Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem szoktatok azon bosszank...

Ti nem szoktatok azon bosszankodni, hogy nem előbb jött ez a babaváró hitel?

Figyelt kérdés
Én 3 gyereket szültem az elmúlt 4 évben és gyakran gondolok rá, ha az első előtt lett volna ilyen lehetőség, akkor most lenne ingyen 10 milliónk pluszban és sokkal jobb házunk
2019. aug. 24. 19:01
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Félreértesz, se nem vagyok irigy, se nem sanyargok. Egyszerűen ezt nagyon nehéz elhinni, hogy ilyen kitétel van benne, mert ez nem epelméju az biztos...
2019. szept. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
83%
Gondolod, hogy irigyel vki, mert a magas törlesztő miatt egy újabb hitelt kellett felvenned?
2019. szept. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
38%
Ha 3 évig felfüggesztik a törlesztő amit a babának félre tudunk tenni az nem butaság, ráadásul mint írtam eleve nagy családot szerettünk volna így pár év alatt kimegy a hitel törlesztő fizetése nélkül. Épeszű ember amit adnak azt elfogadja...Na mindegy úgy látom bármit írok az Nektek "Halottnak a csók"... Viszlát
2019. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
79%

De hát ezt nem adják, ez egy hitel...

Amúgy meg "èpeszű ember, amit adnak elfogadja" - ez komoly? És a józan ész? Vagy az elvek?

"Ingyen ebédet csak egérfogóban találni"- én meg ezt gondolom.

De amúgy bármit mondasz, értem a szempontjaidat, megértem, de egyrészt ettől persze hogy nem fogok másként gondolkozni ezekről, hiszen nem mondasz új információt nekem, másrészt azt nem értem, az irigylés hogy jutott eszedbe.

2019. szept. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
85%

"Épeszű ember amit adnak azt elfogadja"


Mikor értitek meg, hogy ez nem ingyen pénz? Vissza kell fizetni és hatalmas buktatói vannak. Röghöz akar kötni mindenkit a kormány és elérni, hogy tőlük függjetek.

Miért kéne elfogadni 10 millió hitelt? Csak mert adják?

Én előbb vennék fel sima lakáshitelt, ami nincs kötelezően gyerekhez, házassághoz kötve. Nonszensz, hogy 20 évig nem válhatsz el és nem költözhetsz külföldre.

2019. szept. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

"Nem válhatunk el, mert csokunk van"

"Semmi kedvem nem volt a harmadikhoz, de felvettük a babavárót".

Felkészül:

- gyermekpszichiátria

- családterápia

- addiktológia....

2019. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

A csokba már rengeteg család bukott bele, csak nem hangoztatják. Ingatlanosként látom, hogy már vért izzad néhány család, mert rosszul fektette be a pénzt és már kevesebbért tudná eladni az ingatlant, mint amennyi csokos hitele van. És ez egyre több embert fog érinteni, ahogy kidurran az ingatlan lufi.

Olyan is van már most, akik szétmentek és nem fog össze jönni a beígért gyerek szám.

A babavàró hitel legnagyobb buktatója is ez lesz, hogy máshogy alakul az élet és nem lesz gyerek 5 éven belül. Az állam szépen egy összegben vissza kéri tőled az addigi kamatokat. A sok pénzügyileg zokni ember meg egy újabb hitelből fogja fizetni ezt a 2 milliót. Közben megugrik a babaváró törlesztője.

A pár együtt sincs, eladják áron alul a házat (jobb esetben ha arra költötték, nem elszórták). Ott maradnak ház nélkül, több millió hitellel a nyakukban.

Nyílván nagyon sok embernek be fog jönni és jól jár majd. De kitermelődik az a réteg is, aki a fókuszban fog sírni, hogy x milliót visszafizettek még mindig van x millió és ház sincs "külgyetek pénzt".

Én semmiképp sem venném fel úgy, hogy nincs bent a 12 hetes baba a pocakban. Úgy is vissza kell fizetni a 10 misit meg szeghettek még szerződést, de már kicsi az esélye, hogy belebuktok. (főleg ha még terveztek több gyereket is)

2019. szept. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Előző arról nem is beszélve, hogy egy házat fenn is kell tartani.

Hiába vetted mrg egyszeri hitelből, ha nincs hozzá annyi jövedelmed, hogy a rezsijét, kertjét, javítási költségeit állni tudd.

Egy tetőjavítás mondjuk...

Ugyanígy a három gyerek is. Nem a babakelengye a fő költség.

2019. szept. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%
szánalmas ez az irigy banda..
2019. szept. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Mire irigy?
2019. szept. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!