Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem szoktatok azon bosszank...

Ti nem szoktatok azon bosszankodni, hogy nem előbb jött ez a babaváró hitel?

Figyelt kérdés
Én 3 gyereket szültem az elmúlt 4 évben és gyakran gondolok rá, ha az első előtt lett volna ilyen lehetőség, akkor most lenne ingyen 10 milliónk pluszban és sokkal jobb házunk
2019. aug. 24. 19:01
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
89%
Én már ennek a kormánynak azt sem hiszem el, ha kérdez...
2019. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
De. Áprilisban született a kislányom, így ő nem számít. Pedig jól jött volna 10 millió kamatmentes hitel.
2019. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

3as valaszolo vagyok.


Azert ha ikreket varnank felvennem, vagy ha 3as ikreket :D

2019. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem amikor az agyam összerakná, hogy van 10 millió hitelem és van 10 millió forintom, akkor az első lenne, hogy kifizetném 😁 Irtózom az addóságtól, csak akkor vennèm fel, ha valami alap megèlhetési gondra kellene... De akkor meg nem vállalnék gyereket.
2019. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
69%
Annyira irigylem ezt a sok hitelgyűlőlő ügyes embert. Majd légyszi adjatok már tanácsot, hogy hogy vegyen a mai fiatal szülői segítség nélkül ingatlant 60 éves kora előtt. Vagy lakjon albiban havi 150ért az a jó?
2019. aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok hitel ellenző. Nem kell félreérteni. Nekünk is van hitel a hátunkon. DE annyi amennyit fel tudtunk vállalni. Nem 10 millió. Meg nem ahhoz volt kötve h nekem x éven belül szülnöm kell mint ugye a csok. Egy egyszerű lakáshitel nem ugyan az mint ezek a drága kormányunk által adott hú de nagyon szupi szupi hitelek.
2019. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj, ha valaki megelhetesi gondjaira veszi fel, az nm fogja tudni visszafizetni, se 2-3gyereket tisztesseggel eltartani!

Nagyon sok hatranyos helyzetu baba fog ez a hitel miatt felnoni, de a kormany legalabb eleri a nepessegszaporulatot...

Mi meg a hitelt be mernenk vallalni, de 3 gyereket tisztesseggel felnevelni, szerintem nekunk mar anyagilag nem menne es ezen se a csok, se a babavaro se segit...

Akik nyugodt szivvel fel tudjak venni a hitelt, azoknal meg nem oszt-szoroz ez a 10millio...

2019. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
89%
15-os nem hitelgyuloletrol van itt szó. Hanem a kormányunkról, akikről ilyen szavak ugranak be hirtelen: maganyugdijj ellopása az emberektől, deviza hitelesek cserbenhagyása csak gazdagoknak élhető koncepció kidolgozása megsegítés gyanánt. Quaestor. Eszembe jut a 3 gyerekes kolléganőm aki bukta a csókot mert 2!!!! Cm hiányzott a belmagassagbol (nem ujepitesu a ház mert arra ugye nem tellett volna) stb. Stb. Stb. Nem a hitellel van a gond. Hanem azzal akik adjak. Az hogy nem hiszünk nekik. 3 év múlva kell elkezdened törleszteni. Tudod milyen sok idő az???? Addig 4x telibeszivatjak a népet. Évente 4x.
2019. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
83%

Nem a hitelgyűlölet miatt nem venném fel 15-ös, hanem mert csakis olyat vállalunk be közösen, amit x év mulva is fizetni tudunk. Szép és jó, amit a kormány ígér, de mi van akkor, ha a többet kereső csaladtag elveszti a munkáját, vagy lerokkan? Ezt a hitelt túl sok évig fizeted vissza, és igen, kb 60-70 éves korodra lesz a tied az a ház, amit ebből a hitelből veszel, szóval nem vagy előrébb. Nekem sem adtak a seggem alá semmit, van hitelünk, de kb 4 év múlva lejár.

A saját házhoz pedig cserével jutottunk, igen van ilyen is, persze nem mindnkinek.

Ez a kormány tőbbet ígér, mint amit ad, szóval inkább megelégszem a családi adókedvezménnyel, nem szeretnék még 20millát is a nyakamba verni. Szép és jó, hogy ebből 10misi kamatmentes... És a többi? Az is? Én nem hiszem.

2019. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Én lemaradtam az első gyed extráról, amikor gyed mellett kaphattam volna a gyest is a nagyobbra. Aztán volt diákhitelem, amit nem engedtek el, mert már megvan a három gyerek. negyediket meg tervezek szülni emiatt...

Megvettük az első használt házunkat nulla állami támogatásssal, aztán pár hónapra rá bejött használt házra a csok, azt követő januárban pedig bejött a 10+10. Nekünk sem volt kellemes, de nincs mit tenni, el kell fogadni, hogy mi ezekből kimaradtunk.

nem teljesen mondjuk, mert eladtuk a használt házat és még akkor építtettünk, amikor nem 40 millió volt egy 90 nm es ház az agglomerációban. Így viszonylag kevés hitellel megúsztuk és alapvetően jól jöttünk ki, úgy, hogy nem volt semmi szülői segítségünk...

a babaváró miatt nem bosszankodom, mert egyáltalán nem irigylem azokat, akik most friss házasok és családot szeretnének alapítani, úgy, hogy semmi tőkéjük, mint ahogy nekünk sem volt. Az ingatlanárakat ugyanis annyira felverte a Csok meg ez a babaváró, hogy az csak jelentős hitelfelvétellel vállalható be, még akkor is, ha bevállalsz 3 gyereket. Na, de köszönöm szépen... Vajon hány pár akar őszintén szívből 3 gyereket? Amíg egy van, vagy egy sincs fel sem tudja mérni, hogy mit jelent három gyereket ellátni. Oviba, suliba hordani és , hogy az milyen összeg lesz, hogy tisztességesen is fel tudja nevelni. Szerény véleményem szerint sok bukta lesz ebből...

Ez akkor is hitel, ha kamatmentes. Kőkemény három gyereket kell vállalni, hogy elengedjék. Szerintem ezt nem mindenki fogja fel, aki felveszi...

Sajnálom, hogy nektek ez így jött ki, de hiába bánkódsz...attól a helyzet nem fog megváltozni...

2019. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!