Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem szoktatok azon bosszank...

Ti nem szoktatok azon bosszankodni, hogy nem előbb jött ez a babaváró hitel?

Figyelt kérdés
Én 3 gyereket szültem az elmúlt 4 évben és gyakran gondolok rá, ha az első előtt lett volna ilyen lehetőség, akkor most lenne ingyen 10 milliónk pluszban és sokkal jobb házunk
2019. aug. 24. 19:01
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem bosszankodom mert nem fogom felvenni. Minden amibe ott van hogy ,, hitel,, mar rosszul kezdődik. Plane h ha csak az eletszinvonal jobbá tetelere megy el volt hitelek kivaltasa jobb butor a kecoba stb. Na erre biztos h nem. 10 millio semmire nem eleg arra plane nem h ingatlan vegyunk belole. 20 25 evre eladositania magat az embernek egy ennyire gazdasagilag keplekeny torekeny orszagban nem szabad. Itt volt a deviza es tarsai vettek fel sorba mert akkor azt igertek hogy nem arfolyam erzekeny es fix a torleszto. Jott a 2008as valsag bumm tobbit lenyegtelen ecsetelni. Tudom az a normalis h az ember elobb utobb gyereket szeretne csaladot. Csak nem így ilyen formaban. A hitel szamomra csak egy stressz forras annak mindenfele hozadekaval egyutt.
2020. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
100%

Mi most vettünk házat a férjemmel. Önerőből és lakáshitelből vettük, pedig szeretnének 5 éven belül gyereket, gyerekeket.

Rengeteg buktatója van a babavárónak. Utólag lehet, hogy okos az ember, hogy hát megfelelt volna.

De előre tudod? Sejtetted kérdező, hogy 4 éven belül 3 gyereked lesz?

Mivel nem látjuk előre, hogy hova tart a kapcsolatunk, az egészségünk, a munkánk meddig tart stb, szerintem nagy felelőtlenség felvenni a babavárót.

Lakáshitel esetén 10 millióra kb 12-13 millát fogunk visszafizetni. Mindezt úgy, hogy végig fix a törlesztő és lehet előtörleszteni. Ha minden jól megy, 10 éven belül visszafizetjük.

A babavaro eleve 20 évre szól és nem lehet előtörleszteni, nem valhatsz el addig, nem lehet külföldi lakcímed stb. Ráadásul ha nem sikerül a gyerek, akkor gyakorlatilag a dupláját fogod visszafizetni, ennek egy részét egy összegben, 5 év után.

Sokkal nagyobb biztonságban érzem magam a lakáshitel mellett. Persze ez sem ideális, de legalább nincsenek olyan szigorú féltelei és tudom, hogy végig ugyanennyit kell fizetni. Meg hát igazából elválhatunk, ha úgy alakul. Direkt úgy csináltunk mindent, hogyha ne adj isten megromlana a kapcsolatunk, akkor ne kelljen csak azért együtt maradni, mert ott a hitel.

Rengeteg ismerős pár él úgy egy lakásban, hogy közben új parnereik vannak. Közben a gyerekek is ezt látják. Francnak se hiányzik ez.

Persze nem úgy áll az ember a másikhoz házasságkor és hitelfelvételnél, hogy úgyis elválunk. De beszélni kell róla és szerintem nem szabad olyan hitelbe belemenni, ami 20 évre meghatározza az életed.

Szóval én nem bánnám kérdező a helyedben

Ha lett volna babavaro korábban, akkor sem tudhattad volna előre, hogy így osszejon 3 gyerek, ilyen rövid időn belül.

2020. márc. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!