Párom fel akarja venni, de én nem. Van saját hitelmentes ház , en nem adósítom.el magam ha nem mudzaj akármilyen kedvezmenyes de jo lehetoseg annak aki rászorul.
2019. júl. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
67%
Vagyis nem a kérdező írta a 900 ezret, bocs. Akkor Katuci. Mindegy, értitek.
2019. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
67%
Pénzügyi tanácsadó ismerős mondta a múltkor, hogy érdemes a babavárónál is nagyon figyelni a részletekre, mert pl. váláskor is elveszíti a kedvezményét (mondjuk havi 35 ezerről rögvest 75 ezerre ugrik), és az nyeri meg a visszafizetését, akihez a gyerekek kerülnek. Persze, nyilván senki nem tervezget válást, mikor még csak a gyerekét várja, de sajna a statisztikák szerint erősen benne van a pakliban…
2019. júl. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
18%

Azért magyarázkodtam, mert vannak hatterinfok, amik nelkül lettem rögtön megitelve.

A fizetés nem kamu, hidd el, van ilyen is. Ezért is írtam le, mert nem csak egyféle réteg és élet létezik.

2019. júl. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!